Bronzový sen se pomalu rozplývá. V sérii, které se hraje na dvě vítězná utkání načali lépe sledgekojejisté pražské Sparty. Hráči karlovarského SKV Sharks totiž v sobotu na zimním stadionu v Ostrově museli skousnout v úvodním utkání v rámci Sportmall sledgehokejové ligy v duelu o ligový bronz se svým tradičným rivalem pražskou Spartou porážku v poměru 0:2.

Vstup měli lepší do utkání Pražané, když ve 2. minutě se dostal do úniku Zdeněk Krupička, ale tomu brnkovou rdost zakzil karlovarský brankář Janoušek. Ten poprvé kapituloval až v 9. minutě, když se do střeleckých statistik zapsal Radek Dobruský, který svou střelu namířil přesně do pravého horního rohu karlovarské branky.

O inutku později mohl vyrovnat karlovarský kapitán Jïří Breger, ten ale v rozhodující chvíli ztratil balanc a svou střelu namířil těsně vedle sparťanské branky. V 18. minutě dal o sobě opět vědět pržský Zdeněk Krupička, který tentokrát však nedotáhl svou kličku do zdárného konce.
Pak přišly na program sledgehokejové chvilky Dobruského, který karlovrské obraně zle zatopil, když nejdříve vyzkoušel jedovatou střelou pozornost brankáře Janouška a poté ještě dvakrát pozlobil z následujících dorážek. Ve 35. minutě se dostal do šance karlovarský Jeřábek, a po něm i Jiří Berger, ale ztohoto tlaku byla k vidění pouze nastřelená tyč. Ve 41. minut se pak měnil ukazatel skóre podruhé, když Sparta využila přesilovou hru, kterou proměnil v cenné vítězství Zdeněk Krupička.

Karlovaráci si sice poté vybrali oddechový čas a poté využili hru bez brankáře, ale branka jim v tomto utkání nebyla přána. Sparta si tak vytvořila před odvetou dobrou pozici, když k bronzovým medailým ji stačí vyhrát odvetné utkání.

SKV Sharks – Sparta Praha 0:2
Branky a nahrávky: 9. Dobruský (Z. Krupička, Zapletal), 41. Z. Krupička (Klíma). Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1. Rozhodčí: Fagan, Danyo, Červenka. Vyloučení: 4:2, Využití: 0:1. Diváci: 30.
SKV Sharks Karlovy Vary: Janoušek (B. Mach) - J. Berger, Hrbek, Frous, Očenášek, Forgo, Schneider, Nejedlý, J. Švec, Jeřábek.
HC Sparta Praha: Vápenka - Z. Krupička, J. Krupička, Zikmund, Dobruský, Zapletal, Žižka, Podhradský, Klíma.