Pěkným úspěchem skončil start karlovarských cyklistů na Mistrovství České republiky amatérů v silniční cyklistice, které se jelo o uplynulém víkendu v Bělči u Kladna. Šampionát se vydařil zejména tandemu otce a syna Krummerových, kteří si z Bělče přivezli každý jeden titul a celkem čtyři medaile.

„Vyšla nám hlavně sobotní časovka, kde jsme oba, táta i já, sjeli na pětadvaceti kilometrech každý pět závodníků a oba jsme ve svých kategoriích vyhráli. V neděli jsem potom v závodě s hromadným startem na 114 kilometrů skončil ve spurtu sedmičlenné vedoucí skupiny na třetím místě a táta byl ve své kategorii stříbrný,“ počítá drahé kovy do rodinné sbírky Radek Krummer.

V časovce, kterou jeli borci všech kategorií na stejné, 25 km dlouhé zvlněné trati se startem a cílem na návsi v Bělči a obrátkou na kruhovém objezdu u Lán, vybojoval medaili i sokolovský Ludvík Killinger starší. V závodech s hromadnými starty, které se jely na 19 km dlouhém okruhu s převýšením skoro 300 metrů v každém kole, se z Karlovarska na bedně umístili i Viktorín, Volánek, Stránský a Šplíchal.

Z výsledků MČR

Časovka (25 km)
Muži do 29 let: 1. Radek Krummer (Team CUBE) 0:34:08 (průměr 43,95 km/hod.)
Muži do 39 let: 16. Ludvík Killinger (Cyklo Team Killi) 0:37:15
Muži do 49 let: 4. Martin Růžička (RC Pfeil Hof) 0:35:16
Muži nad 50 let: 1. Radoslav Krummer (Team CUBE) 0:34:31, 2. Ludvík Killinger st. 0:34:47, 4. Petr Volánek (oba Cyklo Team Killi) 0:36:14, 12. Karel Rouča (Slavia K. Vary) 0:38:29
Junioři: Milan Šplíchal (Cykloteam Ostrov) 0:39:22.
Absolutně nejlepší čas zajel vítěz kategorie mužů do 39 let Kamil Mráz z Uničova, když trať zvládl průměrnou rychlostí 45,36 km/hod. za 33:04 minuty.

Silnice
Muži do 29 let (114 km): 1. Martin Krupička (CK Královice), 2. David Jeřábek (EMS Eltech Team Děčín), 3. Radek Krummer, všichni 2:59:12
Muži do 39 let (95 km): 1. Václav Jelínek (EXE Jeans Chomutov) 2:25:28 – 15. Ludvík Killinger -13:22 min.
Muži do 49 let (76 km): 1. Tomáš Vitáček (Viessmann team), 2. Jiří Boštík (Cyklo sport Stratílek Litomyšl) oba 2:00:26, 3. Tomáš Viktorin (SKP Sokolov) 2:00:39 – 22. Tibor Csipka (Team bike Březová) 2:05:14, 23. Martin Růžička 2:05:17
Muži nad 50 let (57 km): 1. Miroslav Kakač (Cyklo Kern) 1:29:13, 2. Radoslav Krummer, 3. Petr Volánek, 4. Ludvík Killinger (oba Cyklo Team Killi) všichni 1:30:04 – 28. Karel Rouča 1:40:34
Junioři (57 km): 1. Jakub Jerman (Stadion Louny) 1:31:48, 2. Ondřej Stránský (Cykloteam Ostrov) 1:35:27 hod.