Thermie se s domácími příznivci rozloučila vítězstvím nad Litoměřicemi

Karlovy Vary – Jen ti opravdu nejvěrnější se přišli o víkendu podívat na poslední domácí zápasy A mužstva karlovarské Thermie v této sezoně. Tým, který je v tabulce II. ligy beznadějně poslední, se jim za to odměnil a v nedělním utkání s Litoměřicemi vybojoval překvapivé, leč zasloužené vítězství, na které se čekalo neuvěřitelných 17 zápasů!

4.3.2015

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Čech

Thermia K. Vary 78
Sokol Žižkov       96
V sobotu proti Žižkovu nastoupila Thermia, jak už se stalo „tradicí", v silně redukované sestavě, když řada hráčů dala přednost zaměstnání či dovolené nebo je vyřadily různé choroby. Od týmu, který už neměl co ztratit, se čekal pohodový a týmový výkon, očekávání se ale nenaplnilo. Hráči se v obraně dost šetřili a na útočné polovině hráli hodně individuálně, takže hosté se brzy dostali do dvouciferného trháku.

Po pauze se to zlepšilo, když trenér Šnobl „naordinoval" svým svěřencům zónovou obranu, která Pražany trochu zaskočila a Thermia byla chvilku ve hře o vítězství. Dařilo se i střelecky, jak dokládá celkem deset trojek, jenže zkušeně hrající hosté si po chvíli i s touhle změnou poradili a zaslouženě zvítězili.

Body Thermie: Zolotarov 21, Slabý 15, Dufek 14, Fuksa 12, Turay 8, Hála 5; dále hrál Steven Porter. Po čtvrtinách: 15:25, 35:50, 59:76.

Thermia K. Vary   80
Slavoj Litoměřice 69
V neděli měl karlovarský kouč k dispozici už jen šest hráčů, ale hosté na tom nebyli o moc lépe, a když se jeden z jejich hráčů hned v první čtvrtině zranil, byly síly vyrovnané „šest na šest" a na palubovce se začaly „dít divy".

Domácí na soupeře vletěli bez bázně a hany a velice rychle šli do šestibodového vedení, ale hosté se rychle oklepali, ještě v první čtvrtině skóre otočili a o poločasu už bezpečně vedli. Obraz hry se změnil až po přestávce, během které hráčům promluvil do duše kromě trenéra i prezident klubu Zdeněk Pešek.

„Přitlačili jsme v obraně, Litoměřickým pomalu začaly docházet síly a naši hráči toho dokázali využít k výbornému obrannému doskoku a rychlému protiútoku. Výborný kolektivní výkon mužstva, skvěle dirigovaného středním rozehrávačem Pavlem Fuksou, přivodil zásadní obrat v zápasu, osm minut před sirénou jsme šli do vedení a už jsme je nepustili," přiblížil rozhodující momenty zápasu karlovarský trenér Lukáš Šnobl.

Body Thermie: Fuksa 27, Švarc 16, Hála 14, Dufek 11, Slabý 10, Turay 2. Po čtvrtinách: 19:24, 35:46, 59:60.

Autor: Jiří Linhart

4.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Druhá objevená fotka (vpravo) pochází z tábora v Mauthausenu a zachycuje podle ředitele Runda tutéž holčičku.
3

Kdo je holčička na fotce? Pátrá ředitel sokolovského muzea

Sokolovská tenistka Markéta Vondroušová

Pála poslal Vondroušovou do boje i v neděli, ta ukázala co v ní je. Vyhrála.

Akce Marcela odhalila devět cizinců, kteří u nás pracovali ilegálně

Karlovarský kraj - Během bezpečnostní akce „Marcela" zajistila cizinecká policie 9 cizinců.

Běžci vzali o víkendu útokem Hroznatův běh, na startu se jich sešla rovná stovka

Hroznětín - Masakr, masakr a ještě jednou masakr. Ano, přesně tak. Kdo o víkendu zavítal pod Krušné hory, přesněji do Hroznětína, zcela jistě nelitoval, jelikož si připsal do svého běžeckého života opravdu nezapomenutelný zážitek.