Trápení karlovarské Thermie pokračuje, od absolutního dna ji dělí jen jediný bod

Karlovy Vary – Žádný důvod k radosti teď nemají fandové mužského basketbalu na Karlovarsku. Zdejší vlajková loď, druholigový tým Thermie Karlovy Vary, pod tíhou šňůry šesti porážek v řadě klesá do nejspodnějších pater tabulky, po víkendových prohrách v Litoměřicích a na Žižkově už karlovarské basketbalisty od absolutního dna dělí jen bod.

25.11.2014

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Čech

Slavoj Litoměřice B 91
Thermia K. Vary       70
První a zásadní problém musel karlovarský trenér řešit už v pátek na předzápasovém tréninku. „Celá řada hráčů trpí značnými zdravotními problémy, jiní zas mají neodkladné pracovní povinnosti, takže jsem měl na sobotu k dispozici jen devět, a v neděli dokonce jen osm lidí," posteskl si lodivod Thermie Lukáš Šnobl.

I přes značné oslabení Karlovarákům v Litoměřicích úvod zápasu vyšel a celá první čtvrtina připomínala divokou přestřelku, ve které padlo na obou stranách 47 bodů. Ve druhé části hry sice tempo zvolnilo, ale hráči Thermie až do poločasu drželi s favorizovanými domácími krok, oba celky se několikrát vystřídaly ve vedení a až úspěšná tříbodová střela domácích v samotném závěru 2. čtvrtiny způsobila, že Thermia šla do šatny s pětibodovou ztrátou.

Naděje na slušný výsledek ale ve druhé půli vzala zasvé. „Po přestávce se už začala početní převaha domácích projevovat a postupně si vypracovávali náskok, který víceméně plynule narůstal. Nám se nedařily obranné doskoky a obrana celkově a tuto nedůslednost domácí trestali, zejména velmi úspěšnou střelbou za tři body. Poslední čtvrtina pak už jim patřila téměř celá a výsledkem byla naše prohra o jednadvacet bodů," popsal příčiny porážky svých svěřenců Šnobl.

Sestava a body Thermie: Fuksa 20, Dufek 18, Gavenčiak 13, Hála 9, Turay 5, Švarc 3, Slabý 2; dále hráli Ulman a Kouba. Po čtvrtinách: 25:21, 38:33, 69:52.

Sokol Žižkov         91
Thermia K. Vary    56
V nedělním duelu na Žižkově už oslabený karlovarský tým v souboji se zkušeně hrajícími domácími pouze sekundoval a už o poločasu nebylo o výsledku žádných pochybností. Karlovarští se pro ně už „tradičně" na útočné polovině trápili, střelecky se jim nedařilo zblízka ani zdálky, ostatně rozdíl 35 bodů ve skóre mluví za všechny komentáře.

Už po změně stran tak nebylo o vítězi pochyb, když hosté neprojevovali větší odpor a domácí si tak došli pohodlně pro důležitou výhru. Muži karlovarské Thermie by tak do dalších duelů měli potrénovat, dát se zdravotně do pořádku a začít se o každý míč na hřišti doslova rvát. Je třeba přerušit sérii porážek, začít vítězit a odpoutat se tak ze sestupových pozic druholigové tabulky.

Sestava a body Thermie: Fuksa 17, Gavenčiak 11, Dufek a Slabý po 8, Hála 7, Švarc 4, Kouba 1; ještě hrál Simil Turay. Po čtvrtinách: 21:12, 50:28, 61:47.

Autor: Jiří Linhart

25.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.