VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Věra Ježková stříbrná na velodromu Francone

Karlovy Vary, Turín – V Itálii město Turín uspořádalo na začátku srpna Olympijské hry Masters, kterých se zúčastnilo více 18 000 sportovců – seniorů z celého světa.

20.8.2013 1
SDÍLEJ:

Věra Ježková stříbrná na velodromu FranconeFoto: Archiv: Věra Ježková

Bývalá úspěšná sprinterka z tuzemských velodromů Věra Ježková našemu listu v loňském roce sdělila, že se chce probojovat až na stupně vítězů na letošních Olympijských hrách Masters. Málokdo věřil, že se jí to při jejím náročném povolání na Státním fondu životního prostředí ČR podaří. Navíc, nejbližší cyklistický velodrom je až v Plzni.

Jak moc bylo náročné se olympijských her účastnit a jak náročné jste se připravovala?
Moje životní krédo je: „Uchop svůj sen a učiň jej skutkem". Proto jsem do každého tréninku šla s představou, že medaili vybojuji. Z časových důvodů bylo možné trénovat na velodromu v Plzni pouze třikrát do měsíce. Takže na dráhovém kole (s jedním pevným převodem bez brzd – pozn. red.) probíhala převážná část tréninků na méně frekventované a přehledné silnici ve vesničkách Sadov – Lesov: dvoustovky, spurty do kopce, pevné starty a intervalový trénink.

To je poměrně svérázná příprava. Kdo takto ještě trénuje?
Nikdo. Ale mne se tento způsob přípravy osvědčil. Když jsem před třiceti lety bydlela v obci Březno u Chomutova a měla to na velodrom do Plzně ještě dál, trénovala jsem na téměř opuštěné silnici v dobývacím prostoru hnědouhelného Dolu Nástup Tušimice celých 15 let. Šachta, kde jsem pracovala ve funkci předáka v dopravě, to byl „můj velodrom", který mne zformoval k mnoha sportovním úspěchům.

Hovoříte o splněném snu po dvaceti pěti letech…
Tehdy jsem získala federální titul mistra republiky, ale do reprezentace jsem zařazena nebyla, přestože jsem měla formu jako hrom. Neúčast na olympijských hrách, kde v té době ženy jely poprvé na velodromu, jsem nesla strašně těžce. Proto byla letos moje motivace tak obrovská a povedlo se. Na stupních vítězů jsem pak v duchu děkovala a vzdávala hold silnici v mém bývalém „uhelném velodromu". Dnes tam již velkorypadla těží nadložní horniny a uhlí.

Jak vidíte svoji další sportovní budoucnost?
O tomto víkendu pojedu silniční časovku v Železném Brodě a koncem srpna Mistrovství Masters na velodromu v Prostějově. Dál ponechám všemu volný průběh. Cyklistika je moc krásný sport, bez kterého žít prostě nejde. Kdysi jsem říkala, že skončím ve třiceti. Pak ve čtyřiceti. Teď mi bude šedesát a stále mě to baví.

Autor: Jan Čech

20.8.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Chodově přibyly tři kameny zmizelých, které připomínají další členy rodiny židovského obchodníka Eduarda Kronbergera.
23

Oběti holocaustu nejsou zapomenuty, připomínkou jsou kameny zmizelých

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) smázli Benátky rozdílem třídy.
27

FOTO: Zleva doprava, šancí milion a gólů moře

Opilec napadl záchranáře, jednoho poranil

Dalovice - Opilý muž napadl v Dalovicích u Karlových Varů posádku záchranné zdravotnické služby, která přijela k zásahu.

Kraj je odpadovým skokanem roku

Karlovarský kraj – Vytřídit odpad do správných popelnic se stává pro obyvatele kraje čím dál větší samozřejmostí. Není proto divu, že se celý Karlovarský kraj stal největším skokanem roku 2016, co se třídění odpadu týče.

Místo hlavního architekta je podle opozice trafika

Karlovy Vary - Drahý přepych, nesmyslná megalomanie, vyhozené peníze. Takovými slovy kritizovala většina opozičních zastupitelů záměr města zřídit další příspěvkovou organizaci, a to Kancelář hlavního architekta.

OTÁZKA PRO: Jitku Pokornou, starostku Nové Role

V Nové Roli se opět koná sbírka. Pro koho potřebné finance sháníte?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení