VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zítra se poběží na Bismarckovu rozhlednu u Aše třikrát jinak

Aš – Ve čtvrtek 8. května se v Aši uskuteční běžecký závod nazvaný Háj třikrát jinak. Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které budou mít cíl u Bismarckovy rozhledny na vrchu Háj.

7.5.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník

Jmenovitě se jedná o běh do vrchu s hromadným startem o délce 1,2 km, dále výběh sjezdovky o délce 950 m a na závěr výběh 122 schodů rozhledny na vrchu Háj. Časy ze všech běhů se sčítají do výsledného času. Pro děti jsou připraveny závody ve výběhu schodů rozhledny, další specialitou závodu je pak běh s kočárky.

Atraktivní bude doprovodný program odehrávající se v okolí rozhledny. Jeho součástí bude moderovaný hudební program, soutěže pro děti, jako např. skákání v pytli, chůze na chůdách a další. U rozhledny bude připraveno ohniště s možností opékání vuřtů, které si budou moci zájemci zakoupit přímo na místě.

Závodní kancelář, kde se budou moci registrovat zájemci o start, bude otevřena ve sportovním areálu Vrch Háj od 9:15 hodin. Hlavní závod startuje v 11.00 v dolní části ulice U Rozhledny (u parkoviště u hřbitova), závody dětí startují v 10:20 hodin u rozhledny na vrchu Háj, běh s kočárky v 10:50 ze sportovního areálu. Startovné činí 30,- Kč pro děti a 80,- Kč pro dospělé.

Nejlepší běžci zde získají body do celkové klasifikace seriálu Rozhledny v pohybu. Další závody se uskuteční v Plané (17. 5.), v Plzni (31. 5. Chlum třikrát jinak a 7. 6. Krkavec třikrát jinak). Závěrečným závodem bude 22. června Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Zde budou předány poháry a diplomy pro nejlepší běžce celého seriálu. Více informací lze nalézt na stránkách www.rozhlednyvpohybu.cz. Své názory můžete sdělit i přes facebook akce. Organizátoři se těší na řadu startujících.

Autor: Jiří Linhart

7.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení