VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

3.4.2014

Do bezplatného vydání lihové koncese zbývají dva týdny, lidé se však nehrnou

Karlovy Vary - Vše na poslední chvíli. Tisícům podnikatelů po celém Karlovarsku zatím chybí nová koncese na prodej alkoholu. Na její získání přitom už mnoho času nezbývá.

2.4.2014

Becherovka? Hledá se kupec pro českou likérku, píše Reuters

Londýn – Francouzský výrobce alkoholických nápojů Pernod Ricard hledá kupce pro svoji českou likérku Jan Becher - Karlovarská Becherovka (JBKB). Hodnota kontraktu by mohla být až 200 milionů USD (téměř čtyři miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

20.3.2014

Becherovka nově, teď pálí a chladí

Karlovy Vary - Nový nápoj má zaujmout především mladé lidi. Na finální chuti se pracovalo v Karlových Varech i v Paříži

12.3.2014

Žádná velká sláva. Bereme málo

Karlovarský kraj - Kde v Česku dostanou lidé nejméně peněz za odvedenou práci? V Karlovarském kraji. Alespoň podle statistiků, kteří včera zveřejnili údaje o mzdách za loňský rok. V našem regionu průměrná hrubá mzda dosáhla 21 435 korun a meziročně stoupla o pouhých 0,4 procenta. Patřilo nám tak poslední místo mezi kraji. V České republice přitom v loňském roce dosahovala průměrná měsíční hrubá mzda 25 128 korun, byla tedy o neuvěřitelných 3 693 vyšší!

11.3.2014

S jarem v kraji poroste (snad) šance na získání zaměstnání

Karlovarský kraj - Pochmurná situace na trhu práce v Karlovarském kraji by snad mohla s brzkým nástupem jara a dřívějším zahájením sezónních prací nabrat poněkud jiný směr. Důvod k velmi mírnému optimismu dává vývoj v únoru, kdy nezaměstnanost v porovnání s lednem klesla o 0,2 procentního bodu na 9,5 procenta. Podle včerejších informací úřadu práce se zvýšil i počet volných míst, a to o 41,7 procenta.

10.3.2014

Nemos byl v zisku a čeká ho také letos

Ostrov - Skupina Nemos, která spravuje nemocnice v Ostrově na Karlovarsku a v Sokolově, hospodařila vloni se ziskem asi deset milionů korun. Dosáhla ho přes to, že se musela potýkat s propadem příjmů od zdravotních pojišťoven. Pro letošní rok, kdy se mají platby opět zvýšit, očekává, že o to bude zisk na konci roku vyšší, řekl novinářům jednatel společnosti Nemos David Soukup.

8.3.2014

Benzin mírně zlevnil, nafta zase podražila

Karlovarský kraj – V Karlovarském kraji za uplynulý týden mírně zlevnil benzin, cena nafty stagnuje.

6.3.2014

Nad čuníky v regionu se smráká

Karlovarský kraj - Zcela na chvostu zůstává Karlovarský kraj v produkci masa. V celém Česku se ho od místních zemědělců dostane na stůl ke spotřebitelům nejméně. Zatímco produkce hovězího je vzhledem k velikosti a možnostem kraje lehce podprůměrná, chov prasat farmáři prakticky vzdali. Nevyplatil se jim a prodělali by takříkajíc kalhoty. A kdysi vyhlášené vepříny, jako například v Odeři, tak patrně definitivně zmizely.

4.3.2014

Horníky láká tučné odchodné

Karlovarský kraj - Štědré odstupné nabízí největší zaměstnavatel v Karlovarském kraji, těžařská společnost Sokolovská uhelná (SUAS), lidem, kteří se rozhodnou z firmy dobrovolně a předčasně odejít. Chce se tak dostat na ekonomicky přijatelný stav pracovníků. Podobná praxe funguje především u velkých a silných firem, kdy si pak zaměstnanci mohou výměnou za dobrovolný odchod přijít na statisíce korun.

3.3.2014

Stavba roku? Rozhodne opět soutěž

Karlovarský kraj - Přestože stavebnictví neprožívá dobré časy, ani letos nebudou chybět akce, které mají upozornit na úspěchy dosažené v tomto odvětví. Chybět nebude populární, již 14. ročník soutěže Stavby roku, a také Dny stavitelství a architektury, které se uskuteční 5. a 6. června. „Do soutěže bude možné přihlásit tak jako v předcházejících letech stavby i projekty a urbanistické či architektonické studie staveb. Cílem je prezentovat stavby v Karlovarském kraji," uvedla Anna Vlášková, manažerka Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary

24.2.2014

Investoři minuli kraj velkým obloukem, nepřišel ani jediný

Karlovarský kraj - Ani jedinou korunu neutratili v loňském roce v Karlovarském kraji investoři, jimž v Česku zprostředkovává obchody agentura CzechInvest.

16.2.2014

Dopravní podnik je pod stálou kontrolou cestujících

Karlovy Vary - Dopravní podnik města Karlovy Vary vznikl 1. října 1954 a od té doby je téměř nepřetržitě provozovatelem městské hromadné dopravy v Karlových Varech. Je třeba podotknout, že v Karlovarském kraji patří k největším, kteří právě tento druh dopravy poskytují. V současnosti jsou veřejnosti k dispozici autobusové linky denní a noční, zvláštní linky i linky příměstské.

13.2.2014

Lék na bolest kraje? Nové zóny

Karlovarský kraj - Obsazené a nové průmyslové zóny by se mohly stát lékem na rekordní nezaměstnanost Karlovarského kraje, kde momentálně práci marně hledá na 20 tisíc lidí. Na rozšíření průmyslových parků a jejich případnou výstavbu půjdou v tomto roce desítky milionů korun. Povzbuzující zprávu pro obyvatele i investory vyslal v těchto dnech i Karlovarský kraj.

11.2.2014

Práce je čím dál vzácnější

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji je bez zaměstnání přibližně 20 000 lidí. Volných míst je málo

23.1.2014

Lihové koncese? Chybí jich tisíce

Karlovarský kraj - Tisícům podnikatelů napříč celým Karlovarským krajem zatím chybí nová koncese na prodej alkoholu. Na její získání mají čas už jen do poloviny letošího dubna, a pokud si o ni včas nepožádají, může se opakovat chaos známý kolem výměny řidičských průkazů. O koncesi si dosud požádalo pouze několik stovek obchodníků, a úřady se pomalu začínají připravovat na nápor. Chtějí tak předejít zahlceným pracovníkům a frontám nervózních lidí.

22.1.2014

Spotřeba vody v Karlových Varech stále klesá, u lidí i firem

Karlovy Vary - Spotřeba vody v Karlových Varech v posledních letech klesá, a to velmi prudce. Zatímco ještě před deseti lety vodárny pro obyvatele i ostatní odběratele dodávaly přes devět milionů krychlových metrů vody ročně, nyní jsou to jen asi tři miliony metrů krychlových. Pokles je u obyvatel i firem. Informaci potvrdil ředitel Vodáren a kanalizací Karlovy Vary, a.s., (VAK) Antonín Jágl. Výrazný je podle něj zejména u takzvaných ostatních odběratelů, kam patří firmy a instituce, jako jsou školy a podobně.

22.1.2014

Toužimské firmě OZT rostou v krizi tržby

Toužim - Firmu OZT Obchodní zařízení Toužim, a.s., výrobce kovových regálových systémů pro obchody, hospodářská krize v minulých pěti letech nepostihla. Ryze český podnik trvale zvyšuje tržby i export. Letos prodá výrobky za zhruba 220 milionů korun, meziročně o desetinu více. Přes 40 procent má tvořit export do 15 zemí. Novinářům to řekl předseda představenstva Vladimír Hajný.

5.1.2014

Využíváme zdroje regionu. Proto mu musíme něco vracet

Vintířov - Společnost Lias Vintířov, lehký stavební materiál k. s., přední český producent stavebních hmot a materiálů, navázala po roce 1990 na letitou tradici. Lehké keramické kamenivo se totiž ve Vintířově vyrábí už od roku 1964. Původní kamenivo s názvem Keramzit změnilo po založení společnosti Lias a zkvalitnění výroby své jméno. Od roku 1992 nese kamenivo vyráběné expandováním třetihorních jílů jméno Liapor, stejně jako celý sortiment stavebních materiálů pro hrubou stavbu rodinných a bytových domů, budov občanské vybavenosti i průmyslových a infrastrukturních staveb. Postupem času se sortiment firmy rozšiřoval a technologie výroby zkvalitňovaly. V současnosti je Lias výrobcem kompletního sortimentu kvalitních stavebních materiálů na evropské úrovni. Nejen o výrobě a rozvoji, ale také o společenské odpovědnosti firmy jsme hovořili s jejím jednatelem a generálním ředitelem ing. Rudolfem Borýskem.

