Žraloci prohráli se Spartou Praha

Karlovarsko - Obrat ze druhé třetiny nestačil

1.12.2010

K důležitému utkání s pražskou Spartou cestovali sledge hokejisté do Neratovic. S blížícím se koncem základní části nabralo vzájemné střetnutí na důležitosti z důvodu lepší výchozí pozice pro play-off. Průběžně čtvrtá Sparta vedla nad druhými Žraloky 2:0 a 3:2, ale Karlovarští čtyřmi zásahy v prostřední třetině skóre otočili. V poslední pětiminutovce se však díky dvěma zásahům domácích misky vah znovu překlopily na pražskou stranu. Žraloci díky těsné prohře opustili druhé místo v tabulce a o konečné umístění po základní části bude rozhodovat až poslední dvoukolo v polovině prosince.

Poněkud nestandardní průběh utkání jako by předznamenaly už administrativní problémy, kvůli kterým se úvodní buly zpozdilo o dvacet minut. Samotný zápas ale začal svižně. Bozděk v karlovarské brance úspěšně zasahoval po minutě proti Zapletalově pokusu od modré čáry.

Ani na změnu skóre nečekal promrzlý neratovický stadion dlouho. V čase 3:45 prostřelil z „vrcholu“ levého kruhu vše před sebou Zdeněk Krupička a mohl poprvé slavit. Hra se přelévala ze strany na stranu, oba gólmani museli být ve střehu, ale na konci 9. minuty kapituloval Bozděk podruhé, když Zdeněk Krupička i přes stínování Hrbkem z úhlu dokázal najít místo pod víkem.

Druhé dějství začalo opatrněji, volnější tempo však opadlo ve 20. minutě, kdy při Frousově menším trestu Jiří Berger tak dlouho vodil puk, až se dostal do levého kruhu a v oslabení zamířil přesně do růžku nad Vápenkovým ramenem. Ve 23. minutě mohl divoce oslavit vyrovnání. Po pěkné výměně puku s Hrbkem překonal Vápenku z pravého křídla, ale radost neměla hostům vydržet dlouho.

Po pouhé minutě od vyrovnání ujel do brejku Zdeněk Krupička, byl zezadu zahákován Hrbkem a rozhodčí po delší poradě nařídili trestné střílení. Sám postižený se nemýlil a střelou na vyrážečku vrátil Spartě vedení. Ve 26. minutě hasil betonem požár proti neúnavnému Krupičkovi Bozděk, ke kterému muselo být přes celý led slyšet nastřelené břevno Jiřím Bergerem v čase 28:01. Už v čase 28:13 ale bylo skutečně vyrovnáno, gól na 3:3 dotlačil za brankovou čáru po výjezdu z rohu důrazný Miroslav Hrbek.

Mají-li neratovičtí občané problémy se srdcem, udělali dobře, že na stadion nepřišli. Po dalších šancích na obou stranách totiž v polovině 30. minuty vyhrál Očenášek buly před Vápenkou, který se vzápětí mohl jen zděšeně ohlédnout za střelou, jíž Jiří Berger poslal Žraloky těsně před „druhým odchodem do kabin“ poprvé do vedení.

Třetí třetina se zpočátku vyvíjela překvapivě nejklidněji, alespoň ve srovnání s předcházejícím scénářem. Karlovarští dlouho drželi Spartu v bezpečné vzdálenosti a nic nenasvědčovalo tomu, že by snad měl nastat další dramatický zvrat.

Zdání je však jedna věc a realita druhá. Ve 41. minutě vypálil z nevinné pozice u modré čáry Jan Zapletal a kotouč se tentokrát dobrým odrazem od pravé tyče proměnil ve vyrovnání na 4:4. Odpovědět na nenadálou změnu hodlal Jiří Berger, zamířil však vedle a na konci 42. minuty bylo se Žraloky ještě hůř. Martin Němec po pěkném postupném útoku se Zdeňkem Krupičkou prostřelil Bozděka z prostoru mezi kruhy a přenesl radost zpět na domácí stranu.

Kouč Sparty Žižka mohl být spokojený. „Chtěli jsme tento důležitý zápas vyhrát o dva góly kvůli vzájemné bilanci, to se nám nepovedlo. Bylo to ale nervy drásající vyrovnané utkání s lepším koncem pro nás. Karlovy Vary a Sparta většinou hrají vyrovnaně, znají se a zpravidla rozhoduje to, kdo bude mít větší štěstí. U nás se považuje za samozřejmost, že nám výborně zachytá brankář, ale myslím, že to se dneska ve druhé třetině úplně nepovedlo.“ poznamenal.

Jiří Berger starší, tak veselý nebyl. „Prohráli jsme vyhraný zápas. Inkasovali jsme několik laciných gólů z dálky a to by se nemělo stávat. Ve třetí třetině jsme Spartu k ničemu nepustili a najednou přišel zkrat. Problém u nás je, že hrajeme prakticky na dva tři hráče a to je málo,“ povzdechl si.
Sparta Praha sledge hokej - SKV Sharks Karlovy Vary 5:4 (2:0, 1:4, 2:0). Branky: 4. Z. Krupička (Záluský), 9. Z. Krupička (Zapletal), 24. Z. Krupička z trestného střílení, 41. Zapletal (Dobruský, 42. Němec (Z. Krupička, Dobruský) - 20. J. Berger (Hrbek), 24. J. Berger (Hrbek), 29. Hrbek, 30. J. Berger (Očenášek). Rozhodčí: Hollerová, Špringl. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 20. Karlovy Vary: Bozděk - Hrbek, Frous, J. Berger, Očenášek, Nejedlý, J. Švec, Lindák, Forgo.

(Jan Chlubna)

1.12.2010 VSTUP DO DISKUSE

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby