V závodě, který byl vypsán na tratích 3 km běh, 24 km MTB a 6 km běh, zvítězil Kubíček v dresu týmu Česká spořitelna - Specialized především díky drtivému závěru. Po prvním běhu a kole druhý zaběhl závěrečných 6 km jako jediný pod 24 minuty, o minutu a čtvrt rychleji než druhý nejlepší běžec na tomto úseku Leoš Ryšavý. Celkově vyhrál v čase 1:36:35 s náskokem 1:44 minuty na druhého Jiřího Klímu a více než tři minuty na třetího Pavla Jindru. Mezi šedesátkou startujících mužů reprezentoval Karlovarsko ještě František Klingora, ale tomu se moc nedařilo. V dresu Cykloteamu Ostrov proběhl cílem až na 51. místě se ztrátou více jak 40 minut na vítěze.

Mezi ženami se na start postavily i Barča a Michala Hruškovy z karlovarského AC Start a mezi devítkou závodnic obsadily 7. a 8. místo.
Xterra duatlon MČR (3, 24, 6): 1. Kubíček (ČS Specialized) 1:36:35, 2. Klíma (V3T) 1:38:19, 3. Jindra (TT Cyklorenova Cvikov) 1:39:51, 4. Roušavý (KED Cyklomax) 1:40:33, 5. Jonáš (Hisport Team) 1:41:35, 6. Dedek (Author X-terra Team) 1:44:36 - 51. Klingora (CT Ostrov) 2:24:51; ženy: 1. Ivana Loubková 2:02:08, 2. Kateřina Loubková (obě TT Cyklorenova Cvikov) 2:04:33, 3. Cibulková (Mladá Boleslav) 2:07:35 - 7. Barča Hrušková 2:16:30, 8. Michala Hrušková (obě AC Start) 2:31:21 min.⋌