Radoslav Krummer první i ve Svijanech

Karlovy Vary — Sedmnáctým závodem Extraligy masters byl silniční závod jednotlivců s hromadným startem ve Svijanech.

6.8.2008

Radoslav KrummerFoto: DENÍK/Archiv

Na 18 kilometrů dlouhém kopcovitém okruhu kolem známého pivovaru si to o body rozdalo více než 130 cyklistů v šesti kategoriích, další pak změřili síly ve vloženém závodě na jeden okruh pro příznivce Svijanského piva. Karlovarsko ve Svijanech reprezentovala sedmička závodníků a nejúspěšnějšími z nich byli už tradičně padesátníci.

V nejpočetněji obsazené kategorii mužů nad 50 let zvítězil ve spurtu Radoslav Krummer, když cílem prosvištěl v čele šestnáctičlenné skupiny, ve které byli i Sokolováci Ludvík Killinger a Petr Volánek. Ve stejné kategorii startoval i Karel Rouča a obsadil celkově 20. místo a mezi muži nad 55 byl osmý.

Na bednu si vyskočil i sokolovský Zdeněk Makoň, který v závodě mužů nad 70 let na dva okruhy dojel třetí, když 36 km zvládl za hodinu a necelých osm minut (ať to někdo v tomhle věku zkusí!).

Výsledky ze Svijan
muži nad 30 let (90 km): 11. Killinger Ludvík ml. (Cyklo Team Killi) 2:31,03
muži nad 50 let (72 km): 1. Radoslav Krummer (Slavia Karlovy Vary), 2. Jaroslav Pařík (Hermann Lucky Bike), 3. Otto Macháček (Tessuti Prestige Team) - 6. Ludvík Killinger st., 8. Petr Volánek (oba Cyklo Team Killi) – všichni 1:58,51; 20. Karel Rouča (Slavia Karlovy Vary) 2:03,10
muži nad 60 let (54 km): 22. Zdeněk Kopal (Plamen Chodov) 1:52,26
muži nad 70 let (36 km): 3. Zdeněk Makoň (MCB Sokolov) 1:07,59 hod

Příštím závodem Extraligy masters bude mistrovství republiky masters v silničním závodě jednotlivců a fandové cyklistiky na Karlovarsku se mají na co těšit. Pojede se totiž už tuto neděli 10. srpna v Sokolově. Závodit se bude na 36,5 km dlouhém okruhu, po trase ze Sokolova – Husitskou ulicí na Vítkov, Podstrání a Krásno do Horního Slavkova a přes Loket a Staré Sedlo zpátky do Sokolova. Kategorie M19, M30 a M40 to jedou třikrát, kategorie M50 a M60 dvakrát a sedmdesátníci jednou.

Společný start všech kategorií je na sokolovském náměstí Budovatelů v 10.00 hodin. Závod je určen pro držitele licence Českého svazu cyklistiky, podmínkou je dokončení nejméně jednoho závodu Extraligy masters 2008.

Info: Ludvík Killinger, 608 211 216 nebo cyklolbk@seznam.cz.

6.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Čtvrtý ročník Sokolovského 1/4 maratonu přilákal na trať více než šest stovek běžců.