Do utkání nastoupily svěřenkyně trenérského dua karlovarské Lokomotivy ve složení Tomáš Veselý, Zdeněk David v základní pětce Borecká, DeHaven, Magerčiaková, Sedláčková, Větrovcová.

Na palubovku se v úvodní čtvrtině dostala v podání domácích basketbalistek nervozita, která poslala do několikabodového náskoku hostující družstvo. Ve druhé čtvrtině se Karlovaračky snažily o zpřesnění hry, což se jim až na některé výjimky dařilo. Hlavně karlovarská rozehrávačka DeHaven svou bojovností dělala Brňankám velké problémy.

Hráčky z lázeňského města poté zpřesnily i střelbu, a bodové manko dokonce otočily ve svůj prospěch, když si do druhého poločasu převedly šestibodový náskok 34:28.

Do druhé poloviny pak nastoupily basketbalistky Lokomotivy s novou tváří.

Brněnské hráčky jen těžko procházely přes obranný karlovarský val. Když k tomu připočteme střelecký apetit Magerčiakové a Větrovcové, podpořený bojovností DeHaven, svítil na ukazateli skóre po třetí čtvrtině slibný náskok 55:39.

V závěrečné čtvrtině si i přes znatelnou únavu karlovarské basketbalistky náskok uhlídaly a utkání dovedly do vítězného konce, za což byly odměněny bouřlivým potleskem řádně zaplněné karlovarské haly.

BK Lokomotiva KV - Valosun Brno 68:52

Body: Magerčiaková 22, Větrovcová 20, DeHaven 12, Eisnerová 6, Borecká 6, Houdková 2 – Vlková 20, Zrůstová 11, Svobodová 8, Müllerová 4, Mrhálková 4, Zatloukalová 3, Sedláková 2. Průběh utkání: 15:17, 34:28, 55:39. Rozhodčí: Kučera, Kučerová. TH: 15/13:18/12. Trojky: 15/5:12/2. Fauly: 17:18. 5 chyb: 39. Sedláčková. Diváci: 230.

Další výsledky, 16. kolo, ŽBL: BK Czech coal Aldast Strakonice – Sokol Hradec Králové 61:63 (24:16, 34:33, 43:44), Frisco Sika Brno – BA Sparta 101:46 (32:13, 58:29, 87:38), VŠ Praha – Kara Trutnov 59:70 (8:21, 16:36, 34:60).