VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Teplárna pro lidi. V Ostrově budou mít online zprávy o dodávkách tepla

Ostrov – Společnost Ostrovská teplárenská, a.s. spustila nové webové stránky, které jsou více orientované na zákazníky a jejich potřeby. Umožňují snadnější přístup k informacím, například o dodávkách tepla a teplé vody nebo o vlivu centrálního zásobování tepla na ovzduší.

7.12.2014
SDÍLEJ:

OSTROVSKÁ teplárna zásobuje tisíce domácností i firem.Foto: Foto Deník Petr Toman

„Záměr vytvořit nové webové stránky společnosti vznikl před více než dvěma lety. Hlavní objem prací při jejich tvorbě byl však zrealizován v posledních třech měsících. Stávající web již nesplňoval současné požadavky na moderní prezentaci firmy a neumožňoval pružně informovat o aktuálních podmínkách dodávky tepla a teplé vody pro odběratele a o dalších novinkách určených pro naše zákazníky," vysvětluje vznik nového webu Radek Havlan, ředitel společnosti Ostrovská teplárenská.

Při tvorbě nového webu byly zohledněny nejen podněty zákazníků, ale i zaměstnanců
„Často kladené dotazy tazatelů jsme mimo jiné konzultovali s pracovníky, kteří jsou nejvíce v kontaktu s našimi zákazníky. K nim patří zejména zaměstnanci dispečinku, který je k dispozici nonstop 24 hod. denně, a dále pracovníci na recepci naší společnosti," vysvětluje Havlan a dodává: „Důraz byl kladen také na dobrou čitelnost a ovladatelnost stránek na mobilních zařízeních."
Novinkou webu je předpověď počasí pro Ostrov na nejbližší dny.

Nové stránky obohatila zajímavá fotogalerie
Ve fotogalerii jsou umístěny netradiční letecké snímky teplárny včetně jejího blízkého okolí. Výhledově budou tyto snímky doplněny také o záběry na panoráma Ostrova včetně komína teplárny ve čtveru ročních období – na jaře, v létě, na podzim a v zimě. „Na těchto snímcích chceme ilustrovat kladný vliv centrálního zásobování teplem a pozitivní rozptylovou funkci vysokého komína teplárny, zejména při inverzním charakteru počasí," zdůrazňuje Havlan.
Toto počasí se v zimě v Ostrově vyskytuje poměrně často. V obdobných lokalitách má centrální zásobování teplem jednoznačně kladný vliv na životní prostředí. Rozptyl spalin do větší plochy, a výsledně v mnohem menších koncentracích, je přínosem pro čistotu ovzduší ve městě.
„To platí zejména při srovnání s nepříznivou situací, ke které dochází v některých jiných městech, kdy velké množství nízkých komínů vypouští spaliny do přízemní úrovně ovzduší, přímo pod inverzní smogovou pokličku, což ve výsledku může přinést například doporučení omezit procházky s malými dětmi do doby, než inverzní charakter počasí pomine," uzavírá Havlan.
Nové komfortnější webové stránky najdou všichni zájemci na www.ostrovska-teplarenska.cz ⋌

Autor: Redakce

7.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení