VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

12.12.2016

Letadlem novou linkou na západ

Karlovy Vary - Poprvé v novodobé historii karlovarského letiště odtud zamíří letadla na pravidelné lince směr západ. Letecká společnost Germania Airlines se stane od 26. března provozovatelem přímé linky spojující Karlovy Vary, potažmo celý Karlovarský kraj, s německým Düsseldorfem.

12.12.2016

Děsiví čerti strašili, ale také bavili

Sokolov - Chlupatí, olysalí, malí, velcí či pajdaví a kdoví jací ještě. Každopádně jedno měly desítky čertů, kteří zaplavili v neděli v podvečer Sokolov, společné. Pouštěli hrůzu na všechny strany, metali plameny pekelné, ale také tisíce přihlížejících dobře bavili.

11.12.2016

Kraj shání lékaře. A nabízí bonus

Karlovarský kraj - Až 400 tisíc korun jako bonus k platu mohou získat lékaři internisté, kteří nastoupí do Karlovarské krajské nemocnice.

11.12.2016

Hejtmanství pod lupou

Karlovarský kraj - Přísná pravidla panují na hejtmanství po zvolení nového krajského vedení. Bez kontroly hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) a jejího podpisu neprojde od 25. listopadu z krajského úřadu ani faktura, natož objednávka, smlouva nebo usnesení.

10.12.2016

Dialyzační středisko oslavilo třicetiny. Pomohlo už desetitisícům lidí

Karlovy Vary - Významné jubileum si v těchto dnech připomnělo dialyzační středisko NephroCare v Karlových Varech. Celý tým lékařů a sester, pacienti i zakladatelky oslavili jeho třicáté narozeniny a připomněli si dlouhou historii tohoto střediska.

10.12.2016

Hrad provoní krušnohorské speciality našich předků

Loket - Víkend plný zábavy, dobrého jídla i pití čeká na každého, kdo se rozhodne své kroky nasměrovat do Lokte. Vánoční trhy v duchu krušnohorských tradic zaplní nejen hradní prostory, ale i město. Souvisí s nimi ale také dopravní omezení.

9.12.2016

„Stromeček kupte, krást se nevyplácí,“ varují lesníci

Karlovarský kraj - Dárky, kapr, cukroví, vánoční stromek a mnoho dalšího, co je na Vánoce třeba, dokážou v peněžence udělat pořádný průvan. Většina se snaží stlačit náklady na nejkrásnější svátky roku co nejníže. Někteří se snaží ušetřit, jak se dá, například na vánočním stromečku. Krást se ale v tomto případě nevyplácí.

9.12.2016

Kam za lyžováním? Skiareálů bude v provozu několik

Karlovarský kraj - Opravdová lyžařská sezona to sice ještě není, ale přesto už lze v některých areálech sjezdovky vyzkoušet. V procozu by měla být alespoň zčásti většina celkých skiareálů v regionu.

9.12.2016

Co se děje s Pekosou? To patrně netuší ani zaměstnanci

Karlovarský kraj - Na zavřené dveře opět naráží zákazníci pekárny Pekosa, která sídlí v Chodově na Sokolovsku a patří mezi největší v Karlovarském kraji. Svými produkty tato pekárna zásobovala i některá místa v Ústeckém a Plzeňském kraji.

8.12.2016

Hejtmanka Jana Vildumetzová se stala šéfkou asociace krajů

Karlovarský kraj – Nejdříve se stala Jana Vildumetzová (ANO) hejtmankou Karlovarského kraje a jen o několik dní později uspěla v další volbě. Ve čtvrtek byla zvolena předsedkyní Asociace krajů České republiky.

8.12.2016

Padne balónkový rekord s dětskými sny?

Karlovarský kraj - Ve stejný den, ve stejný čas se v nejrůznějších koutech republiky vznesou k nebi tisíce balónků. S jediným prostým vzkazem. S přáním Ježíškovi. Tato akce je součástí projektu Český Ježíšek a zároveň pokusem o rekord ve vypouštění balónků v celé republice. Letos vše začíná už v pátek 9. prosince v obvyklý čas, v 15:15. K akci je přihlášeno i třináct obcí a měst z našeho kraje.

