Jako velmi dobrý tah se ukázalo nasazení Kuby Medka s Hronem na bratry Vítovy v úvodním zápase dvojic. Těsné, možná překvapivé, ale rozhodně zasloužené vítězství karlovarského páru nad deblovými mistry republiky z roku 2014 domácím týmem zřejmě otřáslo víc, než se čekalo. Žatečtí se vzpamatovali až ve druhém zápase trojic, kdy Pecina s Dráždilem a Zlatohlávkem ve třech setech přehráli Vankeho sestavu a v následujícím zápase třetích dvojic snížili náskok hostů na 2:3.

Klíčovým aspektem utkání se ukázal být singl, ve kterém proti sobě stanuli borci, kteří se v této disciplíně mohou pochlubit tituly mistrů republiky. Na domácí straně šampion z roku 2014 Ondra Vít a na naší Karel Hron, který singlové zlato vybojoval v roce 2012. Souboj začal ostrým atakem Víta, který vyhrál první set ohromujícím rozdílem 10:2, ale druhý a třetí set se už hrály podle karlovarských not.

Odpor domácích se pak definitivně zlomil v prvním odvetném zápase trojic, kdy se Vankeho sestava za porážku od druhé domácí trojky „rehabilitovala" výhrou nad žateckou trojkou první a zvýšila skóre na 2:5. V následujícím zápase už Kuba Medek s Kokšteinem a Bíbrem jasně excelovali.

Extraliga mužů - nohejbal
Žatec – Liapor Witte KV 6:2. Výsledky zápasů: bratři Vítové – Jakub Medek, Hron 9:10, 10:7, 9:10; Brehm, Dráždil – Vanke, Bíbr 7:10, 7:10; bratři Vítové, Brehm – Jakub Medek, Bíbr, Kokštein 7:10, 6:10; Dráždil, Pecina, Zlatohlávek (Kovařík) – Vanke, Matěj Medek, Vlasta Kubín (Hron) 9:10, 10:6, 10:8; Zlatohlávek, Sýs – Matěj Medek, Vlasta Kubín 10:9, 10:7; Ondra Vít – Hron 10:2, 8:10, 8:10; bratři Vítové, Brehm (Sýs) – Vanke, Matěj Medek, Hron 5:10, 10:9, 7:10; Dráždil, Pecina, Zlatohlávek – Jakub Medek, Bíbr, Kokštein 4:10, 6:10. Sety: 7:13. Vývoj utkání: 0:3, 2:3, 2:6. Hrací doba: 3:10 hodin.
Další výsledky 3. kola: Šacung Benešov – Avia Čakovice 3:6, Spartak Čelákovice – Climax Vsetín 5:5, Dynamo České Budějovice – MNK Modřice 5:5.