30.12.2013

Na Karlovarsku šlo letos do vodovodů a kanalizací kolem 160 milionů korun

Karlovarsko - Rozsáhlou rekonstrukcí prochází například úpravna pitné vody ze 70. let v Březové

29.12.2013

Tak přeci, k Praze povede čtyřproudová silnice

Karlovarský kraj - Dobrou zprávu pro řidiče v Karlovarském kraji poslalo ještě před koncem roku ministerstvo dopravy. Hlavní tah na Prahu R6 má mít nakonec přeci jen čtyři pruhy.

16.12.2013

Noví v zóně: KE Elektrik Ostrov a možná i další. Třeba Witte?

Ostrov - Jak to bude s výstavbou závodu firmy Mahle Behr, není zatím jasné. Prý má stále zájem

14.12.2013

Farmářské trhy se v kraji chytly

Karlovarský kraj - Farmářské trhy si napříč Karlovarským krajem už našly nezastupitelné místo. Města je příští rok uspořádají zase, někde i s vylepšením a novinkami. Nakupující láká pestrá nabídka zboží a záruka, že bývá čerstvé a kvalitní. Pak akceptují i vyšší ceny za výrobky.

9.12.2013

Lidí bez práce přibylo

Karlovarský kraj – Prognózy se potvrdily a s nástupem zimy přibylo v regionu lidí bez zaměstnání. Nárůst nebyl naštěstí dramatický, z říjnových 8,9 procenta se zvýšil podíl nezaměstnaných lidí koncem listopadu na devět procent. 

9.12.2013

Průměrná mzda se mírně zvedla

Karlovarský kraj - Průměrná mzda v Karlovarském kraji ve třetím čtvrtletí vzrostla na 21.249 korun. Proti stejnému období v loňském roce se mzda zvýšila o 313 korun, což je o 1,5 procenta. Po započtení inflace je ale nárůst jen o 0,3 procenta. Mzdy v Karlovarském kraji zůstávají nejnižší v Česku. Průměrná mzda v zemi je 24.836 korun.

7.12.2013

Síť EgroNet se rozrůstá. Lidé ji využívají čím dál častěji

Karlovarský kraj - Na více vlakových spojů v rámci přeshraničního integrovaného systému EgroNet se mohou těšit lidé v Karlovarském kraji. Vyplývá to z posledního jednání v Německu. Jízdenky v síti EgroNet jsou v kraji k mání již od roku 2000. Nejvíce si lidé oblíbili přeshraniční cestování právě do německého příhraničí.

6.12.2013

Likérku prohibice nepoložila

Karlovy Vary - I přesto, že prohibice stála společnost Jan Becher Karlovarská Becherovka kolem 100 milionů korun, na kolena ji nesrazila. Důkazem toho je nově otevřený sklad, který poskytne firmě větší skladovací kapacitu a rychlejší odbavení.

5.12.2013

S bitcoinem na nákup? Klidně třeba do trafiky

Karlovy Vary - Bitcoin. Pro některé neznámé slovo, pro znalé virtuální měna. Ta se rozmohla především ve Spojených státech a malými krůčky se dostává i do České republiky. Dostala se i do lázeňského města, kde s ní od neděle můžete zaplatit v trafice U Holoubků. Tím se tak stala první v České republice.

3.12.2013

Ceny paliv v kraji o několik haléřů vzrostly

Karlovy Vary - Ceny pohonných hmot v Karlovarském kraji za poslední týden o haléře vzrostly. Aktuálně se benzin Natural 95 prodává v kraji průměrně za 35,47 koruny, zdražil o dva haléře. O čtyři haléře zdražila nafta a stojí nyní průměrně 35,63 koruny za litr.

1.12.2013

To je nadílka. Voda zdražuje

Karlovarský kraj - Cena vodného a stočného se v příštím roce zdraží, a to o 2,7 procenta. Průměrný spotřebitel z domácnosti tak za vodu vydá v roce 2014 o necelých šedesát pět korun ročně navíc. Toto zdražení se týká 91 měst a obcí z Karlovarského, Plzeňského, Ústeckého a Středočeského kraje, které jsou členy Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech. Tento nárůst schválili zástupci členských obcí na zasedání valné hromady sdružení včera.

29.11.2013

Svěřit předvánoční úklid firmě? Dříve nemyslitelné, dnes vyhledávaná služba

Karlovarsko - Předvánoční úklid. Neoblíbený kolorit mužů, ale i hospodyněk. Už pár let funguje v kraji několik firem, které tuto službu udělají za vás. Některé z nich už mají beznadějně plno, jiné mají poslední volná místa rezervací.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies