VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

10.12.2014

Čekají MHD v Karlovarském kraji změny? Někde ano.

Karlovarský kraj - Kdo bude provozovat městskou hromadnou dopravu v Karlovarském kraji? Například v Chebu se pomalu chystá výběrové řízení na nového dopravce. Ten bude mít za úkol vyřešit i úbytek cestujících. V Karlových Varech zase začne platit od ledna Karlovarská karta.

9.12.2014

Bez zaměstnání je osm procent lidí

Karlovarský kraj - Bez práce bylo koncem listopadu v Karlovarském kraji osm procent lidí. V říjnu byl přitom podíl nezaměstnaných o desetinu procentního bodu nižší. Znamená to, že se už patrně zastavil pokles počtu nezaměstnaných, který trval s výjimkou července od počátku letošního roku. Podle zkušeností z minulých let tak lze očekávat, že v zimních měsících bude lidí hledajících práci spíše přibývat. Napovídá tomu mimo jiné skutečnost, že se počet hlášených volných míst v regionu snížil v listopadu v porovnání s říjnem o 7,4 procenta. K dispozici tak bylo 1 760 míst.

7.12.2014

Zájem zákazníků o půjčovny kol vzrostl

Karlovarský kraj - České dráhy nabízejí k zapůjčení na výlety kola už čtvrtou sezonu a za tu dobu se zájem o tuto službu stále zvyšuje. V našem kraji bylo letos zaznamenáno 682 výpůjček, což je o celých sto výpůjček více než loni.

7.12.2014

Teplárna pro lidi. V Ostrově budou mít online zprávy o dodávkách tepla

Ostrov – Společnost Ostrovská teplárenská, a.s. spustila nové webové stránky, které jsou více orientované na zákazníky a jejich potřeby. Umožňují snadnější přístup k informacím, například o dodávkách tepla a teplé vody nebo o vlivu centrálního zásobování tepla na ovzduší.

6.12.2014

Mzdy byly v průměru o trochu vyšší, ovšem stále bereme nejméně v Česku

Karlovarský kraj - Průměrná hrubá mzda v Karlovarském kraji ve třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 1,8 procenta na 21.624 koruny. Po započtení inflace jde o reálný nárůst o 1,2 procenta. Proti loňsku si zaměstnanci v kraji polepšili o 388 korun, stále ale berou nejméně v zemi, vyplývá z aktuálních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

27.11.2014

Nákup elektřiny na burze, milionové úspory

Karlovarský kraj - Sdružení měst, která jsou ochotna pod vedením Sokolova vysoutěžit co nejlepší cenu energií na burze, se zase rozrostlo. Město Sokolov jako vedoucí účastník měst tak má zase lepší pozici při obchodování. Pokud se sdružení rozroste o nové obce a města, bude mít na burze zase o něco lepší pozici. Na Komoditní burze nakoupili silovou elektrickou energii pro rok 2014 a 2015 a předpokládané úspory se vyšplhaly až na 35 procent.

26.11.2014

Letiště tratí, ubylo pasažérů

Karlovarský kraj - Kvůli úbytku počtu pasažérů, a to především z Ruska, musí karlovarské mezinárodní letiště přehodnotit plány na příští rok a vyrovnat se s nižším ziskem. Letiště hospodařilo loni se ziskem 13,2 milionu korun před zdaněním.

23.11.2014

Městem pro byznys v kraji je Ostrov

Karlovarský kraj – Velká konkurence na pracovním trhu, rozsah úředních hodin nebo nejnižší daň z nemovitosti, to jsou jen některé důvody, proč je v Karlovarském kraji nejlepším místem pro podnikání Ostrov.

17.11.2014

V Karlovarském kraji ve třetím čtvrtletí přibylo 5,4 pct hostů

Karlovarský kraj - Ve třetím čtvrtletí letošního roku se přijelo do Karlovarského kraje ubytovat 247.435 hostů. Meziročně jde o nárůst o 5,4 procenta. Větší podíl na něm měli hosté z Česka, přibylo ale i cizinců, vyplývá ze zveřejněných údajů Českého statistického úřadu. Celkově se tak v kraji daří vyrovnat propad, který vznikl nižším zájmem turistů z Ruska nebo Ukrajiny na počátku roku.

12.11.2014

Lidí bez zaměstnání v kraji mírně ubylo, práci jich tu hledalo 16 881

Karlovy Vary - Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji klesl v říjnu na 7,9 procenta. Proti září je to pokles o 0,2 procentního bodu. Bez práce bylo v kraji 16.881 lidí, o 266 méně než před měsícem, vyplývá z aktuálních údajů Úřadu práce ČR. Z celkového počtu evidovaných nezaměstnaných bylo dosažitelných, tedy těch, kteří mohou nastoupit ihned do práce, 16.131.

