VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moderní gymnastky karlovarského RGC nadělovaly vánoční exhibici

Karlovy Vary, Dvory – Opět po roce, a to v sobotu 19. prosince, v tělocvičně Základní školy 1. máje v Karlových Varech-Dvorech se odehrálo v příjemné předvánoční atmosféře exhibiční vystoupení nadějných moderních gymnastek RGC Karlovy Vary.

23.12.2015
SDÍLEJ:

Sportovní klub moderní gymnastiky RGC Karlovy Vary.Foto: Deník/Daniel Seifert

„Touto exhibicí jsme zakončili naši první velmi úspěšnou sezonu, která pro nás znamenala ostrý start v regionálních i mezinárodních soutěžích," shrnul předseda klubu Martin Frous a hned přidal: „Je pro nás velkým úspěchem, že naše nejlepší gymnastka, osmiletá Klára Svobodová, se stala jako jediná z Karlovarského kraje členkou výběru nadějí mladších České republiky, finalistkou soutěže Zlatý oříšek Karlovarského kraje, vítězkou Západočeské ligy v moderní gymnastice ve volném programu či vítězkou pohárového závodu s mezinárodní účastí, Memoriálu Aleny Fialové v Plzni."

Neztratily se však ani další gymnastky, které jsou příslibem do budoucnosti. „Dalších velmi dobrých výsledků dosáhly ale i další talentované moderní gymnastky našeho klubu. Rovněž osmiletá Ajša Lochschmidtová se umístila na výborném děleném čtvrtém místě na Chomutovském poháru či na sedmém místě v Memoriálu Aleny Fialové. Devítiletá Adriana Divišová obsadila celkově sedmé místo v Západočeské lize v moderní gymnastice. I tyto výsledky našich dívek jsou velkým příslibem do budoucna," uzavřel krátký výčet úspěchů předseda klubu.

V rámci předvánoční exhibice se představila jak děvčata dvou výkonnostních tréninkových skupin, tak i nově dívenky kroužku moderní gymnastiky, který od září letošního roku odstartoval jako výsledek spolupráce RGC Karlovy Vary a Základní školy 1. máje v Karlových Varech – Dvorech. Velký aplaus tak sklidila ani ne čtyřletá Zuzka Seidlová, která je aktuálně nejmladší členkou karlovarského RGC.

Dívky se představily v individuálních i skupinových sestavách a závěrem došlo i na překvapení, kdy se na gymnastickém koberci ve společném tanečním loučení zapojila i mužská část publika. „Někteří tatínkové se jeví velmi pohybově nadaní. Budeme asi uvažovat o jejich zapojení do skupinových sestav," uvedla s úsměvem na tváři spokojená hlavní trenérka Soňa Pekárková.

„V příštím roce nás čeká znovu tvrdá tréninková práce. Budeme se znovu snažit uspět v Západočeské lize i oblastních přeborech a samozřejmě naším hlavním cílem je postup na mistrovství republiky ve volném programu. Další děvčata chceme zapojit do soutěží v kombinovaném programu, takže nás čeká velmi nabité jaro," doplnila už s vážnou tváří trenérka RGC.

V úplném závěru celého programu došlo samozřejmě také na dárečky pod vánočním stromečkem a poděkování trenérkám Soně Pekárkové, Eleně Karasové, Tereze Paálové a Zuzaně Tulákové.

„Velké poděkování patří samozřejmě i těm subjektům, které finančně podpořily činnost našeho klubu za uplynulé období, především statutárnímu městu Karlovy Vary a Karlovarskému kraji. Je třeba také poděkovat člence Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markétě Wernerové za její podporu a přízeň, kterou i v letošním roce zachovala našemu klubu. Nakonec nesmíme samozřejmě zapomenout ani na mediální podporu, kterou od začátku našeho fungování poskytuje Karlovarský deník. Tímto moc děkujeme za podporu," uzavřel Frous.

Autor: Daniel Seifert

23.12.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení