První utkání basketbalistek karlovarské Lokomotivy v rámci Excelsior ženské basketbalové ligy letošního kalendářního roku bylo zahájeno se 40 minutovým zpožděním (pozn. red. problémy Hradeckých s autobusem) a s překvapivě slabší diváckou návštěvou. Ovšem většina těch, co dorazila, se určitě nenudila - co čtvrtina, to něco jiného, ale postupně.

V první čtvrtině Hradecké lvice jakoby ovlivňoval pozdní příjezd a tak se domácí zejména díky excelentní tříbodové střelbě Magerčiakové dostali do dvanáctibodového náskoku.

Ve druhé části načalo probírání hradeckých basketbalistek. Navíc k tomu se přidala nervozita na stranu hráček Lokomotivy, i přesto si domácí udržovali slibný náskok. Ve třetí části utkání již zabral Hradec naplno, a před rozhodující čtvrtou čtvrtinou šly poprvé do vedení.
I na začátku závěrečné čtvrtiny byla k vidění marnost v podání hráček Lokomotivy.

Pozadu však nezůstaly ani basketbalistky Hradce, na kterých se pro změnu začala projevovat únava z dlouhé cesty.
Několik minut před koncem však karlovarské basketbalistky asi ´basketbalový bůh´ polil svěcenou vodou a téměř ztracené utkání se díky ohromné bojovnosti všech na hřišti začalo otáčet ve prospěch domácího výběru.

„Děkujeme skalnímu fan klubu za jako vždy skvělé povzbuzování, utíráme si pot z čel - holky z nasazení, my ostatní z psychické újmy, žádný skvělý basketbal, ale co je doma, to se počítá,“ oddychl si po utkání s Hradcem generální manažer Lokomotivy Roman Maleček.

Loko KV – Hr. Králové 66:65
Body: Magerčiaková 21, Větrovcová 14, Eisnerová 8, Kučerová 8, Pospíšilová 7, Hrabáková 4, Sedláčková 4 – Hartigová 24, Bartáková 10, Horáková 9, Zavázalová 9, Stará 8, Šindelářová 5. Po čtvrtinách: 26:14, 41:30, 51:56. 2 body: 45/21:45/17. 3 body: 10/4:14/5. TH: 15/12:20/16. Chyby: 15:18. Rozhodčí: Galajda, Egr.