5.11.2014

Nemocnice zvyšuje platy

Karlovy Vary - Zaveden je i příplatek za práci ve směnách

5.11.2014

Triola skončila, nahradily ji oleje

Kraslice - Objekt kdysi proslulého výrobce značkového spodního prádla Triola v Kraslicích na Sokolovsku už nezeje prázdnotou. Desítky šiček nahradily v malé fabrice speciální lisy, které pod originální značkou Bohemia olej vyrábí přírodní oleje.

25.10.2014

Ceny pohonných hmot v kraji i nadále klesají

Karlovarský kraj - O desítky haléřů klesly v uplynulém týdnu ceny pohonných hmot v Karlovarském kraji. Benzin Natural 95 stojí v kraji v průměru 36,05 koruny, o 27 haléřů méně než před týdnem. Nafta zlevnila o 18 haléřů na 35,45 koruny. Ceny klesaly i v Česku, kde se benzin v průměru prodává za 36,41 koruny a nafta za 35,82 koruny, vyplývá z aktuálních údajů společnosti CCS.

15.10.2014

Průmyslové zóny jsou šancí pro rozvoj kraje

Karlovarský kraj - Na první oficiální návštěvu Karlovarského kraje přijel v pondělí Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky. Stalo se tak necelých pět měsíců po jeho zvolení do čela komory. Ing. Vladimír Dlouhý, CSc., je český ekonom a politik, bývalý ministr průmyslu a obchodu v letech 1992 1997. V letech 1989 1992 byl ministrem hospodářství. Byl členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), v posledních volbách kandidoval na prezidenta republiky. Nyní působí v soukromé sféře a věnuje se poradenské a pedagogické činnosti.

6.10.2014

Ceny pohonných hmot v kraji o haléře klesají

Karlovarský kraj - Ceny pohonných hmot v Karlovarském kraji klesají. Jde ale jen o haléře. Benzin Natural 95 zlevnil za týden o sedm haléřů a stojí 36,55 koruny. Nafta zlevnila o pět haléřů na 35,92 koruny. V Česku stojí benzin v průměru 36,80, nafta pak 36,19 koruny za litr, vyplývá z aktuálních údajů společnosti CCS.

28.9.2014

Vodní dárek, ceny vodného a stočného v příštím roce zvyšovat nebude

Karlovarský kraj - Jak vysoká bude cena vody, jedna z nezanedbatelných položek ve výdajích domácností i firem, je vždy ve hře v závěru roku. Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech už v předstihu oznámilo, že ceny vodného a stočného v příštím roce zvyšovat nebude. Po letech zdražování příjemný dárek pro odběratele!

11.9.2014

Lidí bez práce je méně, problém to ale neřeší

Karlovarský kraj - Celkový počet uchazečů o zaměstnání koncem srpna oproti minulému měsíci klesl o 1,04 procenta na 17 086 lidí. Počet hlášených volných pracovních míst klesl o 2,2 procenta na 1 542 a podíl nezaměstnaných osob klesl na 8,1 procenta.

4.9.2014

Společné téma: Horní zákon i zaměstnanost

Karlovarský kraj - Na pozvání hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného přijel do Karlovarského kraje předseda Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje Richard Falbr. Společně řešili především postoj obou krajů a jejich tripartit ke zvýšení poplatků za vydobyté nerosty, diskutovali o nutnosti posílit vysokonapěťové vedení soustavy Vernéřov Vítkov nebo o spolupráci na projektech zaměstnanosti v Karlovarském a Ústeckém kraji.

25.8.2014

S přípravami další stavby silnice R6 je kraj nespokojen

Karlovarský kraj - Dokončení rychlostní silnice R6 z Karlovarského kraje do Prahy je stále otevřenou otázkou a spekulovat o nějakém termínu patrně nemá smysl. Podle hejtmana Josefa Novotného je momentálně největší komplikací příprava pozemků v trase silnice. Ta je údajně naprosto nedostatečná.

23.8.2014

Ceny pohonných hmot v Karlovarském kraji klesly. Ale jenom o několik haléřů

Karlovarský kraj – O několik haléřů klesly v uplynulém týdnu ceny pohonných hmot v Karlovarském kraji. Ceny se hýbaly hlavně u benzinu, který nakonec zlevnil o šest haléřů na 36,59 koruny za litr.

23.8.2014

Sklizeň obilovin a řepky postupuje v regionu pozvolna do druhé poloviny

Karlovarský kraj – Sklizeň obilovin a řepky se v Karlovarském kraji vstupuje do druhé poloviny. Obiloviny jsou sklizeny ze 40,65 procenta, řepka už z 85,66 procenta.

