Vytrvalci Karlovarska mají rádi Zimní běžecký pohár v Kadani a na severu bodují

Karlovy Vary – Zimní běžecký pohár Kadaň měl v druhé půlce listopadu na programu další dva závody, kterým ještě předcházel Běh 17. listopadu, který byl zároveň předposledním ze 36 závodů zařazených do Ligy běžců Karlovarska. Všechny se běžely se slušnou účastí vytrvalců z Karlovarska.

1.12.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Linhart

Běh 17. listopadu přilákal na start rovných 120 mužů a žen všech věkových skupin. Všechny čekala stejná pětikilometrová trať, která v mužských kategoriích vyhovovala spíše mladším a v ženských zase zkušenějším. Triumfovali běžci karlovarského Triatletu, kteří vyhráli dvě z pěti věkových kategorií a v absolutním pořadí mužů jim zásluhou Radka Sedněva a Davida Vondráška patřily zlato a bronz.

Rekordní účastí se mohl pochlubit čtvrtý závod kadaňské pohárové série, tradiční běh „Cyklostezkou podél Ohře“. Na startu se seřadilo neuvěřitelných dvě stě lidí, v hlavním závodě na 6,59 km to bylo rovných 180 mužů a žen a v závodě mladšího žactva na 1,4 km dvacet kluků a děvčat. Pro vítězství si v novém traťovém rekordu doběhl vedoucí muž průběžného pořadí série Jakub Coufal, druhý v cíli byl se ztrátou 50 vteřin Radek Sedněv. Traťové rekordy ve svých kategoriích zaběhli i junior Borek Požár, veteránka Kateřina Pletichová a mezi superveterány Zdeněk Kacíř. Karlovaráků bylo na startu „hafo“, ale do výsledkových listin se kromě Sedněva zapsali jen Romana Lubinová, stříbrná v kategorii veteránek, a Jiří Westrmaier, bronzový mezi muži nad 60 let.

Čtyři traťové rekordy ozdobily i pátý závod kadaňské série, o jeden z nich se postarala i karlovarská veteránka Romana Lubinová. Náročná, více jak 13 kilometrů dlouhá „Rašovická lávka“ přilákala opět pěknou účast 120 startujících a opět mezi nimi bylo dost z Karlovarska. Medaili si, kromě Sedněva a Lubinové, odvezl už jen Westrmaier a blízko k ní měla i Martina Kabilová, když mezi veteránkami doběhla čtvrtá.

Autor: Jiří Linhart