VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Politici napjatě očekávají výsledky krajských voleb

Karlovy Vary — Průběžné výsledky budou štáby sledovat v restauracích i ve stranických sekretariátech.

15.10.2008 2
SDÍLEJ:

K volbám za pár dní. Nejvíce práce budou mít v pátek a v sobotu členové volebních komisí. Jenom Karlovy Vary mají padesát volebních okrsků.Foto: DENÍK/Archiv

Už pozítří přistoupí voliči k volebním urnám a do soboty budou rozhodovat o tom, která strana či politické hnutí bude v příštích čtyřech letech vést Karlovarský kraj. Volby skončí v sobotu 18. října ve 14 hodin.

„První průběžné výsledky by mohly být známy už v sobotu večer,“ uvedl Jakub Kaválek, mluvčí karlovarské radnice. Při tomto typu voleb nelze vydávat voličské průkazy a volič může volit pouze ve svém volebním okrsku podle místa trvalého pobytu.

„Na pracovišti evidence obyvatel v budově magistrátu města v Moskevské ulici si občané města mohou ověřit, zda jsou zapsáni v seznamu voličů v místě svého trvalého bydliště,“ vysvětlil Lukáš Pokorný z tiskového odboru radnice. Dodal, že v odůvodněných případech může komise umožnit hlasování do přenosné volební schránky – pouze však na území příslušného okrsku.

„Požadavky na toto hlasování je nutné nahlásit na odboru vnitřních věcí magistrátu města nebo ve dnech voleb přímo okrskové volební komisi,“ doplnil Pokorný.

Z technických důvodů je pracoviště evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů v pátek 17. října na magistrátu uzavřeno, nejsou úřední hodiny pro veřejnost.

„Od okamžiku zahájení voleb až do ukončení hlasování bude otevřena agenda občanských průkazů, a to pouze pro výdej občanského průkazu k zajištění výkonu volebního práva,“ dodal mluvčí.

Volební štáby jednotlivých politických hnutí a stran se většinou sejdou v sobotu v odpoledních hodinách. Například občanští demokraté budou výsledky voleb sledovat v restauraci AC Start. „Ještě dopoledne se zúčastním honu na lišku, je to lepší než sedět doma,“ uvedl lídr ODS Josef Pavel.

Sociální demokraté zůstali věrni svému sekretariátu v Moskevské ulici, ovšem komunisté se v sobotu stěhují do Sokolova. „Náš karlovarský sekretariát je v přestavbě, proto využijeme naše prostory v Sokolově,“ vysvětlil lídr Jaroslav Borka. Výsledky voleb nebudou v Karlových Varech sledovat ani Zelení. „Sejdeme se v Praze v celostátním štábu,“ vysvětlil lídr Radan Večerka.

Hnutí Doktoři si za azyl zvolilo kino Panasonic. „Tady můžeme zapít buď vítězství a případně i prohru,“ zažertovala Berenika Podzemská,“ lídr hnutí. Uskupení Alternativa bude podle Jiřího Kotka v sobotu u počítačů. „Kde se sejdeme, na tom jsme se ještě stoprocentně nedohodli, ale předpokládám, že večer budeme ve Smíchovském pavilonu,“ uvedl Kotek. Koalice za Karlovarský kraj se v sobotu sejde v sekretariátu strany KDU–ČSL ve Varšavské ulici.

Kdo kandiduje

1 — Komunistická strana Čech a Moravy
18 — Strana zelených
25 — Doktoři (za uzdravení společnosti)
32 — Strana zdravého rozumu
33 — Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa
37 — SDŽ – Strana důstojného života
38 — Unie svobody – Demokratická unie
42 — Volte Pravý blok – stranu za snadnou a rychlou odvolatelnost…
47 — Občanská demokratická strana
48 — Česká strana sociálně demokratická
49 — Alternativa pro kraj
53 — Dělnická strana – za zrušení poplatků ve zdravotnictví
55 — Koalice pro Karlovarský kraj

Autor: Ivana Kalinová

15.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení