VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidí bez práce je o trochu méně

Karlovarský kraj - Mírné zlepšení signalizuje trh práce v regionu, když v závěru března podíl lidí bez práce klesl na 9,2 procenta z únorových 9,5 procenta. Za obrat k lepšímu lze v tomto případě vděčit dřívějšímu zahájení sezonních prací například na stavbách nebo v zemědělství.

10.4.2014
SDÍLEJ:

Ke snížení nezaměstnanosti vede i dřívější zahájení sezonních prací, třeba na stavbáchFoto: Ilustrační foto Deník

Úřady práce v Karlovarském kraji evidovaly koncem března 19 276 uchazečů o zaměstnání, což bylo o 725 méně než v únoru. Nejvíce lidí bez práce je v kraji stále na Sokolovsku, v závěru března to bylo 10,8 procenta ze všech práceschopných osob. Na Chebsku to bylo 7,6 procenta a na Karlovarsku 9,1 procenta.

V průběhu měsíce března bylo nově zaevidováno 1 654 osob. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo více o 203 osob a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku více o 228 osob.
Z evidence během měsíce odešlo celkem 1 688 uchazečů (ukončená evidence, vyřazení uchazeči). Bylo to o 102 osob méně než v předchozím měsíci a o 168 osob více než ve stejném měsíci minulého roku.

Ke konci měsíce bylo evidováno na ÚP ČR, Krajské pobočce v Karlových Varech 8 811 žen. Jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 45,7 %. V evidenci bylo 1 634 osob se zdravotním postižením, což představovalo 8,47 % z celkového počtu nezaměstnaných.
Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 3 503 uchazečů o zaměstnání, tj. 18,17 % všech uchazečů vedených v evidenci.
Ke konci tohoto měsíce bylo evidováno 842 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet klesl ve srovnání s předchozím měsícem o 325 osob
a ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 306 osob. Na celkové nezaměstnanosti se podíleli 4,3 %.
Podíl nezaměstnaných žen dosáhl hodnoty 8,5 %, podíl nezaměstnaných mužů dosáhl hodnoty 9,8 %.
Kraj evidoval k 31.3 2014 celkem 1 390 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 20 nižší, než v předchozím měsíci a o 272 vyšší než ve stejném měsíci minulého roku. Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 13,9 uchazeče, z toho nejvíce v okresech Sokolov (23,3), Karlovy Vary (22,5) a Cheb (6,4). Z celkového počtu nahlášených volných míst bylo 145 vhodných pro osoby se zdravotním postižením (OZP), na jedno volné pracovní místo připadalo 9,5 OZP. Volných pracovních míst pro absolventy a mladistvé bylo registrováno 267, na jedno volné místo připadalo 5,2 uchazečů této kategorie.
V rámci aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) bylo k 31. 3. 2014 prostřednictvím příspěvků v rámci APZ podpořeno 563 pracovních míst.
Nejčastějšími obory činností, které byly v tomto měsíci podpořeny prostřednictvím SÚPM – byly řidič, servírka, kuchař, pomocný dělník, prodavač, dělník a administrativní pracovník.

Autor: Redakce

10.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Ilustrační fotografie.

Netopýří noc na hradě i v dole

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Sokolov – Zabitím vyhrožoval v Sokolově dvaatřicetiletý muž trojici lidí. Navíc ještě na ně vytáhl a namířil zbraň.

Zámek zacílil na nejmenší

Zámek Kynžvart - Ke skvělé návštěvnosti, která by mohla i letos dosáhnout k magickým čtyřiceti tisícům návštěv, má našlápnuto zámek Kynžvart.

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení