VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nominace na Sportovce roku

Karlovarsko - Nominace na nejúspěšnějšího sportovce roku 2010 města Karlovy Vary a nominace na nejúspěšnějšího sportovce roku 2010 Sportovní Unie Karlovarska

6.2.2011
SDÍLEJ:

Sportovec roku 2009.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Nominace sportovců
Sportovní Unie Karlovarska

Jednotlivci
(mládež do 18 let)
Odvětví – plavání
Monika Pachtová (92) – TJ Slovan K. Vary (zimní MČR 800 m volný způsob 2. místo, zimní MČR 400 m volný způsob 3. místo)
Odvětví – šerm
Ondřej Novotný (94) – TJ Lokomotiva K. Vary, zbraň kord (MR 3. místo, MS v Baku 8. místo, OH mládeže Singapur 9. místo, Český pohár 2. místo).
Martin Rubeš (96) – TJ Lokomotiva K. Vary, zbraň kord (MR kadetů 1. místo, MČR žáků 2. místo, vítěz Českého poháru žáků i kadetů, ME Moskva 28. místo, MS Baku 7. místo, mezinárodní Cheleng Vratislava Polsko 2. místo).
Odvětví – lyžování – běh
Petra Nováková (93) – LK Slovan K. Vary (MR 10 km klasicky 1. místo, MR 5 km volnou technikou 2. místo, MR ve sprintu VT 2. místo, MR 5 km s přezouváním 3. místo, Český pohár starších dorostenek 1. místo na dlouhé tratě i ve sprintu, zařazena do reprezentačního družstva olympijských nadějí ČR).
Michal Novák (96) – LK Slovan K. Vary (MR volnou technikou 1. místo, Olympiáda dětí ČR 1. místo).
Markéta Lubinová (97) – LK Slovan K. Vary (Seriál závodů HNKN 1. místo, 3. místo v žebříčku ČP).
Tomáš Řehořek (96) – LK Slovan K. Vary (Seriál závodů HNKN 1. místo, MR klasicky 1. místo, celkové hodnocení ČP 1. místo).
Jakub Rádl (92) – LK Slovan K. Vary (MR ve sprintu VT 1. místo, člen štafety 3x5 km MR 1. místo, MR volnou technikou 7 km 2. místo, celkové hodnocení ČP 2. místo, celkové hodnocení ČP ve sprintu 3. místo, na základě výsledků byl zařazen do reprezentačního družstva juniorů ČR).
Odvětví – basketbal
Ondřej Gargula (92) – TJ Thermia K. Vary o.s. (Nominace do reprezentace ČR v kategorie U18, 3. místo v extralize U18 s družstvem Sparty Praha, 5. místo v lize U18 s družstvem Thermie, 1. místo v závěrečném turnaji ve II. lize mužů s družstvem Thermie K.Vary).
Odvětví – jachting
Štěpán Novotný (94) – SK Cheb – žije v Horním Žďáru (MR 2, 3. místo, ME 16.místo, Evropský pohár Rakousko 1. místo, ČP junioři 1. a 3. místo).

Jednotlivci
(junioři a dospělí)
Odvětví – lední hokej
Ondřej Němec (84) – HC Energie K. Vary (Mistr světa).
Odvětví – lyžování - běh
Petr Novák (82) – Dukla Liberec odchovanec LK Slovan K.Vary (MR 1. místo štafet a 2 x 3. místo jednotlivců (50 km a 15 km), SP dálkových běhů 1. místo Polsko, 5. místo Rakousko, Světový pohár Estonsko – Otepe 23. místo, Ski sprint K. Vary 1. místo).
Eva Hejtmánková (63) – LK Abertamy (MR veteránů klasicky 1. místo, volně 1. místo)
Odvětví – Xterra
(terénní triatlon)
Petr Novák (82) – X-team BaNo K. Vary (MR Špindlerův Mlýn 1. místo, ME – Myjava SLO 1. místo – kategorie 25 - 30 let, SP Špindlerův Mlýn kategorie Elite 6. místo).
Irena Klingorová (90) – TJ Olympionik Cheb – bydlí v K. Varech (2. místo ČP Xterra, 1. místo evropský pohár, 2. místo evropský pohár Xterra Itálie, 2. místo ITU evropský pohár Myjava, 1. místo xterra Czech, MS Xterra Hawai 7. místo).
Jan Kubíček (80) – AC Start K. Vary (MS Xterra Hawai 13. místo, 4. místo ME, 1. místo Český pohár).
Odvětví – nohejbal
Jan Vanke (85) – SK Liapor Witte K. Vary (3. místo v extralize, 1. místo na turnaji Poslední smeč, zařazen do kádru reprezentačního celku ČR).
Matěj a Jakub Medkové (91) – dvojčata, SK Liapor Witte K. Vary (1. místo MČR trojic i dvojic, Jakub 3. místo na MČR jednotlivců, oba hráči jsou členy juniorské reprezentace ČR).
Odvětví – šerm
Petra Myšková (91) – TJ Lokomotiva K. Vary, zbraň kord (MR 2. místo, Český pohár 2. místo).
Odvětví – biatlon
Eva Hejtmánková (63) – Biatlon klub Jáchymov (MR zimní 1. místo, MR letní 1. a 2.místo, ME veteránů 2. a 4., místo OH veteránů 2 x 3. místo).
Odvětví – cyklistika
Radek Krummer (58) – TJ Slávia K. Vary, silniční cyklistika (MR 1. místo, mistr extraligy masters, mistr ČR časovka dvojic, ME 5. místo časovka jednotlivci, 1. místo celkové extraliga masters).
Věra Ježková (55) – TJ Slávia K. Vary, rychlostní cyklistika (ME 1. místo, SP 5. místo, MR 3. místo).
Odvětví – jezdectví
Josef Váňa (52) – JS Jovan – Bohuslav u K. Varů (Vítěz Velké Pardubické 2010).

Handicapovaní sportovci
Odvětví – plavání
Milan Man (93) – SK Kontakt K. Vary, plavání tělesně postižených (MR 2 x 1. místo, 1 x 2. místo, vítěz Českého poháru, světové hry mládeže 5. a 6. místo).
Petra Flekačová (96) – SK Kontakt K. Vary, plavání tělesně postižených (MR 1 x 1. místo, 2 x 3. místo, Český pohár celkově 3. místo, světové hry mládeže 3. místo).
Vendula Dušková (98) – SK Kontakt K. Vary, plavání tělesně postižených (MR 2 x 1. místo, MR 2. místo, Český pohár 4. místo, světové hry mládeže 3. místo).

Sportovní kolektivy
(mládež)
BK Lokomotiva K. Vary – starší žákyně, basketbal (Žákovská liga 6. místo).
LK Slovan K. Vary – starší dorostenci, běh na lyžích (Mistři ČR ve štafetě na 3 x 5 km, ve složení Jakub Rádl, Radim Vik, Jan Kronika).
LK Slovan K. Vary – žáci, běh na lyžích (OH dětí a mládeže ČR 1. místo štafeta 3 x 3 km, ve složení Tomáš Řehořek, Kryštof Husák, Michal Novák).
TJ Lokomotiva K. Vary – šerm, kadetky, kord (1. místo na MR kadetek ve složení Natálie Ondráčková, Lucie Hornová, Nikol Moravcová, Kristýna Křížová).
TJ Lokomotiva K. Vary – šerm, kadeti, kord (1. místo MČR ve složení Martin Rubeš, Ondřej Novotný, Štěpán Řezníček, Martin Flaisik).
SK Kontakt K. Vary – plavání tělesně postižených (3. místo Český pohár ve složení Milan Man, David Burger, Petra Flekačová, Vendula Dušková).

Sportovní kolektivy
(dospělí)
BK Lokomotiva K. Vary – ženy, basketbal (5. místo čtvrtfinále ženské basketbalové ligy).
SK Liapor Witte K. Vary – muži, nohejbal (3. místo extraliga nohejbalu družstev, ve složení Bláha, Babka, Bíbr, vítězové turnaje Poslední smeč, titul získali po dlouhých šestnácti letech).
TJ Lokomotiva K.Vary – šerm, juniorky, kord (1. místo MR juniorek, ve složení Petra Myšková, Tereza Rubešová, Natálie Ondráčková, Lucie Hornová).

Trenéři
Štěpánka Řehořková (65) – SK Kontakt, plavání tělesně postižených (dlouholetá trenérka tělesně postižených sportovců – výše navrhovaných k ocenění).
Vasil Husák (70) – LK Slovan K. Vary, běh na lyžích (je trenérem skupiny žactva, kteří v loňském roce vybojovali několik titulů Mistra ČR a na OH dětí a mládeže obsadili 2 x. 1. místo, 1. x 2. místo a 2. x 3. místo.
Martin Rubeš (65) – TJ Lokomotiva šerm (Trenér mládeže, medailistů a mistrů ČR, finalistů MS, trenér reprezentace kadetů a kadetek ČR).

Sportovní osobnost roku
Lukáš Bauer (77) – Dukla Liberec – odchovanec LK Slovan K. Vary, žije a trénuje na Božím Daru (OH Vancouver 2 x 3. místo, vítěz Tour de ski 2010, celkové 2. místo ve světovém poháru)

Bafuňářská osobnost roku
Otakar Vaněk (22) – TJ Slovan K. Vary, pracující bafuňář. (I ve svých neuvěřitelných 89 letech je pan Vaněk hospodářem největší TJ v okrese Karlovy Vary v tělovýchovné jednotě Slovan K. Vary, která má 1500 členů).

Nominace sportovců
Město Karlovy Vary

Žáci
Petra Flekačová – SK Kontakt, plavání tělesně postižených (MČR v Brně (100Z - 1. místo - přebornice republiky, 50 VZ - 3. místo, 100 VZ - 3. místo) Český pohár v plavání tělesně postižených - celkové 3. místo, IWAS GAMES - světové hry mládeže, Olomouc - 3. místo).
Vendula Dušková – SK Kontakt, plavání tělesně postižených (MČR v Brně (50 VZ - 1. místo - přebornice republiky, 100 VZ - 1. místo - přebornice republiky, 100Z - 2. místo), Český pohár v plavání tělesně postižených - celkové 4. místo, IWAS GAMES - světové hry mládeže, Olomouc - 3. místo).
Monika Pachtová – TJ Slovan K. Vary, plavání (Zimní MČR - 800 m volný způsob - 2. místo a 400 m volný způsob - 3. místo.)
Markéta Lubinová – LK Slovan, běh na lyžích (1. místo v seriálu Hledá se nová Kateřina Neumannová, 3. místo v celkovém hodnocení Českého poháru).
Martin Rubeš – TJ Lokomotiva, šerm, kord (MR - kadeti - 1. místo, MR - žáci - 2. místo, Český pohár - kadeti - 1. místo, Český pohár - žáci - 1. místo, ME v Moskvě - 28. místo, MS - Azerbajdžán - 7. místo, Cheleng Wratislavia Polsko - 2. místo).
Michal Novák – LK Slovan, běh na lyžích (MČR volnou technikou - 1. místo, Olympiáda dětí a mládeže - 1. místo).
Tomáš Řehořek – LK Slovan, běh na lyžích (1. místo v seriálu Hledá se nová Kateřina Neumannová, MČR klasickou technikou - 1. místo, 1. místo v celkovém hodnocení Českého poháru).

Dorost
Petra Nováková – LK Slovan, běh na lyžích (MČR (10 km klasicky s hromadným startem - 1. místo, 5 km volnou technikou - 2. místo, sprint volnou technikou - 2. místo, 5 + 5 km s přezouváním - 3. místo), 1. místo v celkovém hodnocení Českého poháru v běhu na lyžích starších dorostenek, 1. místo v celkovém hodnocení Českého poháru v běhu na lyžích starších dorostenek na dlouhé tratě, 1. místo v celkovém hodnocení Českého poháru ve sprintu starších dorostenek, na základě dosažených výsledků byla pro letošní sezonu zařazena do reprezentačního družstva Olympijských nadějí ČR).
Petra Myšková – TJ Lokomotiva, šerm, kord (Mistrovství republiky - 2. místo, Český pohár - 2. místo).
Milan Man – SK Kontakt, plavánítělesně postižených (MČR v Brně (100Z - 2. místo, 50VZ - 1. místo - přeborník republiky, 100VZ - 1. místo - přeborník republiky) Český pohár v plavání tělesně postižených - celkové 1. místo - vítěz ČP ve své kategorii, IWAS GAMES - světové hry mládeže, Olomouc - (100Z - 5. místo, 50 VZ - 6. místo).
Jakub Rádl – LK Slovan, běh na lyžích (MČR ve sprintu volnou technikou - 1. místo, člen štafety starších dorostencků, která se stala Mistrem ČR na 3 x 5 km, MČR - 7 km volnou technikou - 2. místo, v celkovém hodnocení Českého poháru v běh na lyžích starších dorostenců - 2. místo, v celkovém hodnocení Českého poháru ve sprintu starších dorostenců - 3. místo, na základě dosažených výsledků byl pro letošní sezonu zařazen do reprezentačního družstva juniorů ČR).
Ondřej Gargula – TJ Thermia, basketbal (Nominace do reprezentace České republiky kategorie U18, Třetí místo v extralize U 18 s družstvem Sparty Praha, Páté místo v lize U 18 s družstvem TJ Thermia Karlovy Vary o.s., První místo v závěrečném turnaji v II. lize mužů s družstvem TJ Thermia Karlovy Vary o.s.).
Ondřej Novotný – TJ Lokomotiva, šerm, kord (Mistrovství republiky kadetů - 3. místo, Český pohár - 2. místo, MS Azerbajdžán - 8. místo, Olympijské hry mládeže, Singapur - 9. místo).

Dospělí
Věra Ježková – TJ Slavia, rychlostní cyklistika (ME v silniční cyklistice Masters - 1. místo, Světový pohár v silniční cyklistice Masters - sprint - 5. místo, Extraliga v silniční cyklistice ČR Masters - 1. místo, MČR v časovce jednotlivců Masters - 3. místo, Přebor Karlovarského kraje v časovce jednotlivců - 1. místo).
Petr Novák – terénní triatlon, běh ny lažích (2 x X-Team BaNo Terénní triatlon - MR, Špindlerův Mlýn - kat. 20 - 30 let - 1. místo, ME, Myjava - kat. 25 - 30 let - 1. místo, Světový pohár, Špindlerův Mlýn - kat. Elita - 6. místo (nejlepší Čech), běh na lyžích - MR, Harrachov - 1. místo štafety a 2x3. místo (50 km a 15 km), Světový pohár dálkových běhů 4000 - 1. místo - Polsko běh Piastow a 5. místo Rakousko, Světový pohár Dist. - Estonsko, Otepe - 23. místo, Ski sprint 6 štafet - 1. místo).
Radoslav Krummer – TJ Slavia, silniční cyklistika (Několikanásobný mistr ČR a Extraligy Masters, Mistr ČR - časovka dvojic, ME - časovka jednotlivců - 5. místo, 1. místo celkové Extraligy Masters).

Veteráni
Jan Kučera – TJ Lokomotiva, šerm, kord (MS veteránů, Poreč - 13. místo).

Družstva
TJ Lokomotiva – šerm, žačky, kord (MČR - 1. místo).
TJ Lokomotiva – šerm, žáci, kord (MČR - 1. místo).
LK Slovan – žáci, běh na lyžích (Olympiáda dětí a mládeže ČR - 1. místo - štafeta 3 x 3 km klasicky).
TJ Lokomotiva – šerm, juniorky, kord (MČR - 1. místo).
LK Slovan – dorost, běh na lyžích (MČR ve štafetě na 3 x 5 km - 1. místo).
Legenda
karlovarského sportu
Luboš Zahradníček (1935) – BK Lokomotiva, basketbal, novinář (V roce 2010 odehrál již 51. sezonu za BK Lokomotiva K.Vary. Odehrál již 1800 utkání a k tomu přidal bezmála 17 000 bodů. Připravuje se na Mistrovství světa 65+, které se bude konat v Brazílii.


6.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sobotní akce Motýlí běh.
19

Lidé podpořili Motýlím během domácí hospic

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Vjezd pro auta na „Masaryčku“ bude o hodinu zkrácen

Karlovy Vary - O jednu hodinu méně budou mít k dispozici zásobovací automobily pro vjezd na pěší zónu T. G. Masaryka.

Tolik volných míst nikdy nebylo, řada firem hledá zaměstnance

Karlovarský kraj - Tuzemské ekonomice se daří a nabídka volných pracovních míst snad nikdy nebyla tak velká, jako v září. Platí to jak pro Českou republiku, tak i v krajském měřítku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení