VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajský úřad pozastavil projekt dolního nádraží

Karlovy Vary - Vyhověl tak žádosti magistrátu o delší čas pro posouzení finančně náročného projektu

12.1.2011 5
SDÍLEJ:

Vizualizace nové podoby areálu Dolního nádraží v Karlových Varech společnosti Lordship.Foto: Foto: společnost Lordship

Krajský úřad Karlovarského kraje ukončil posuzování vlivů na životní prostředí u projektů „Revitalizace Dolního nádraží Karlovy Vary a Revitalizace obou břehů řeky Ohře v části lávka pro pěší – Chebský most“ v katastrálním území Karlovy Vary, Tuhnice a Rybáře.

Důvod? „Vyhověli jsme žádosti nové reprezentace města Karlovy Vary o delší čas pro posouzení charakteristik záměru z hlediska veřejného zájmu,“ uvedla Andrea Bocková, krajská mluvčí.

Doplnila, že s ukončením zjišťovacího řízení je možné se seznámit na webových stránkách a úřední desce Karlovarského kraje, na úřední desce města Karlovy Vary a na odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Investor revitalizace dolního nádraží, firma Lordship, plánuje na těchto pozemcích rozsáhlý projekt, do něhož hodlá investovat stovky milionů korun. Na více než dvanáctihektarovém území plánuje postavit stovky bytů, několik hotelů, obchodní pasáže a zdravotnické centrum. „Společnost Lordship už od Českých drah odkoupila dvě třetiny pozemků a připravuje studie zastavitelnosti. Alfou a omegou celého projektu je vyřešení autobusové, traťové a městské hromadné dopravy. Toto území je páteřním dopravním uzlem, proto je v zájmu města vědět, co zde firma chce postavit, a s investorem probrat skladbu celého projektu,“ vysvětlil zastupitel Tomáš Hybner (ČSSD), jenž jako bývalý náměstek magistrátu je s investičním záměrem detailně seznámen.

„Jedna věc jsou pozemky a druhá objekt dolního nádraží. Ten má několik vlastníků. Autobusy ČSAD Plzeň vlastní 7,5 procenta, Karlovy Vary 33,5 procenta a České dráhy 60 procent. Karlovy Vary chtěly od Českých drah odkoupit šedesátiprocentní podíl, který je odhadnut na 12 milionů. Podle mých informací tyto peníze jsou v rozpočtu připraveny. Což je dobře, protože většinový vlastník může rozhodovat, určovat výši nájmů a podobně. Jenom za služby a energie této budovy nyní město platí nájem ve výši 1,8 milionu ročně,“ sdělil Tomáš Hybner.

Podle Martina Pilky, předsedy představenstva společnosti Gamma Property, pod niž firma Lordship patří, požádala tato společnost o přerušení posuzování vlivů na životní prostředí Krajský úřad Karlovarského kraje sama. „S magistrátem o projektu jednáme a žádosti, aby nové vedení města mělo více času se s ním podrobněji seznámit, jsme chtěli vyhovět,“ vysvětlil.

Autor: Ivana Kalinová

Místo události:
12.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení