Patronem turnaje je obránce ligového 1. FC Brno František Dřížďal, který se turnaje osobně zúčastní. Dále se pak na turnaji příchozím fanouškům futsalu představí například Petr Jiráček z FC Viktoria Plzeň nebo Jiří Vondrášek z FK Teplice.

Pátá kapitola turnaje se rozběhne tradičně ve sportovní hale ISŠTE v Sokolově. Loňské vítězství bude obhajovat na turnaji novosedelský Plynotherm. Hrát se bude podle platných pravidel futsalu a s počtem hráčů v poli 4 + 1. Hrát se bude s míčem o velikosti čtyři s nízkým odskokem a startovné pro tým je 1.000 Kč. Utkání budou řídit delegovaní rozhodčí KFS a hrací doba je 1× 20 minut.

Uzávěrka přihlášek je 6. prosince.

Počet týmů je omezen na šestnáct účastníků, kteří budou rozděleni do čtyř základních skupin. První dva z každé skupiny pak postoupí do play off. Navíc se bude hrát o finanční prémie, poháry a pořadatelé také nezapomněli na individuální ocenění. Přihlášky mohou zájemci posílat na e–mail pořadatele: David.Perina@seznam.cz, nebo se mohou přihlásit na tel. čísle u ředitele turnaje Romana Heřmana – 777 965 324 nebo Davida Peřiny – 731 369 838, 352 661 289, a to nejpozději do 6. prosince.

Každý hráč smí nastoupit pouze za jeden tým. Každý tým je povinen dostavit se do místa konání minimálně patnáct minut před zahájením bojů své skupiny.

O konečném pořadí ve skupinách rozhoduje: 1. body, 2. vzájemný zápas, 3. rozdíl skóre, 4. vyšší počet vstřelených branek.

Ve vyřazovacích bojích při nerozhodném výsledku rozhodují o postupujícím pokutové kopy bez prodloužení. Každý tým bude zahrávat tři pokutové kopy. Pokud i to nerozhodne o postupujícím, bude následovat na každé straně jeden pokutový kop až do rozhodnutí.

Žlutá karta – hráč smí obdržet neomezený počet žlutých karet v průběhu celého turnaje. Červená karta – pokud hráč obdrží červenou kartu po dvou žlutých, nesmí již do utkání nastoupit, tým pak hraje dvě minuty v oslabení. Poté se může do hry vrátit čtvrtý hráč. V dalším utkání smí již potrestaný hráč nastoupit. Pokud však hráč obdrží červenou kartu ihned, je potrestán zákazem startu na jedno utkání nepodmíněně.

Dojde–li k inzultaci rozhodčího, automaticky je utkání ukončeno, tým je pak z celého turnaje vyloučen a jeho výsledky jsou kontumovány ve prospěch soupeřů.