23.8.2014

Hospodářská komora a kraj budou řešit problémy společně

Karlovarský kraj - Záležitosti týkající se rozvoje regionu, například zaměstnanost či vytváření průmyslových zón, chtějí spolu řešit Karlovarský kraj a Krajská hospodářská komora. V tomto duchu podepsali dohodu o spolupráci hejtman Josef Novotný a předseda komory Josef Ciglanský. Podle předsedy komory Josefa Ciglanského smlouva o spolupráci zajistí kvalitní komunikaci mezi krajem a podnikateli ve všech oblastech.

20.8.2014

V Karlových Varech nám ubylo Rusů, přibylo Číňanů a Němců

Karlovy Vary - Převratné události na Ukrajině poněkud zamíchaly dosud tradiční skladbou návštěvníků Karlových Varů. Podle Českého statistického úřadu sice hostů v prvním čtvrtletí letošního roku výrazně neubylo , ve druhém čtvrtletí jsou ale už zřejmé poklesy hostů z Ukrajiny a Ruska. Naopak nárůst byl zaznamenán z Německa a Číny.

14.8.2014

Zemědělci v Karlovarském kraji zatím sklidili třetinu ploch obilí

Karlovarský kraj - Zemědělci v Karlovarském kraji zatím sklidili obiloviny z 32 procent ploch. Skončila už sklizeň ozimého ječmene, řepka je sklizena z 84 procent. Výnosy budou letos zřejmě lepší než v minulém roce, ale pod celostátním průměrem, vyplývá z aktuálních údajů ministerstva zemědělství.

29.7.2014

Letiště přišlo o část pasažérů

Karlovarský kraj - Za první pololetí roku 2014 odbavilo Letiště Karlovy Vary celkem 45 488 cestujících. Oproti stejnému období roku 2013, kdy bylo odbaveno celkem 54 670 lidí, to byl pokles o 16,7 procenta. Díky mimořádně dobrým hospodářským výsledkům za rok 2013 ale společnost Letiště Karlovy Vary nemusí zásadně omezovat své investiční plány. Deník o tom informoval obchodní a marketingový ředitel letiště Radek Zábranský.

27.7.2014

Ceny pohonných hmot zůstávají dále vysoké

Karlovarský kraj – Ceny pohonných hmot v Karlovarském kraji zůstávají vysoké. Proti minulému týdnu ale o několik haléřů přeci jen klesly. Benzin zlevnil o devět haléřů na středečních 36,80 koruny za litr. Cena nafty klesla o deset haléřů na 36,11 koruny.

26.7.2014

V kraji začala sklizeň obilovin a řepky

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji začaly v uplynulém týdnu konečně žně. Sklízet se začal ozimý ječmen a místy i pšenice a řepka. Novinářům to řekl Josef Erhard z chebské agrární komory. Kraj je vzhledem ke své poloze proti jiným oblastem Česka ve sklizni vždy opožděný.

25.7.2014

Úbytek hostů: mínus 1,5 miliardy korun

Karlovarský kraj - Nejsou to dobré zprávy a hoteliéři bijí na poplach. Pokud bude pokles lázeňských hostů v lázeňských hotelech pokračovat, pak finanční ztráta může jen pro Karlovy Vary činit až 1,5 miliardy korun ročně. Vyplývá to z jednání karlovarské krajské sekce Asociace hotelů a restaurací, jejímiž členy jsou mimo jiné nejvýznamnější hotely ve městě. A v čem tkví podle hoteliérů ten nejzásadnější problém v úbytku lázeňských hostů?

19.7.2014

Hodlá stát okrást kraje?

Karlovarský kraj - Jak dostat z už tak finančně uškrcených krajů více peněz? O tom nyní přemýšlejí někteří poslanci Parlamentu České republiky. Koumali a koumali a na řešení přišli. Je to změna těžební úhradové vyhlášky. Ta dosud zaručovala obcím a městům, které jsou dotčeny těžebním průmyslem, finanční kompenzace.

AKTUALIZOVÁNO
16.7.2014

„Thermalotřesení“ hýbe regionem

Karlovy Vary -  Karlovy Vary Manažerskou gilotinu připomínají změny ve vedení společnosti Thermal-F, která řídí hotel Thermal. Společně s generálním ředitelem Josefem Pavlem odvolal vlastník a jediný akcionář, Ministerstvo financí, dosavadní členy dozorčí rady i představenstva. Post ředitele nyní přebírá Daniel Křováček a do statutárních orgánů společnosti byli kromě úředníků jmenováni i členové hnutí ANO, například krajský předseda a poslanec Roman Procházka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies