Hurricáni zdolali Plzeň

KARLOVY VARY / ROKYCANY - V dalším kole florbalové ligy zajížděli karlovarští Hurricáni do Rokycan, kde je čekala nepříjemná Plzeň.

19.4.2008

Ilustrační foto.Foto: Michal Vaněk.

Na tento zápas se Karlovaráci dlouze připravovali. V lize jedině tým Plzně může Hurricánům konkurovat.

Zápas začal ve velkém tempu a už od začátku bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Už ve druhé minutě šli zásluhou Rajtra a po nahrávce Hájka Karlovaráci do vedení.

„Ačkoliv jsme byli jasně lepším týmem v každé činnosti na hřišti, tak se nám už v první třetině dát branku nepodařilo,“ popisoval první třetinu kouč Janeček.

Druhou třetinu začali Karlovarští opět náporem a hráči Sokola se dostali ze třetiny pouze vyhozením přes celé hřiště. Postupem času se ale Plzeň oklepala z náporu hostí a začala i útočit. V osmé minutě druhé třetiny ale Sokolové zapomněli na Marka Šantu a ten po nahrávce Berky zvýšil na 2:0. Plzeňští jakoby nevěděli, co na soupeře z lázeňské metropole hrát.

Třetí část opět začali lépe hosté. Po necelých dvou minutách se do listiny střelců zapsal znovu Marek Šanta. Lukáš Laboderec zatáhl míček do třetiny, nahrál před branku Šantovi a ten nedal gólmanovi Plzně sebemenší šanci. V posledních pěti minutách vsadila Plzeň vše do útoku, a tak se otevírala pořád častěji dálnice k jejich brance. Ve 13. minutě opět zafungovala spolupráce Laboderec - Šanta a druhý jmenovaný uzavřel hattrick.

Trenér hostí Pavel Janeček byl po utkání s výkonem svých svěřenců spokojen. „Viděli jsme krásný zápas, ve kterém nechybělo nic. Tvrdost, krásné akce ani skvělé zákroky gólmanů. My jsme šli do zápasu s tím, že sice Plzeň prohrála pár posledních zápasů, ale nesměli jsme ji podcenit. Na nás bylo vidět, v jaké jsme pohodě a jakou máme formu. To je před další fází soutěže hodně důležité. Byl to zápas o první místo a touto výhrou jsme Sokolu vzali naději nás předstihnout, i když teoretická šance tu samozřejmě je,“ dodal Janeček.

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.