7.12.2016

Problém s čerty. Jejich rej se nesmí jmenovat krampus

Sokolov - Městský dům kultury v Sokolově musel narychlo změnit název nedělní akce, aby se vyhnul žalobě či placení za použití ochranné známky na slovo krampus. Jde o nedělní akci, kdy z jednoho náměstí přejde na druhé zhruba stovka čertů a jiných strašidel. Rej čertů, jak se akce po změně oficiálně jmenuje, si vyžádá i dopravní omezení.

7.12.2016

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.

7.12.2016

Do sopky se kopne i příští rok

Cheb – Vyhloubit několik metrů dlouhou štolu a nechat širokou veřejnost nahlédnout do chřtánu vulkánu. To je projekt, na kterém už několik měsíců pracuje Geofyzikální ústav Akademie věd v Praze. Geologové už dokonce část bývalé štoly z 19. století v Komorní hůrce vyhloubili. Nyní už je jasné, že projekt bude zdárně pokračovat i v příštím roce, kdy na něj Akademická rada Akademie věd věnuje dalších 200 tisíc korun.

7.12.2016

Vedení kraje prověří projekt zabezpečení škol

Karlovarský kraj - Bezpečnost žáků a učitelů v krajských středních školách patří k prioritám nového vedení Karlovarského kraje. Krajští radní se proto na svém prvním jednání rozhodli, že prověří využití financí v probíhajícím projektu zabezpečení školních budov a pokusí se o následné urychlení prováděných bezpečnostních opatření.

6.12.2016

Odstřelená katedrála a další zločiny rudého ateismu

Měl to být nejviditelnější triumf komunistického ateismu nad náboženstvím. Přesně před 85 lety – 2. prosince 1931 – zbořil Stalinův sovětský režim pravoslavnou katedrálu Krista Spasitele v Moskvě.

5.12.2016

Petr Navrátil obhájil post předsedy ČSSD v Karlovarském kraji

Nové Sedlo - Starosta Chebu Petr Navrátil obhájil v sobotu na krajské konferenci ČSSD místo předsedy v Karlovarském kraji. Získal 72 procent hlasů delegátů. Novinářům to po konferenci řekl staronový krajský předseda. Proti němu kandidoval Pavel Čekan, starosta Ostrova, který v poslední době hlasitě kritizuje vývoj v ČSSD.

5.12.2016

Řekněte si o vyšší platy, vyzval v kraji premiér Sobotka

Nové Sedlo - Vedení ČSSD se bude podle předsedy sociálních demokratů a premiéra Bohuslava Sobotky nyní soustředit zejména na růst mezd. Ty jsou v Karlovarském kraji nejnižší v republice.

4.12.2016

Dozorčí radu karlovarské nemocnice čekají po volbách změny

Karlovy Vary - Povolební změny ve vedení Karlovarského kraje se dotknou i dozorčí rady Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Nový krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš (ODS) však zatím neplánuje změny ve vedení společnosti, tedy v představenstvu. Chce nejprve získat přehled.

3.12.2016

Na představenstvo Údržby silnic vyhlásila rada výběrové řízení

Karlovarský kraj - První kroky ke změnám v krajských organizacích už učinila nová krajská rada. Jako první přišla na řadu akciová společnost Údržba silnic, v níž chce hejtmanství obměnit současné představenstvo.

3.12.2016

Karlovarský kraj láká turisty, jeho obyvatelé ho spíše opouštějí

Karlovarský kraj - Regionem dvou tváří je tak trochu Karlovarský kraj. Pro turisty je poměrně atraktivní destinací, což potvrzuje stoupající návštěvnost, místním ale nejspíše až tolik k srdci nepřirostl. Jak jinak vysvětlit, že rok od roku ubývá jeho obyvatel především kvůli tomu, že se stěhují jinam.

3.12.2016

Na ekologii je k mání 12 milionů korun

Karlovarský kraj - Nejenom podpora splnění legislativních povinností daných zákonem a příslušnými evropskými směrnicemi, ale současně i zlepšení ekologické situace. To je důvod pro vyhlášení dotačního programu na realizaci drobných vodohospodářských ekologických akcí. K mání by mělo být 12 milionů korun.

2.12.2016

EET v praxi: Smíření, zdržení a zdražení

Karlovarský kraj – A je to tady. Od včerejší půlnoci vstoupila do ostrého režimu obávaná elektronická evidence tržeb (EET).Ta se v první fázi týká všech podnikatelů v pohostinství a v ubytovacích a stravovacích službách. A jak tuto novou povinnost majitelé hospod, barů, kaváren a hotelů zvládli? Někteří hospodští jsou v Karlovarském kraji s EET smíření, jiní si nevědí rady, další protestují a natruc na několik hodin včera zavřeli hospody.

2.12.2016

Ocenění za úspěchy v soutěžích

Nová Role - Karlovarský kraj vzdal hold svým nejlepším a nejúspěšnějším žákům, kteří bodovali v soutěžích za školní rok 2015/2016. V novorolské základní umělecké škole byly oceněny necelé dvě stovky žáků, kteří si za své úspěchy odnesli hodnotné dary.

2.12.2016

Před 70 lety začal proces s prominenty Slovenského štátu

Pro umírněného ľuďáka, kněze a prezidenta Jozefa Tisa provaz, ale pro radikálního ministra vnitra Alexandera Macha pouhé vězení. Verdikt soudu s předáky Slovenského štátu, který byl zahájen 2. prosince 1946, byl ovlivněn mocenskými zájmy nastupujících komunistů.

2.12.2016

Běh s čelovkou je nadějí ve zdánlivé beznaději

Ostrov - Třetí ročník unikátního dobročinného Běhu s čelovkou má letos za cíl pomoci dvěma holčičkám, Michalce, Terezce, a jedné ženě Romaně, kterým byla diagnostikována roztroušená skleróza. Běh s čelovkou je stále úspěšnější a každý rok si nachází nové příznivce. Více v rozhovoru s jeho organizátorkou Michaelou Valentovou.

2.12.2016

Konference řešila problematiku menšin

Karlovy Vary - Na problematiku menšin a sociálně vyloučených lokalit byla kromě jiného zaměřena konference, která se včera konala v krajské knihovně. Nechyběla ani tématika prevence kriminality a rizikového chování. Příslušníci Policie České republiky představili rovněž preventivní činnost ve vztahu k menšinám v Karlovarském kraji. O tu se stará sedmičlenná pracovní skupina, kterou na konferenci zastupovali dva její členové, policisté Kateřina Böhmová z Karlových Varů a Alexander Tutter z Chebu. Každý kraj má tuto skupinu jinak velkou.

1.12.2016

Policisté obsadili hranice v kraji

Karlovarský kraj - Policie si vyzkoušela, jak by v praxi vypadaly znovu zavedené kontroly na hranicích. Celkem sedmdesát policistů kontrolovalo řidiče na čtyřech hraničních přechodech po celém Karlovarském kraji. Vytipovaní řidiči museli vystoupit z vozidla a ukázat obsah zavazadlového prostoru.

1.12.2016

Ježíškova pošta začala úřadovat

Boží Dar - Oblíbená Ježíškova pošta začíná dnes úřadovat na Božím Daru. Až do 23. prosince tu na pohledy, dopisy a přání otisknou příležitostné razítko, které má každý rok jiný motiv symbolizující vánoční svátky.

30.11.2016

Hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO): Byly to vyčerpávající dny

Karlovy Vary - Je to na den téměř týden, kdy byla zvolena nová krajská koalice v čele s hnutím ANO, Piráty, Hnutím nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst, ODS a SPO. My jsme se proto nové hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) zeptali:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies