O víkendu zamířily plavecké naděje Slovanu Karlovy Vary na Český pohár do Mostu, kde se zúčastnily i pátého ročníku Vánočních plaveckých závodů žactva ve dvou věkových katogoriích (pozn. red. kategorie 10 a 11 let). Na Vánoční závody do Mostu tak vypravili Karlovaráci nejpočetnější skupinu plavců ve věku od pěti do patnácti let. Většina karlovarských plaveckých nadějí se na závodech naztratila, když v Mostě zde zaplavaly své osobní časy v několika disciplínách. Svůj premiérový závod si v mosteckém bazénu odplavala nejmladší členka výpravy, teprve pětiletá Adélka Zátková.

Neztratili se však ani další plavci Slovanu. Na všech závodech měl totiž karlovarský plavecký oddíl své zastoupení. Jedenáctiletá Jana Hájková, která se představila v Českém poháru, se nominovala do šesti startů, z nichž pětkrát skončila v první dvacítce.

Její nejlepší umístění bylo 12. místo na 100 metrů prsa. Na Českém poháru desetiletých závodily za barvy Slovanu Karlovy Vary hned dvě závodnice, Markéta Káďová a Adéla Veselá. I těmto plavkyním se závod vydařil. Markétin nejlepší výsledek bylo 9. místo v disciplíně 50 metrů prsa. Adéla se ze šesti startů umístila vždy v první desítce, což je pro karlovarský Slovan velký úspěch.

Jediné medailové umístění si vyplavala Kamila Boučková, která skončila na třetím místě v disciplíně 100 metrů volný způsob.