VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Semikontaktní závody Jiu-Jitsu si podmanily lázně

Karlovy Vary – Světová federace Jiu–Jitsu a profesionální škola sebeobrany Karlovy Vary pod vedením Martina Sušiny již brzy oslaví jubileum, desáté výročí působení na Karlovarsku.

17.5.2010
SDÍLEJ:

Semikontaktní závody Jiu–Jitsu si premiérově podmanily lázně.Foto: Archiv pořadatele

Karlovarská škola připravila k této příležitosti v pátek ve své tělocvičně I. ročník karlovarských semikontaktních závodů v Jiu–Jitsu v technikách obrany, které pořádala společně s WSTF, a to vše pod dohledem Kyoshy Martina Sušiny, držitele 6. Dan Jiu–Jitsu BFAK.

Celkem se zúčastnilo premiérového ročníku dvacet závodníků. „Jelikož naše škola sebeobrany má ve svých řadách i děti od pěti let, tak jsme do závodů začlenili také tuto věkovou kategorii,“ vysvětlovala na úvod jedna z organizátorek celé akce Alena Sušinová.

Závodníci tak museli předvést během závodu co nejlépe vykonanou techniku, která byla posléze bodována. Celkem se tedy bojovalo o medaile ve třech věkových kategoriích.

V kategorii děvčat si nejlépe počínala v semikontaktních závodech Kristýna Procházková, kterou doplnily na stupních vítězů druhá Barbora Mišnerová a třetí Michaela Šavrňová.

Kategorii chlapců pak ovládl před druhým Jakubem Brožem a třetím Danielem Kabešem Artem Shein. V poslední kategorii, a to mladších chlapců, se nejlépe vedlo Romanu Krčmovi, který si získal zlatou medaili. Stříbro si pak vybojoval Daniel Síbrt a bronz si odnesl ze závodů Robert Uždil.

Nejmladším závodníkem karlovarských závodů byl šestiletý Michal Sušina. Ten ale se svými devatenácti kily nemohl být zařazen do žádné váhové kategorie. „Kristýna Procházková již v minulých letech získala medaili na Sebudo závodech v Mělníce. Tím jen podtrhla zisk zlaté medaile,“ pokračovala Sušinová.

Karlovarská škola sebeobrany však nebude nijak zahálet. V plánu totiž má další závody. „Jeden závod budeme absolvovat v Mělníce, druhý pak v Německu. Tam totiž spolupracujeme s dalšími kluby Jiu–Jitsu,“ nechala nahlédnout do programu školy Sušinová.

Konečné pořadí

Chlapci: 1. Artem Shein, 2. Jakub Brož, 3. Daniel Kabeš
Děvčata: 1. Kristýna Procházková, 2. Barbora Mišnerová, 3. Michaela Šavrňová
Mladší chlapci: 1. Roman Krčma, 2. Daniel Síbrt, 3. Robert Uždil

17.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení