Titul mistra republiky masters v časovce dvojic si v neděli v Březnici na svoje konto připsal cyklista karlovarské Slavie Radoslav Krummer. Po stříbru z mistrovské časovky jednotlivců v Českém Dubu a bronzu ze silničního závodu s hromadným startem v Sokolově tak svou letošní sbírku drahých kovů doplnil zlatem. Třetí a poslední mistrovský závod Extraligy masters se jel v neděli v Březnici na Příbramsku na 25 km dlouhé trati s mírně zvlněným profilem. Vítězství Krummera, který startoval s Jiřím Šťastným z týmu Kerda Colnago v kategorii mužů nad 50, bylo více než přesvědčivé, na druhé v pořadí Burgra s Kubínem najeli více než minutu. Výhrou v Březnici Krummer zároveň potvrdil své celkové prvenství v letošním ročníku Extraligy masters silničářů, které už měl fakticky doma minimálně tři závody před koncem seriálu.

Letošní ročník Extraligy masters se skládal ze 22 závodů a Krummerova bilance v nich je skutečně obdivuhodná. Ve všech sedmnácti startech, které absolvoval, vybojoval medaili! Deset závodů vyhrál, pětkrát byl stříbrný a dvakrát skončil na 3. místě! Kategorie mužů nad 50 je ve veteránském pelotonu něco jako výkladní skříň cyklistiky Karlovarska. Na druhém místě konečného pořadí se totiž umístil sokolovský Ludvík Killinger a na pátém další Sokolovák Petr Volánek.

V závěrečné mistrovské časovce v Březnici se dařilo i dalším dvěma cyklistům Karlovarska. Chodovský Martin Růžička startoval v dresu bavorského týmu RC Pfeil Hof a spolu s pražským Petrem Vaňkátem si dojeli pro stříbro v kategorii mužů nad 40. Třetí medaili, také stříbrnou, pak vybojoval sokolovský Zdeněk Makoň, spolu s dalším Pražanem Opavským byli druzí v kategorii mužů nad 70 let.

Výsledky z Březnice

muži nad 40: 1. Fryč (Ben Car) + Boštík (Litomyšl) 33:37,26, 2. Růžička (RC Pfeil Hof) + Vaňkát (Vinohradské šlapky) 34:16,72
muži nad 50: 1. Šťastný (Kerda Colnago) + Krummer (Slavia K. Vary) 33:23,04, 2. Burgr + Kubín (oba CSK Markus) 34:26,73 – 10. Killinger st. (Cyklo Team Killi) + Macháček (Tessuti Prestige) 38:48,88
muži nad 70: 1. Bauer (Příbram) + Karásek (Žďár n/S) 39:56,93, 2. Opavský (Kovo Praha) + Makoň (MCB Sokolov) 42:50,47 min.

Konečné pořadí Extraligy masters

muži nad 50 let: 1. Krummer (Slavia KV) 733, 2. Killinger (Cyklo Team Killi) 659, 3. Svárovský 543, 4. Havrda (oba Kooperativa) 520, 5. Volánek (Cyklo Team Killi) 431
muži nad 70 let: 1. Karásek (Žďár n/S) 605, 2. Bauer (Příbram) 596, 3. Makoň (MCB Sokolov) 512 bodů