VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obsazení soutěží pokulhává

Karlovarský kraj - Technická komise krajského volejbalového svazu

31.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Čech

Schůze sportovně– technické komise krajského volejbalového svazu, na níž byly uzavřeny přihlášky do mistrovských soutěží ročníku 2011/ 2012, se konala v Sokolově. Přestože náš kraj nepatří, pokud se týká péče o žactvo, k těm nejhorším, stále se nám nedaří efektivně zajišťovat přechod z této nejnižší do vyšších věkových kategorií tak, aby se alespoň početně povedlo dovést nejvyšší krajské mistrovské soutěže na úroveň z let předcházejících.

Letošní obsazení krajských přeborů mládeže je totiž více než tristní. Do soutěže juniorek se přihlásil jen BVC Chodov, v krajském přeboru kadetek budou hrát pouze tři družstva – „béčka“ BVC Chodov a VSK Baník Sokolov a VK Karlovy Vary. Jakž takž slušně vypadá krajský přebor starších žákyň, kam je přihlášeno celkem devět týmů, ale vzhledem k tomu, že čtyři kolektivy staví Baník, po dvou Chodov a VK K. Vary a jediným dalším účastníkem je Habartov, lze i v tomto případě považovat současný stav za velmi neutěšený. Krajští volejbaloví konšelé by se měli nad touto blížící se kalamitou vážně zamyslet a místo teoretických úvah by měli začít tuto nedobrou situaci neprodleně řešit. Počínaje soustavnou prací s trenéry (doškolování, semináře, aktivy) a případnou finanční motivací klubů – potažmo jejich trenérů – které se o výchovu mládeže systematicky starají.

Myslím, že je nejvyšší čas k nápravě, protože bychom se mohli brzo dočkat toho, že za celkem sympatickou vizitkou kraje s 1. ligou juniorek a dvěma týmy v 1ize kadetek objevíme černou díru s mapou, na níž tam, kde byly tradiční výspy volejbalu, uvidíme jen pusto a prázdno.

Že nejde jen o planý nářek, je patrno i z toho, že situace mezi hochy není o nic lepší. Ba právě naopak. Do krajského přeboru juniorů je přihlášeno pouze družstvo ISŠTE, do kadetů Ostrov, ISŠTE a Agro Cheb a do žáků dva týmy, ISŠTE a Olympie Březová. Nelze se proto divit, že i vrchol této pyramidy – krajské přebory dospělých – vypadají tak, jak vypadají.

Do Krajského přeboru žen se přihlásila družstva Aše, Chodova, Ostrov a VK K. Vary. Ještě horší je to v soutěži mužů. Nakonec bylo rozhodnuto, že krajský přebor se odehraje jednorázově jako turnaj v lednu 2012, za účasti podzimních půlmistrů okresních přeborů Sokolovska a Karlovarska a těch týmů, které budou mít o start na tomto turnaji zájem. Vítěz kromě titulu krajského přeborníka získá i právo přihlásit se do kvalifikace o postup do 2. ligy.
U kategorií dospělých se stále licituje s možností změnit tradiční sobotní termíny za některý jiný den v týdnu, což by mohlo oslovit kolektivy, které sice kvalitativně na nejvyšší krajskou mistrovskou soutěž mají, ale hraní o víkendu jim naprosto nevyhovuje. Ale v tomto případě by musela STK KV ČVS vyvinout větší iniciativu než jen informovat o této možnosti na internetu. Jsem přesvědčen, že opakovanými osobními jednáními nebo ještě raději na společném aktivu vytipovaných družstev by se dala tato už dva roky trvající trapná záležitost konečně dořešit.

(jik)

31.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.
57

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení