Veledůležitá výhra v Táboře

KARLOVY VARY - Karlovarské basketbalistky v neděli čeká prvoligový duel ve Strakonicích, zítra hrají pohár v Nové Pace.

27.11.2007

Přání karlovarským basketbalistkám (zatím) vyšlo.

Po středeční výhře ve Středoevropské lize nad Banskou Bystricí věřily v psychickou vzpruhu a nastartování vítězné série. V 5. kole Trocal ŽBL vyhrály v Táboře nad Slovankou 79:65.

Jednoduché to ale neměly. Poslední tým tabulky byl velmi dlouho vyrovnaným soupeřem a až závěr jej potopil. Táborské hráčky vedly ještě ve 33. minutě o osm bodů 56:48, ale pak na sebe vzala odpovědnost Američanka ve službách Lokomotivy Terra Wallaceová (jako v každém zápase) a zavelela k obratu.

Od stavu 59:55 nedala Slovanka pět minut koš z pole a rozhodující úsek vyhrála Lokomotiva 21:2. „Tři čtvrtiny jsme nehrály to, co můžeme a máme natrénováno. Potom jsme změnili způsob hry jak na útočné, tak i obranné polovině a domácí se nedostali k jednoduché střele,“ uvedl karlovarský trenér Jiří Bárta.

Slovanka byla blízko první letošní výhře.

„Čtyři pětiny zápasu jsme hráli dobře, jenom se nám nevedla střelba ze střední vzdálenosti. V závěru hosté dohazovali všechny šestky, my jen někdy jednu ze dvou,“ řekla Jana Klečková, bývalá dlouholetá hráčka, která mimo jiné oblékala i dres karlovarského Blex Dermacol a po ukončení kariéry po minulé sezoně se ujala trénování Slovanky.

V 5. kole Trocal ŽBL potvrdily svou suverenitu euroligové celky Gambrinus Brno a USK Praha. Brněnské obhájkyně titulu sice poprvé v sezoně nenastřílely alespoň 100 bodů (– Trutnov 85:47), ale i nadále vedou tabulku díky lepšímu skóre před USK Praha (– Ústí 114:42).

Třetí v tabulce je druhý tým z Brna Valosun, který vyhrál ve Strakonicích 116:74. Právě ve Strakonicích hraje v neděli karlovarská Lokomotiva, která je sedmá v tabulce, své další utkání. Předtím ji ovšem ve středu čeká ještě utkání domácího poháru na palubovce Sokola Nová Paka.

27.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".