Žraloci předvedli exhibici i na jihu Čech a vedou

České Budějovice, Karlovy Vary – Dvě výhry a 22:3. Tak to je bilance úřadujícího mistra sledgehokejové ligy SKV Sharks Karlovy Vary ze zápasů sedmého a osmého kola soutěže. V neděli navázali na sobotní výhru 8:2 na ledě kolínských Draků a v duelu s SKV B.B. Budweiser Kings České Budějovice vyhráli na jihu Čech 14:2.

3.11.2009

„Určitě nás na jihu Čech nečeká jednoduchý zápas. Mají vynikajícího gólmana a řadu zkušených hráčů v čele s reprezentantem Klímou a exreprezentantem Kovářem,“ varoval před utkáním trenér Sharks Jiří Berger starší.

Jeho obava se vyplnila již v úvodních minutách, kdy se za domácí mužstvo střelecky prosadil právě reprezentant Klíma. „V úvodních minutách jsme nebyli důslední v obraně, a soupeř potrestal naši hrubku v obraně,“ ohlížel se za utkáním autor šesti gólů a kapitán Sharks Jiří Berger mladší.

Právě on spustil ve 12. minutě duelu vyrovnávací brankou střelecké hody svého týmu. „Bylo to hodně důležité. Vždyť jsme během jedné minuty vstřelili dvě branky,“ poukazoval na další přesný zásah svého spoluhráče Kvocha.

Pak začali na ledové ploše na jihu Čech excelovat hlavně reprezentanti v dresu Žraloků. V 17. minutě přidali hráči z lázeňského města další dvě branky.

„Bylo to super, až na některé neproměněné šance,“ lebedil si kapitán Sharks. Ve 23. minutě Beger završil svůj hattrick a ve 24. minutě zvyšoval na 6:1 karlovarský Geier.

„Chtěli jsme, aby si zahráli všichni. Navíc jsme chtěli, aby dali branky i hráči, kteří je dávají jen poskrovnu,“ narážel na přesné střely z hole Janka či Lindáka Berger. S troškou do mlýna pak přispěl i další reprezentant v dresu Sharks Miroslav Hrbek.

V 56. minutě pak udělal gólovou tečku za karlovarskou exhibicí Jiří Berger, který si v tomto utkání brankovou radost zopakoval rovnou šestkrát.

„Soupeř mohl být rád, že inkasoval jen čtrnáct branek. Šancí jsme měli na třicet, ale Budějovice mohou děkovat svému gólmanovi, který patřil i přes obdržené branky k nejlepším hráčům soupeře. Navíc my jsme nedokázali dopravit puk do prázdné branky,“ narážel Berger na své tři šance. Pozadu však nezůstali ani jeho spluhráči. Dvakrát minul prázdnou branku Geier a jednou si to vyzkoušel i Hrbek.

Úřadující mistr tak splnil svůj cíl. „Jsme moc rádi, že se nám povedlo vyhrát obě utkání. Zejména si pak ceníme výhry na ledě kolínských Draků, kde jsme očekávali těžší utkání,“ podotkl Berger.

Dvě výhry pak posunuly Žraloky na průběžnou první příčku. „Stejně bodů má i Zlín, ale my máme lepší skóre. To, co jsme chtěli, se nám povedlo, takže jsme opravdu spokojeni,“ dodal.

B. B. Budweiser Kings – SKV Sharks K. Vary 2:14. Branky a asistence: 6. Klíma (Málek, David), 47. Kalina (Rumplík) – 12. Jiří Berger (Kvoch), 12. Kvoch (Jiří Berger), 17. M. Geier (Jiří Berger, Hrbek), 17. Jiří Berger (M. Geier), 23. Jiří Berger (Forgo), 24. M. Geier (Jiří Berger), 33. Jiří Berger (M. Geier), 35. Kvoch (Jiří Berger), 37. Lindák (Jiří Berger), 42. Jiří Berger (M. Geier), 45. Jiří Berger (M. Geier), 46. Janko (Jiří Berger), 51. Hrbek (Kvoch), 56. Jiří Berger. Třetiny: 1:4, 0:5, 1:5. Rozhodčí: Brůha, Karlín. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 30.