VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pravé volejbalové šílenství. To byl nábor v Karlových Varech

Karlovy Vary - Hledání volejbalových talentů pokračovalo třetí zářijový týden v karlovarské ZŠ Komenského. Během dvou vyučovacích hodin se náborové akce zúčastnily tři stovky žáků, zájem o volejbal přímo projevilo více než 100 z nich!

24.9.2014
SDÍLEJ:

Pravé volejbalové šílenství. To byl nábor v Karlových VarechFoto: archiv VK Karlovarsko

„Mladí volejbalisté hltali každé naše slovo, nebylo možné děti vytrhnout z absolutního nadšení," těšil se Štěpán Javůrek, šéftrenér mládeže Karlovarského kraje.

Vysoká účast dětí na volejbalovém náboru se na základě předchozích akcí v regionu dala očekávat, ale zájem dětí a atmosféra na ZŠ Komenského předčily veškeré předpoklady. Při náboru propuklo pravé volejbalové šílenství. „Takovou akci náš region dosud nezažil," potvrdil Javůrek. „Podařilo se nám ji zorganizovat i díky výborné práci učitelek místní základní školy paní Hodačové a paní Mendové a dalších spolupracovníků."

Na rozvoji sportovní mládeže v Karlovarském kraji se systematicky podílejí volejbalisté A-týmu extraligového nováčka VK ČEZ Karlovarsko. „Nechceme být jen klubem extraligy mužů, máme velmi detailně propracovanou strategii těchto náborů a jsem opravdu rád, že se nám takto daří," prohlásil předseda klubu Jakub Novotný. „Vím, že úplně všechny děti pak na volejbal chodit nebudou, ale i kdyby to byla jen polovina z nich, bude to stále obrovský úspěch na to, že klub funguje necelý půl rok."

Do náboru na ZŠ Komenského se aktivně zapojil druhý nahrávač elitního mužstva a zároveň trenér mládeže Milan Bican a jeho dva spoluhráči, blokař Michal Koláček a univerzál Matej Mihajlovič. Nejlepší hráč slovinské ligy se stal historicky prvním cizincem, který se volejbalového náboru v Karlovarském kraji zúčastnil. Šéf klubu Jakub Novotný ke spolupráci extraligového celku a mládeže dodal: „Někdy je nám vyčítáno, že jsme umělý projekt a že se má sport dělat takzvaně odspoda. Já ale ze zkušeností z nejlepších družstev v Česku i po celé Evropě vím, že naopak elitní vzory a vrcholová úroveň jsou jedinou šancí, jak děti v dnešní obrovské konkurenci k našemu sportu přilákat. Počty dětí, které se k nám hlásí, to jen dokazují."

Po atraktivní volejbalové ukázce hráčů A-týmu v rámci náboru následovaly soutěže a autogramiáda hráčů. „Celé příjemné dopoledne jsme ukončili společnou fotografií a pozváním dětí do našeho volejbalového kroužku," doplnil Štěpán Javůrek. Kroužky malých volejbalistů se na ZŠ Komenského budou během školního roku konat pravidelně každý týden.

VOLEJBALOVÉ KROUŽKY NA ZŠ KOMENSKÉHO, KARLOVY VARY
Přípravka 1.–3. třída: úterý 16:30–18:00
Přípravka 4.–5. třída: středa 16:30–18:00

Tomáš Klement

Autor: Redakce

24.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení