VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Thermal čeká na státní miliony

Karlovy Vary - „Jestli nebudou peníze, nebudu ani já," tak shrnul Ivan Chadima, předseda představenstva společnosti Thermal-F, problémy, které se postavily do cesty plánované rekonstrukci hotelu.

1.3.2016
SDÍLEJ:

Karlovarský lázeňský hotel Thermal.Foto: Ilustrační foto Deník

Do obnovy chtěl Thermal, který patří státu a spadá pod Ministerstvo financí, vložit 400 milionů korun. Tři sta milionů měl původně poskytnout stát, sto milionů hotel, který si chtěl vzít půjčku.

Jenomže tak snadné to nebude a zahájení oprav hotelu se podle Chadimy musí odsunout. Některá ministerstva se podle něj postavila proti tomu, aby stát Thermalu poskytl tři sta milionů, a pokud se nedomluví, není podle Chadimy vyloučeno, že se problémem bude zabývat vláda. Thermal ale už přípravy na obnovu hotelu zahájil. „Thermal-F uzavřel v prosinci loňského roku výběrové řízení na generálního projektanta modernizace SPA hotelu Thermal. Přijaty byly čtyři nabídky. Základním hodnotícím kritériem byla ekonomická výhodnost nabídky, dále kvalifikace a zkušenosti a harmonogram plnění. Vítězem soutěže se stala společnost VPÚ DECO Praha, a.s., která předložila nabídkovou cenu 21.497.054 Kč bez DPH. A ta byla z předložených nabídek nejnižší," uvedl Michal Žurovec, mluvčí Ministerstva financí. Zahájení opravy hotelu, které podle Chadimy bylo naplánováno už na letošní rok po skončení sezony, se tak i při souhlasu se státními miliony minimálně o tři měsíce zdrží. „Přerušili jsme projektové práce a doufáme, že vše dobře dopadne. V první fázi jsme chtěli hotel zateplit, protože nyní vytápíme snad celé údolí, a nezbytně nutné je investovat do bezpečnosti, v první řadě do vybudování bezpečnostních schodů," uvedl Ivan Chadima. Podle něj je tři sta milionů na opravu hotelu naprosté minimum. „Thermal je v katastrofálním stavu a jeho opravdu důkladná obnova by vyšla na tři čtvrtě miliardy," zdůraznil.

Pokud by i přes zdržení první fáze oprava hotelu začala, pak by musela skončit do léta, tedy do zahájení filmového festivalu. Pokud by to nevyšlo, pak bude oprava hotelu odložena o rok," dodal Ivan Chadima.

Autor: Ivana Kalinová

1.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení