VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sledge hokejisté zahajují svou devátou sezónu

Karlovy Vary - Kapitán očekává tuhý ligový boj

19.9.2011
SDÍLEJ:

Jiří Berger, sledgehokejistaFoto: DENÍK/Archiv KD

Úvodním dvoukolem, ve kterém Žraloci přivítají moravské soupeře ze Studénky a Zlína, vstoupil Sportovní klub vozíčkářů Sharks do nového ročníku České sledge hokejové ligy. V sobotu a v neděli vždy od 13:00 hodin mohli diváci sledge hokejisty podpořit v boji o body, které budou mít už od samotného počátku nejvyšší míru důležitosti. Proč? To se dočtete v našem předsezónním rozhovoru s dlouholetým kapitánem Jiřím Bergerem.

Karlovarský sledge hokej vstupuje do své již deváté sezóny. Jaká na ni byla příprava?
Příprava probíhala jako každý rok. Na led jsme vyjeli v polovině srpna. V prvním týdnu jsme trénovali každý den. Bohužel přípravný zápas, který měl toto minisoustředění uzavřít, nevyšel. Jedno přípravné utkání jsme ale stihli. Ve Strakonicích jsme se utkali s českobudějovickými Králi. Protože se jednalo o vůbec první kontakt s ledem po další době, tak o výsledek ani nešlo. Celkově bych přípravu hodnotil pozitivně, jen těch přáteláků mohlo být o něco více.

Prošel kádr nějakými změnami? Daří se vám shánět nové hráče?
Kádr zůstal stejný jako loni. Jen se s námi začal po delší době připravovat Luboš Nejedlý starší. Bohužel do začátku sezony nemůžeme počítat s Markem Schneiderem, ten si zlomil prst a minimálně měsíc bude mimo. A spíše administrativní změnou je hostování našeho hráče Michala Geiera v Pardubicích místo v Kolíně.

Ligu zahajujete na stadionu v Ostrově. Zůstanete zde opět po celou sezónu?
Ano, sezonu odehrajeme v Ostrově. Proběhla sice nějaká jednání ohledně návratu do KV Areny, ale kvůli její vytíženosti bychom neměli jistotu mistrovských zápasů a pravidelných tréninků. Je to paradox, protože dokud v Karlových Varech byla jedna plocha, tak to šlo, teď jsou tu dvě a nejde to. Na druhou stranu si ale nemůžeme stěžovat. V Ostrově nám pan Kloz vychází maximálně vstříc. Máme skoro vlastní šatnu, kde si necháváme výstroj, a i dispoziční parametry stadionu nám vyhovují. Jedna výhoda za všechny. Před každou sezonou víme začátky mistráků na celou základní část. To v českých podmínkách není ve sledge hokeji vůbec obvyklé.

V základní části vás čekají dva zápasy, navíc s nově vzniklým klubem z Pardubic. Jaké vidíte sportovní a ekonomické dopady s tím související?
Finančně by nás to nějak ovlivnit nemělo. Dříve se jezdilo do Olomouce. Spíš to bude mít velký dopad po sportovní stránce. Tím, že se přelilo do Pardubic poměrně dost hráčů z Kolína (úřadující mistr republiky, pozn. aut.), se liga neuvěřitelně vyrovná. Předpokládám, že letos bude liga nejvyrovnanější ve své historii. Podle mě může na titul reálně pomýšlet pět, možná šest týmů. Takže už boj o čtyřku pro play-off bude velmi zajímavý a napínavý do posledního zápasu. Ve hře jsou dva černí Petři. Snad jednoho z nich nezískáme my.

Prozraďte, jak Žraloci jako nezisková organizace hospodaří? Co spolyká ve sledge hokeji nejvíc peněz?
Náš rozpočet se každý rok pohybuje okolo 600 000 korun. A když vyjedeme na nějaký mezinárodní turnaj v zahraničí nebo i v tuzemsku, hned naskočí minimálně o dalších 100 000. Rozpočet se nám daří přibližně z poloviny naplňovat převážně díky dotaci od města Karlovy Vary. Dále nám také přispívá Karlovarský kraj. Další podstatný zdroj příjmů je od našich sponzorů a partnerů, jako jsou Baustav, Českomoravský beton, BioPlan Consult a nově Údržba silnic Karlovarského kraje nebo i společnost Imperial Karlovy Vary. Ale pak jsou tu také menší partneři, kteří zaslouží velké díky stejně jako ti větší. Nejvyšší náklady máme samozřejmě na pronájem stadionu a na dopravu k zápasům.

Na jaře jste po šesti plodných sezónách skončili bez medaile. Jaké bylo hodnocení klubu a s jakým cílem jdete do sezóny 2011/2012?
Když vzpomenu naši první a poslední sezonu, tak ve všech ostatních jsme se vždy umístili do třetího místa. To, že poslední sezona nevyšla, jak jsme si představovali, vůbec nevadí. Je to sport a někdo ten bramborový být musí. Minule to prostě vyšlo na nás. V nadcházející sezoně ovšem chceme navázat na ty úspěšnější sezony. Ale jak už jsem říkal, letos bude hodně těžké se do play-off vůbec dostat. Jestli se nám to podaří, tak se už může stát ledacos… Takže cíl pro tuto sezonu máme jasný, proklouznout do play-off a tam se porvat o příčky nejvyšší. Jan Chlubna

19.9.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení