Pro další nakládačku si basketbalistky karlovarské Lokomotivy zajely v 11. kole Trocal ŽBL do Prahy na Folimanku.

ZVVZ USK Praha 106
BK Lokomotiva K. Vary 45

Stovku dostaly 2 minuty a dvacet sekund před závěrečným klaksonem a nakonec z toho byl další trapný debakl. Jednašedesátibodový rozdíl je druhý nejvyšší v patnáctizápasové historii vzájemných duelů, více na Folimance prohráli jen 12. října 2005 a to 107:42.

Před utkáním se spekulovalo jak domácí hráčky zareagují na čtvrteční nešťastnou Euroligovou porážku s polským Krakovem 85:90 a zkoncentrují se na ligu, že tím pádem stoupají šance hostů.

Jenomže sama Lokomotiva v sestavě Wallace, Dlouhá, Sedláčková, Magerčiaková, Gerstnerová (Vodrážková, Zmeková, Štrubelová, Kučerová, Pilátová) zareagovala po svém, dalším odevzdaným výkonem donutila USK k výrazné výhře.

Už úvod byl tradičně ustrašený a tím pádem hned jasno o dění na palubovce. Po třech minutách to bylo 13:3 a po sedmi 28:5, po první části by bylo nejlepší ukončit trápení (34:10). Ve 13. minutě to bylo 43:10 a v poločase už o čtyřicet (64:24). Zbytek zápasu byl trapnou formalitou.

USK si udržel úspěšnost střelby z pole nad hranicí 61 %, zatímco jejich soupeřky se nedostaly ani na polovinu (29 %). USK donutil karlovarský tým k 33 ztrátám, což je třetí nejvyšší číslo v této sezoně.

Hosté se nezmohli ani na jeden rychlý protiútok, domácí měli sedm úspěšných. I s nejvyššími hráčkami ligy prohrála Lokomotiva doskoky (37:25) atd.

Její největší oporou byla tradičně Tera Wallace, autorka 12 bodů (z pole 4/11, ale také 10 ztracených míčů). O poměru sil na hřišti výmluvně vypovídá i týmový rating (valitida): ZVVZ USK 136, Karlovy Vary 11.

Nyní je třeba rychle zapomenout, už ve středu cestují karlovaračky k důležitému utkání CEWL (Central European Women League - Středoevropské ligy) do Banské Bystrice.

V sobotu pak přijede do Tuhnic nepřekonatelný Gambrinus Sika Brno.

Body: Le Dréan 21, Mokrošová 16, Godin 15, Whalen 13, Hartigová 10, Štěpánová 8, Karpova 7, Elhotová a Ferančíková 6, Burse 4 - Wallace 12, Magerčiaková 8, Gerstnerová 7, Sedláčková a Kučerová 6, Vodrážková a Dlouhá 3.
Fauly: 21:18.
TH: 12/10:16/13.
Trojky: 6/4:11/2.
TCH: 26. Janell Burse (USK).
Rozhodčí: Ilona Kittlerová (Kladno), Antonín Kapl (Zábřeh).