Valosun doma zkrotil Lokomotivu v prodloužení

Brno - Po domácí výhře v sérii o konečné páté místo v rámci Ženské basketbalové ligy se hráčkám karlovarské Lokomotivy nepodařilo získat kýžený druhý, rozhodující bod na palubovce Valosunu Brno.

11.4.2010

Moravanky totiž během utkání sice po třech čtvrtinách prohrávaly, ale vždy dokázaly vyrovnat.

To samé platí i o prodloužení, ve kterém Brňanky prohrávaly dokonce o pět bodů. Nakonec však v dramatickém závěru výsledek obrátily a utkání vyhrály po desetiminutovém prodloužení v poměru 94:89, čímž vyrovnaly sérii na 1:1.

Rozhodující třetí utkání této série se tak odehraje opět v Karlových Varech, a to ve středu 14. dubna ve sportovní hale na Jízdárenské.

Do utkání vstoupily velmi dobře hráčky karlovarské Lokomotivy, které si během úvodní čtvrtiny vystřílely ve sportovní hale v Králově Poli několikabodový náskok, který nakonec přetavily po první čtvrtině ve vedení 18:24.

I ve druhém pokračování zajímavého utkání tahaly za pověstný basketbalový provázek zejména Karlovaračky, které po prvním poločase vedly nad brněnským Valosunem překvapivě, ale zaslouženě rozdílem deseti bodů, 48:38.

Ve třetí čtvrtině pak domácí basketbalistky pomalu, ale jistě umazávaly z karlovarského náskoku.

Ve 26. minutě Brňanky dokonce srovnaly krok úspěšným trojkovým pokusem Mračnové a o minutku později již šly do vedení, když se do karlovarského koše přesně trefila za dva body nejlepší brněnská střelkyně Zrůstová.

Poté začala na palubovce brněnského družstva zajímavá basketbalová ´kočkovaná´. Hráčky Valosunu sice v závěru třetí čtvrtiny několikrát odskočily Lokomotivě na dvoubodový rozdíl, ale ten záhy právě Karlovaračky přesnou střelbou úspěšně smazaly.

Ba naopak v závěrečných sekundách třetí čtvrtiny strhly ukazatel skóre zásluhou dvou trestných hodů DeHaven na svou stranu, 59:61.

V závěrečné čtvrtce pak byla na programu přetahovaná o vedení, která v řádné hrací době nakonec skončila 75:75.

Na řadu tak přišlo ošidné prodloužení, ve kterém si Karlovaračky vytvořily ve 44. minutě pětibodový náskok. Ten ale neudržely, když třináct vteřin před závěrečným klaksonem vyrovnala trojkou brněnská ostrostřelkyně Vlková.

Vyrovnaný stav pak nasměroval obě družstva do druhého pětiminutového prodloužení.

V tom již více basketbalových sil měly domácí hráčky, které ve druhém prodloužení na své palubovce excelovaly a nakonec vyhrály celé utkání v poměru 94:89.

Valosun Brno 94

BK Lokomotiva K. Vary 89

po prodloužení

Body: Zrůstová 28, Vlková 22, Mračnová 18, Sedláková 14, Mrhálková 6, Zatloukalová 4, Müllerová 2 – Magerčiaková 22, Větrovcová 19, Hrabáková 13, Borecká 11, DeHaven 10. Průběh utkání: 18:24, 38:48, 59:61, – 75:75, 84:84. Trojky: 20/5:14/4. 2 body: 55/31:59/31. TH: 24/17:21/15. Chyby: 23:24. 5 chyb: 50. Zatloukalová – 49. Borecká, 50. DeHaven. Rozhodčí: Komprs, Válek. Diváci: 250. Stav série: 1:1.14. dubna od 17.00 hodin v Karlových Varech

11.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Dobrý stav vody si pochvalovali i účastníci Dne Ohře. Vodácká sezona na Ohři končí v říjnu.

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Každoročně se účastní dětských závodů v pěti věkových kategoriích více než dvě stovky nejen triatlonových nadějí.
24

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje.