Hráčky basketbalové Lokomotivy vstoupily do nového ročníku ligové soutěže pravou nohou a v domácím prostředí porazily Slovanku Mladou Boleslav 66:62.

Přitom nové trenérské duo karlovarského družstva ve složení Tomáš Veselý, David Zdeněk mělo před úvodním kolem nového ročníku ligové soutěže žen se Slovankou Mladá Boleslav nemalé problémy se složením družstva. Ale to jako by před utkáním pominulo, a trenéři Lokomotivy tak narychlo upekli základní pětku, ve které nastoupily Větrovcová, Borecká, De Haven, Houdková a Eisnerová. Na lavičce se navíc zahřívaly uzdravená Sedláčková nebo staronová posila z USK Praha Stehlíková.

I do utkání vstoupily Karlovaračky s Boleslaví na své palubovce velmi dobře. Než se soupeř řádně nadechl, vytvořily si hráčky Lokomotivy desetibodový náskok, který postupně navyšovaly až na třináctibodový rozdíl.

Ve druhé čtvrtině to již nebylo po basketbalové stránce domácího družstva nic moc. Karlovarské basketbalistky kupily jednu chybu za druhou a soupeř toho dovedl bodově využít, když dokázal stáhnout náskok hráček z lázní na tříbodový rozdíl 29:26.

Ve třetí desetiminutovce se dokonce Mladá Boleslav dostala ve 28. minutě poprvé do vedení, ale i tak šly po třetí čtvrtině do šaten v lepší náladě karlovarské hráčky, když vedly 46:40.

Dramatická bitva pokračovala i v závěrečné čtvrtině, kdy si svěřenkyně karlovarského trenérského dua řádně sáhly až na dno sil. Nakonec se však domácí basketbalistky po závěrečném klaksonu mohly oprávněně radovat z důležitého vítězství.

Lokomotiva K. Vary – Slovanka Ml. Boleslav 66:62
Body: Větrovcová 22, Borecká 11, Ondráčková 10, Eisnerová 9, De Haven 8, Sedláčková 3, Křížová 2, Vážanová 1 – Holubová 24, Pospíšilová 15, Rákosníková 10, Nezdařilová 5, Šípová 4, Faflíková 2, Dřevová 2. Po čtvrtinách: 23:10, 29:26, 46:40, 66:62. 5 chyb: Houdková, Borecká, De Haven – Nezdařilová. Fauly: 22:20. Nejlepší hráčky: Lenka Větrovcová – Lenka Šípová. Diváci: 200.