VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předposlední dostihové odpoledne ve Dvorech bude patřit Ceně města Karlovy Vary

Karlovy Vary - Pozvánka na dostivy

30.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Marcela Klingorová

Cena města Karlovy Vary byla jako hlavní dostih uváděná již při slavnostním zahajovacím mítinku v roce 1899.

Tehdy dostala hlavní slovo hned při prvním čtyřdenním mítinku. Byla jeho nejdůležitějším dostihem. Vypsaná pro dvouleté a starší koně na 1.200m a dotovaná 10 tisíci korunami. Jela se 6. července a zvítězil hřebec Sandwich v majetku „Jeho císařské výsosti arcivévody“ Otty.

Do roku 1920 byla vypisována jako překážkový dostih dlouhý 4. 500m. Později se běhala výhradně jako rovinová zkouška na vzdálenosti 1. 600m až 2. 800m, až se ustálila na délce dnešních 2. 000m. Volba termínu a optimální délka trati u zmiňovaného testu nejvyšší kategorie se stále více těší zájmu trenérů a majitelů. Proč? Jejich třídoví svěřenci nemají v letním období moc vhodných možností k běhání a tak se stalo dobrým zvykem, že se startovní listina Ceny města hemží zajímavými jmény. Dostih nosí desítky let přívlastek Memoriál Josefa Dolejšího. Organizátoři tím vzdávají hold karlovarskému rodákovi a jednomu z nejlepších jezdců 80. let minulého století.

Na rozdíl od své předchůdkyně se krátce po půl páté odpolední Cena města poběží na vytrvalecké dvoukilometrové trati a o stodvacetitisícovou dotaci se v ní utká devět jedničkových koní. Jedním z nejzkušenějších aktérů je zároveň nejstarší kůň v poli Oligarch (J. Verner). Dvojnásobný premiant prestižní Ceny prezidenta v Ceně města obsadil před dvěma lety 3. místo a v minulém roce se po drtivém finiši hnědák reprezentující Stajňu Corinne ČR prosadil naplno. Svěřenec trenéra Popelky nebude mít cestu za obhajobou triumfu jednoduchou. Na rozdíl od svých soupeřů ho čeká první start v aktuální sezoně, což v žádném případě neplatí o jediné klisně na startu Apinoe (ž. J. Chaloupka). Pětiletá hnědka a vítězka zdejší Ceny klisen totiž bude usilovat o páté vítězství v řadě. O punc neporazitelnosti by ji mohl připravit především Skarabeus. Jeho šance násobí držitel dvou letošních klasických triumfů Jan Rája v sedle. Výkonnostní vzestup po předchozích startech posouvá do bojů o příčky nejvyšší trio tříletých hřebců Rabbit Librettistu (ž. Re. Koplík), Private Cowboye (ž. F. Minařík) a především progresivního Dhouta (ž. P. Foret). Nejzápadnější tuzemské závodiště, a soudě podle statistik konkrétně umístění na 3.místě, má v oblibě Starfighter (ž. M. Zatloukal), což dokázal nejen v minulém ročníku Ceny města, ale rovněž v letošní Lázeňské míli. Podobně jako někdejší vítěz St. Legeru a další z třídových koní na startu Savignon (ž. Ra. Koplík) určitě nejede až z Moravy pouze na výlet a bude atakovat dotované pozice. Čtyřletý Timber (ž. J. Šafář) se prozatím mezi elitou neprosadil a tak může pouze příjemně překvapit.

Z šestice doprovodných dostihů se o napětí postarají také dva překážkové dostihy. V obou případech můžeme největší favority hledat ve svěřencích Josefa Váni.

Program: 14.30 Cena spol. Slot Game, a.s. (IV. kat., 1.400m), 15.00 Cena města Horní Slavkov (III. kat., 1.400m, dvouletí), 15.30 Cena spol. Car Point Karlovy Vary, o.z. (IV. kat., 2.400m), 16.00 Cena spol. S & W Automobily, s.r.o. (III. kat., 1.600m), 16.30 Cena města Karlovy Vary – Mem. Josefa Dolejšího (I. kat., 2.000m), 17.00 Cena Karlovarského kraje (steeplechase III. kat., 4.200m), 17.30 Cena spol. Jan Becher, a.s. a Kalibra Nova, s.r.o. (steeplechase IV. kat., 3.500m).

Marcela Klingorová

30.7.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení