Utkání začali Karlovarští skvěle, když v zápase prvních dvojic Vanke s Kokšteinem zcela jasně přehráli Kalase s Doubravou ve dvou setech 7:10 a 5:10. Body vybojovala i druhá dvojka, i když tak snadno jako u té první to nebylo. Ve vyrovnaném duelu domácí Makara s Flaksem vyhráli 1. set, a o vítězství tak Kuba Medek s Bíbrem rozhodli až ve třetím setu. Třetí bod pro tým z lázní přidala Vankeho trojka, která nad sestavou domácího smečaře Doubravy od začátku do konce vedla a vyhrála dvakrát 10:8.

Za stavu 0:3 se taktovky na chvilku chopili domácí. Karlovarský tým vrátila na zem Makarova trojka, když v prvním setu uštědřila Medkům s Bíbrem výprask 10:3 a druhý vyhrála opět jasně 10:7. První bod Šacung „nakopl" a projevilo se to hned v zápase třetích dvojic, ve kterém novic v domácím týmu Knytl s Kadeřábkem nedali Matěji Medkovi s Hronem moc šancí. V prvním setu neodvrátilo drtivou porážku 10:5 ani střídání Matěje Medka Danem Svobodou, druhý byl z naší strany lepší, Matěj s Hronem šli v úvodu dokonce do čtyřbodového vedení 2:6, ale domácí byli proti a po vyrovnání na 8:8 v koncovce o balon vyhráli.

Dramatickou podívanou přinesl singl, ve kterém měl Karel Hron s domácím Václavem Kadeřábkem nečekaně spoustu práce. Mistr republiky z roku 2013 nakonec Kadeřábkův odpor zlomil, ale až ve 3. setu, který vyhrál 7:10 a upravil tak stav zápasu na 2:4 pro Karlovy Vary.

Domácí pak opět snížili na rozdíl bodu, když Doubravova trojka ve třísetové bitvě porazila Medky s Bíbrem, ale to byla pro tento den poslední výhra Šacungu. Nikoli ale poslední drama. To se odehrálo hned v následujícím zápase trojic, ve kterém se po setech 6:10 a 10:6 opět rozhodovalo v koncovce třetího setu. Karty měla lépe rozdány domácí Makarova sestava, která vedla už 9:7, ale Vanke první dva mečboly Makarovi vyblokoval, ten za stavu 9:9 ve snaze přehodit Vankeho blok poslal balon do autu a hosté z Varů měli minimálně bod za plichtu v kapse. Vítězný šestý bodík pak přidali Kuba Medek s Bíbrem, když ve dvou setech přehráli Kalase s Doubravou.

SK Šacung Benešov – SK Liapor Witte 3:6. Výsledky zápasů: Doubrava, Kalas (Kupský) – Vanke, Kokštein 7:10, 5:10; Makara, Flaks – Jakub Medek, Bíbr 7:10, 9:10; Doubrava, Kadeřábek, Kupský – Vanke, Kokštein, Hron 8:10, 8:10; Makara, Flaks, Knytl – bratři Medkové, Bíbr (Vl. Kubín ml.) 10:3, 10:7; Kadeřábek, Knytl – Matěj Medek, Hron (Svoboda) 10:5, 10:9; Kadeřábek – Hron 10:9, 9:10, 7:10; Doubrava, Kadeřábek, Kupský – bratři Medkové, Bíbr (Vl. Kubín ml.) 10:4, 9:10, 10:7; Makara, Flaks, Knytl – Vanke, Kokštein, Hron 6:10, 10:6, 9:10; Doubrava, Kalas – Jakub Medek, Bíbr 6:10, 9:10. Sety 9:13. Vývoj utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.