Velké basketbalové drama se šťastným koncem pro karlovarskou Lokomotivu

KARLOVY VARY - Neskutečně dramatický zápas předvedly v sobotu basketbalistky karlovarské Lokomotivy nejvyšší návštěvě sezony.

19.2.2008

Hra Trutnova.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Slabší povahy a kardiaci kolabovali. V naprosto neuvěřitelném závěru porazily Trutnov o jediný bod trojkou Magerčiakové devět sekund před sirénou. Tímto famózním počinem si připsaly pátou výhru v řadě a nakročily k účasti v první čtyřce tabulky.

BK Lokomotiva K. Vary 57
Kara Trutnov 56

Neskutečně dramatický a hlavně nervózní zápas měl rozluštění, jaké by nevymyslel žádný scénárista. Lokomotiva v sestavě Wallace, Šándorčínová, Hricková, Magerčiaková, Vodrážková (Kučerová, Sedláčková) nezačala příliš dobře a od začátku prohrávala. V 6. minutě už 6:14 a trenér Jiří Bárta si musel vzít první oddechový čas.

Ten pomohl a v 15. domácí poprvé v zápase vedli (23:19), jenomže do poločasu měl Trutnov náskok zpět. Jeho hru řídila nestárnoucí Petrovická a dvě střelkyně, Ruska Karavaeva a karlovarská odchovankyně Kateřina Zohnová. Ta za první poločas dala dvanáct bodů.

Zajímavá bitva měla dramatické pokračování také po změně stran. Druhý poločas zahájila trojkou Zohnová a domácí hráčky se nadále trápily v koncovce. První čtyři minuty prohrály 0:7 a až potom se konečně trefila Wallace. Ve 25. tak hosté zvýšili své vedení na devět bodů (33:45), ale do třetí přestávky stačila Lokomotiva zareagovat a stáhnout na dva (42:44). Poslední část opět zahájila Zohnová a ve 34. vedl Trutnov 44:51. Dvě minuty před koncem to bylo 48:55 a mnozí diváci už lámali hůl. Jenomže potom přišlo neskutečné vzepětí, které vygradovalo ve famózním závěru.

Přihrávku Ivanové na Karavaevu na polovině hřiště vystihla Vodrážková a pelášila sama na koš. Míč se jí sice motal mezi nohama, ale nájezd se štěstím proměnila, a navíc ji vracející se Ivanová faulovala, a to úmyslně.

To znamenalo navíc TH a vhazování na polovině hřiště pro domácí. Po něm přišel faul na americkou rozehrávačku Wallace a minutu před koncem po jejích dvou TH bylo 53:55. Následný faul Kučerové potrestala Petrovická jen jednou šestkou, ale na druhé straně stejně kontrovala Wallace (54:56).

V následných nervózních chvílích Trutnov nedokázal vystřelit v časovém limitu a po různých soubojích se devět sekund před závěrem dostala k míči Magerčiaková a z pravého rohu neskutečnou trojkovou střelou prohodila míč síťkou. Ve zbytku zápasu domácí zachytili trutnovskou rozehrávku a míč udrželi do konce. Následný aplaus a ovace diváků byly naprosto zasloužené, ale příště pokud možno bez takových nervů.

Body: Wallace 19, Vodrážková 13, Kučerová 11, Magerčiaková 5, Šándorčínová a Hricková 4, Sedláčková 1 - Zohnová a Karavaeva 19, Ivanová 6, Šnajdrová 4, Petrovická 3, Johnová a Carvajal 2, Špirková 1 bod.
Fauly: 14:21.
TH: 16/11:10/7.
Trojky: 9/2:11/1.
5 chyb: 39. Vodrážková.
Rozhodčí: Jan Karásek (Přeštice), Rostislav Milata (Praha).
Diváků: 245.
Po čtvrtinách: 13:18, 29:31, 42:45.
Nejlepší hráčky: Miroslava Vodrážková - Kateřina Zohnová.

Basketbalistky Lokomotivy zdolaly i Skřivánka z Ústí

ÚSTÍ NAD LABEM - Sobotní famózní výkon a šťastnou výhru nad Trutnovem 57:56, trojkou Magerčiakové devět sekund před koncem, potvrdily basketbalistky karlovarské Lokomotivy hned v neděli na palubovce nováčka v Ústí nad Labem. Pohodlně a přesvědčivě vyhrály a šestým vítězstvím v řadě si zajistily účast v nadstavbové skupině A1, tedy mezi čtyřmi nejlepšími celky Trocal ŽBL. O tom, na jakém místě skončí po základní části (buď 3. nebo 4.), se rozhodne během týdne po dohrání všech zápasů.

BK Skřivánek Ústí nad Labem 37
BK Lokomotiva K. Vary 80

Lokomotiva v sestavě Wallace, Hricková, Magerčiaková, Šándorčínová, Vodrážková (Kučerová, Zmeková, Sedláčková, Štrubelová) od začátku vedla a svůj náskok zvyšovala.

„Jsem rád, že holky k tomu přistoupily zodpovědně,“ pochvaloval si trenér Jiří Bárta. V poločase to bylo pro hosty už skoro o třicet, ale po změně stran už skóre tak výrazně nerostlo. „Dost často jsem potom střídal, dostaly prostor hráčky, které tolik v jiných zápasech nehrají, přesto jsem rád, že jsme udrželi intenzitu v obraně po celý zápas,“ dodal.

Basketbalistky jsou nyní třetí a z toho místa je může sesadit už jen Valosun Brno, který hraje ještě dvě utkání.

Důležité bude to středeční se Spartou, v případě výhry Sparty skončí Lokomotiva po základní části třetí a to je famózní úspěch.Ten se umocňuje ještě víc při vzpomínce na začátek roku, kdy vedení klubu přemýšlelo, jak se odlepit aspoň ze sedmého místa.

Body: Medunová 12, Vopálenská 7, Obstová a Zikánová 5, Kozáková 4, Koubová a Šeborová 2 - Magerčiaková a Kučerová 15, Sedláčková 12, Wallace 11, Šándorčínová 10, Vodrážková 7, Zmeková a Štrubelová 4, Hricková 2.
Fauly: 23:19.
TH: 16/8:23/18.
Trojky: 8/1:13/6.
Rozhodčí: Jiří Smetana (Plzeň), Ladislav Neuman (Hřensko).
Diváků: 100.
Po čtvrtinách: 10:22, 18:47, 26:58.
Nejlepší hráčka: Šárka Kučerová.

Basketbalistky Lokomotivy Karlovy Vary mají za sebou základní část Trocal ŽBL a nyní týden přípravy na další vrchol sezony. O víkendu se zúčastní Final Four CEWL (Central European Women League - Středoevropské ligy), třetí nejvýznamnější klubové soutěže pod záštitou FIBA.

V Banské Bystrici se nejprve v sobotu střetnou v semifinále s polským Klub Koszykarski Utex Row Rybnik. „Pokusíme se o dobrý výsledek. Snad něco o soupeři seženu, už jsme s nimi hráli a na devětadevadesát procent mají stejný kádr, proto nějaké poznatky už máme,“ říká Jiří Bárta.

Ve druhém semifinále hraje pořádající BK Slávia UMB Banská Bystrica a BK Inpek UKF Nitra, jeden z nich bude soupeřem Lokomotivy už v neděli.

Ivo Vymětalík

19.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.