VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

23.8.2014

Hospodářská komora a kraj budou řešit problémy společně

Karlovarský kraj - Záležitosti týkající se rozvoje regionu, například zaměstnanost či vytváření průmyslových zón, chtějí spolu řešit Karlovarský kraj a Krajská hospodářská komora. V tomto duchu podepsali dohodu o spolupráci hejtman Josef Novotný a předseda komory Josef Ciglanský. Podle předsedy komory Josefa Ciglanského smlouva o spolupráci zajistí kvalitní komunikaci mezi krajem a podnikateli ve všech oblastech.

20.8.2014

V Karlových Varech nám ubylo Rusů, přibylo Číňanů a Němců

Karlovy Vary - Převratné události na Ukrajině poněkud zamíchaly dosud tradiční skladbou návštěvníků Karlových Varů. Podle Českého statistického úřadu sice hostů v prvním čtvrtletí letošního roku výrazně neubylo , ve druhém čtvrtletí jsou ale už zřejmé poklesy hostů z Ukrajiny a Ruska. Naopak nárůst byl zaznamenán z Německa a Číny.

14.8.2014

Zemědělci v Karlovarském kraji zatím sklidili třetinu ploch obilí

Karlovarský kraj - Zemědělci v Karlovarském kraji zatím sklidili obiloviny z 32 procent ploch. Skončila už sklizeň ozimého ječmene, řepka je sklizena z 84 procent. Výnosy budou letos zřejmě lepší než v minulém roce, ale pod celostátním průměrem, vyplývá z aktuálních údajů ministerstva zemědělství.

29.7.2014

Letiště přišlo o část pasažérů

Karlovarský kraj - Za první pololetí roku 2014 odbavilo Letiště Karlovy Vary celkem 45 488 cestujících. Oproti stejnému období roku 2013, kdy bylo odbaveno celkem 54 670 lidí, to byl pokles o 16,7 procenta. Díky mimořádně dobrým hospodářským výsledkům za rok 2013 ale společnost Letiště Karlovy Vary nemusí zásadně omezovat své investiční plány. Deník o tom informoval obchodní a marketingový ředitel letiště Radek Zábranský.

27.7.2014

Ceny pohonných hmot zůstávají dále vysoké

Karlovarský kraj – Ceny pohonných hmot v Karlovarském kraji zůstávají vysoké. Proti minulému týdnu ale o několik haléřů přeci jen klesly. Benzin zlevnil o devět haléřů na středečních 36,80 koruny za litr. Cena nafty klesla o deset haléřů na 36,11 koruny.

26.7.2014

V kraji začala sklizeň obilovin a řepky

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji začaly v uplynulém týdnu konečně žně. Sklízet se začal ozimý ječmen a místy i pšenice a řepka. Novinářům to řekl Josef Erhard z chebské agrární komory. Kraj je vzhledem ke své poloze proti jiným oblastem Česka ve sklizni vždy opožděný.

25.7.2014

Úbytek hostů: mínus 1,5 miliardy korun

Karlovarský kraj - Nejsou to dobré zprávy a hoteliéři bijí na poplach. Pokud bude pokles lázeňských hostů v lázeňských hotelech pokračovat, pak finanční ztráta může jen pro Karlovy Vary činit až 1,5 miliardy korun ročně. Vyplývá to z jednání karlovarské krajské sekce Asociace hotelů a restaurací, jejímiž členy jsou mimo jiné nejvýznamnější hotely ve městě. A v čem tkví podle hoteliérů ten nejzásadnější problém v úbytku lázeňských hostů?

19.7.2014

Hodlá stát okrást kraje?

Karlovarský kraj - Jak dostat z už tak finančně uškrcených krajů více peněz? O tom nyní přemýšlejí někteří poslanci Parlamentu České republiky. Koumali a koumali a na řešení přišli. Je to změna těžební úhradové vyhlášky. Ta dosud zaručovala obcím a městům, které jsou dotčeny těžebním průmyslem, finanční kompenzace.

AKTUALIZOVÁNO
16.7.2014

„Thermalotřesení“ hýbe regionem

Karlovy Vary -  Karlovy Vary Manažerskou gilotinu připomínají změny ve vedení společnosti Thermal-F, která řídí hotel Thermal. Společně s generálním ředitelem Josefem Pavlem odvolal vlastník a jediný akcionář, Ministerstvo financí, dosavadní členy dozorčí rady i představenstva. Post ředitele nyní přebírá Daniel Křováček a do statutárních orgánů společnosti byli kromě úředníků jmenováni i členové hnutí ANO, například krajský předseda a poslanec Roman Procházka.

9.7.2014

Nezaměstnaných je méně, ale...

Karlovarský kraj - Lidí bez práce je v Karlovarském kraji méně, ale stále není důvod k velkému optimismu. Podíl nezaměstnaných sice klesl z květnových 8,2 procenta na červnových osm procent, ale to stále řadí region k nejvíce postiženým oblastem v České republice. Hůře než Karlovarský kraj na tom je pouze Ústecký kraj (10,8 pct.), Moravskoslezský kraj (9,8 pct.) a Olomoucký kraj (8,5 pct.).

30.6.2014

Do pokladny za loňský rok nejvíce přispěla teplárna, lázně skončily v minusu

Karlovy Vary - Do městské kasy za loňský rok nejvíce odvedla z firem s majetkovou účastí Karlových Varů akciový společnost Karlovarská teplárenská. Bylo to více než 14,6 milionu korun. Tato suma představovala nájemné, které městu odvádí současný provozovatel teplárny, Karel Holoubek Trade Group. Naopak nejvyšší ztrátu z firem s majetkovou účastí města vykázala akciová společnost Alžbětiny lázně. Bylo to skoro 5,4 milionu korun.

28.6.2014

Vše pro hosty. Sklárna je hezčí zvenčí i uvnitř

Karlovy Vary - Řadu novinek, které ocení především návštěvníci, připravila sklárna Moser. Výraznými změnami prošlo nejen její nejbližší okolí, ale i interiéry. Modernizovaná je například prodejní galerie Moser: „Chtěli jsme vytvořit moderní prostor, ve kterém by instalace jednotlivých výrobků Moser odpovídala jejich jedinečnosti a kráse," říká o záměru rekonstrukce Antonín Vlk, předseda představenstva a generální ředitel sklárny Moser.

19.6.2014

Kdy se vyplatí sloučit půjčku do jedné?

Splácíte více splátek a přerůstají vám přes hlavu? Pomoci by mohla konsolidace půjček, na kterou láká čím dál více bank. Kdy se vyplatí a v jakých případech není vhodnou volbou?

16.6.2014

Porcelánka ve Dvorech má novou vzorkovnu, zařídil ji Olgoj Chorchoj

Karlovy Vary - Unikátní vzorkovnou se může pochlubit karlovarská porcelánka G. Benedikt. Je dílem renomovaného pražského studia Olgoj Chorchoj a továrně nyní umožní lepší prezentaci jejích produktů. Především pak názornou ukázku rozdílnosti jednotlivých značek. Ať už vyráběných pod známkou G. Benedikt, Lilien Austria či Langenthal Swiss. Vybudování vzorkovny zapadá do současné marketingové koncepce porcelánky, a to investovat do obchodu a podpory prodeje.

16.6.2014

Lázně Františkovy Lázně byly loni kvůli poklesu koruny ve ztrátě

Františkovy Lázně - Společnost Lázně Františkovy Lázně (LFL) se v loňském roce dostala do ztráty 57 milionů korun. Způsobil to zásah České národní banky do kurzu koruny a prudký úbytek hostů, kteří do lázní přijeli na komplexní péči hrazenou zdravotními pojišťovnami. Novinářům to sdělil generální ředitel LFL Josef Ciglanský.

16.6.2014

Léčebné lázně Mariánské Lázně v loňském roce zvýšily zisk na 83 milionů korun

Mariánské Lázně - Společnost Léčebné lázně Mariánské Lázně (LLML) v loňském roce zvýšila tržby i zisk. Hospodaření firmy skončilo ziskem 83 milionů korun, což je nárůst o pět procent proti předchozímu roku. O osm procent vzrostly i tržby lázeňské společnosti, a to na 836,4 milionu korun. Informoval o tom finanční ředitel LLML Pavel Říha. „Na tomto pozitivním vývoji se největší měrou podílel nárůst tržeb, nárůst průměrné ceny za prodaný pokoj a slabší koruna oproti euru. Průměrná obsazenost činila 75 procent. Naopak negativně se ve výsledku hospodaření projevil zejména nárůst nákladů na energie a materiál," uvedl Říha.

16.6.2014

Sokolovská uhelná vytvořila i loni zisk 802 milionů korun

Sokolov - Sokolovská uhelná, a.s., (SUAS) vytvořila v roce 2013 zisk po zdanění 802 milionů korun. Meziročně jde o pokles o zhruba o 100 milionů korun. Příčinou klesajícího zisku byla situace na energetickém trhu, kde cenu elektřiny deformuje podpora obnovitelných zdrojů. Údaje firma zveřejnila na svých webových stránkách.

14.6.2014

Mzda v kraji vzrostla na 21 182 korun

Karlovarský kraj - Průměrná hrubá mzda v Karlovarském kraji v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostla o 2,7 procenta na 21 182 Kč. Po započtení inflace je to nárůst o 2,5 procenta. Mzdy v kraji zůstávají nejnižší v zemi. Průměrná mzda v Česku v prvním čtvrtletí vzrostla o 3,3 procenta na 24.806 korun. Vyplývá to z informací, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). 

11.6.2014

Přibylo volných míst a ubylo lidí bez zaměstnání

Karlovarský kraj - Alespoň mírný posun k lepšímu. Tak vypadala koncem května situace na trhu práce v Karlovarském kraji. Podíl nezaměstnaných se snížil na 8,2 procenta oproti 8,6 z konce měsíce dubna.

10.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 % na 2,88 %. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

4.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

2.6.2014

Nafta mírně zdražila, cena benzinu stagnuje

Karlovarský kraj - Za poslední týden se v Karlovarském kraji mírně zvedla cena nafty, zatímco cena benzinu stagnuje. Aktuálně se benzin prodává za 36,35 koruny za litr, tedy o haléř dráž než před týdnem. Nafta zdražila o čtyři haléře na 36 korun.

21.5.2014

Rok obchvatů za stovky milionů

Karlovarský kraj - S trochou nadsázky lze říci, že letošek je v Karlovarském kraji rokem staveb obchvatů. Do těchto projektů půjdou stovky milionů korun. V březnu začalo budování jihovýchodního obchvatu Chebu, včera byla oficiálně zahájena výstavba obchvatu Hroznětína. V prvním případě dosáhnou náklady zhruba 392 milionů korun, ve druhém to bude kolem 435 milionů korun. Obě dvě stavby budou hotové ve druhé polovině příštího roku.

20.5.2014

Rusů v lázních pozvolna ubývá

Karlovarský kraj - Ačkoliv jsou lázně v Karlovarském kraji návštěvníky opticky téměř zaplněné, ruských hostů přijíždí stále méně. Zatímco v prvním kvartálu roku 2013 činil nárůst příjezdů hostů z Ruska přes 13 procent, letos jsou to jen tři procenta. Vyplývá to ze zjištění Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Toto zpomalení je podle Asociace způsobeno několika faktory.

18.5.2014

Imperial investoval do ubytovacích komplexů

Karlovy Vary - Lázeňské společnosti Imperial Karlovy Vary se v loňském roce podařilo udržet zájem hostů o segment medicínsky pojaté komplexní lázeňské péče, v němž realizuje většinu svých tržeb. Díky tomu mohla investovat především do ubytovací části. Do hotelů provozovaných touto společností přijelo loni za komplexní lázeňskou péčí 15 130 hostů. Tedy téměř stejně jako v roce 2012, kdy se do nich přijelo léčit 15 340 lidí.

17.5.2014

Dovolená v zahraničí nebo tuzemsku? Vsaďte na kempy, komfortu je dost

Karlovarsko - Příprava na letní sezonu ve většině kempů v kraji vrcholí. Zatímco v minulých letech se mohli návštěvníci těšit z novinek, které jim kempy nabízely, letos se klade největší důraz na údržbu po zimě. Ani kempy v Karlovarském kraji nezahálí a pilně se připravují na zahájení letní sezony. Většina majitelů doufá, že bude alespoň stejná, ne-li lepší. Oproti minulému roku totiž dovolené v zahraničí podražily, proto většina Čechů nyní začíná uvažovat o dovolené v tuzemsku.

13.5.2014

Bez práce. A bez naděje?

Karlovarský kraj - Mezi nezaměstnané, kteří hledají práci jen obtížně, patří lidé se zdravotním postižením. Přestože se na trhu práce v Karlovarském kraji situace mírně zlepšila, v dubnu klesl podíl nezaměstnaných v porovnání s březnem o 0,6 procenta na 8,6 procenta, handicapovaní jsou proti mnohým jiným stále ve velké nevýhodě.

7.5.2014

Poslední lukrativní parcely k výstavbě mizí

Karlovy Vary - Ač je to v době tvrdohlavé ekonomické recese až k nevíře, lidé stále mají zájem o koupi parcel pro výstavbu rodinných domů. Společnost Connexion Groupe ještě ani nezačala se zasíťováním pozemků na Zlatém Kopečku v Rybářích a už eviduje na tyto atraktivní parcely prvních šest rezervací. Zřejmě proto, že tato lokalita je jednou z posledních, v níž domy nejsou sevřeny v satelitním městečku s problematickým dojížděním do města i vzdálenými službami a školami.

24.4.2014

Plyn v Karlovarském kraji patří mezi nejdražší! Jak ušetřit?

Karlovarský kraj - Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Karlovarský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Karlových Varů, Ostrova, Žlutic a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit.

10.4.2014

Lidí bez práce je o trochu méně

Karlovarský kraj - Mírné zlepšení signalizuje trh práce v regionu, když v závěru března podíl lidí bez práce klesl na 9,2 procenta z únorových 9,5 procenta. Za obrat k lepšímu lze v tomto případě vděčit dřívějšímu zahájení sezonních prací například na stavbách nebo v zemědělství.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies