VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebští hasiči pomáhali v Německu

Cheb – 150 seniorů a tři ošetřovatelky v německém Waldsassenu zažilo rušnou noc. Začalo hořet v jednom z pokojů.

18.2.2010 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Požár domova pro seniory v německém Waldsassenu zburcoval k akci také chebské hasiče. Na základě vzájemné dohody o spolupráci vyjelo osm mužů z chebské jednotky Hasičského záchranného sboru (HZS) pomáhat s evakuací obyvatel a pracovníků domova. Jednalo se o 150 seniorů a tři zaměstnance. Podle informací od německých hasičů jsou dva lidé zraněni.

„Naši muži pomáhali s evakuací obyvatel domova pro seniory v nejvzdálenější části objektu,“ informovala krajská mluvčí HZS Alena Ryvolová. „Povedlo se jim odvést do bezpečí čtyři seniory,“ uvedla. Jak poznamenala, požár vznikl v jednom z pokojů.

Poplach vyhnal chebské hasiče do akce po půl páté ráno, v 6,15 už ale byli zpět na stanici.

Vzájemnou spolupráci upravuje také mezinárodní smlouva. Sbory v rámci HZS ČR jsou připravovány pro vyhledávací a záchrannou činnost ze zřícených budov - z hlediska určení jednotky jde o jednotku pro vyhledávací a záchrannou činnost v obydlených oblastech; pro likvidaci požárů, tedy hašení požárů ropných látek, lesních požárů nebo zajištění náhradní činnosti za jednotky požární ochrany postiženého státu; pro záchranné práce při povodních - pro provádění záchrany a evakuace osob z oblastí postižených povodněmi a pro odstraňování následků povodní nebo nadměrných dešťových srážek; pro zásahy při chemických a ekologických haváriích - pro zásahy na nebezpečné látky, včetně likvidace ropných látek z povrchu vodních toků a stojatých vod.

„O našich šikovných hoších - hasičích nepochybuji. Jsou to oni, kdo dělají užitečnou práci pro společnost,“ poznamenal Jiří Sokol z Chebu.
„Určitě si zaslouží za svou práci obdiv, protože já si třeba neumím představit, že bych se dostal do tak stresové situace jako oni,“ konstatoval Cheban Tomáš Mazák.

Autor: Nataša Šmatová

18.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

MUDr. Zuzana Fialová, primářka transfuzního oddělení Nemocnice Sokolov.

Dárců kostní dřeně nikdy nebude dost

KARLOVARSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR zahraje na Mezinárodním filmovém festivalu.

Symfonický orchestr zakončil sezonu, ale ani v létě nebude mít volno

Zažijte podchod jinak

Karlovy Vary - Galerie SUPERMARKETwc dnes zahájí od 15:00 akci Zažij podchod jinak! Akce bude probíhat za účelem oživení podchodů u galerie. Připravený je nabitý program plný zábavy, u které lidé můžou projevit svou kreativitu a přiučit se něčemu novému.

OTÁZKA PRO: Václava Lupínka, zakladatele iniciativy vedoucí k záchraně kostela

Kostel sv. Bartoloměje v obci Přílezy půl století chátral, nyní ožívá. Jakou akci tu pro jeho záchranu plánujete?

Vydejte se za filmovou historií porcelánu s vlakem Singrovka

Nová Role – Mezinárodní filmový festival se blíží a porcelánka Tuhn 1794 připravila ve spolupráci s Českými drahami jedinečný doprovodný program. Historická Singrofka vás doveze za současnými holkami z porcelánu do porcelánky v Nové Roli.

Na západě Čech padaly teplotní rekordy

Západní Čechy - Horký čtvrtek překonával maxima z roku 2000.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies