VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

6.11.2016

Získat stipendium bude o něco těžší

Karlovarský kraj - Studenti usilující o motivační stipendia od Karlovarského kraje budou muset nově splnit přísnější kritéria a dojde i k rozšíření výčtu podporovaných oborů. Změny nabudou platnost v únoru.

5.11.2016

Venkov si letos „sáhl“ na miliony korun

Karlovy Vary - Celkem 10,8 milionu korun rozdělil v letošním roce Karlovarský kraj 74 městům a obcím s méně než dvěma tisíci obyvateli v rámci programu obnovy venkova.

4.11.2016

Až do dna s Milošem Zemanem

Nemine týden, aby český prezident Miloš Zeman nevyvolal pozdvižení na domácí či mezinárodní scéně. Sedmadvacetiletá politická kariéra muže, který zkraje svou popularitu postavil na étosu boje proti tunelářům ve jménu čistých rukou a lidskosti proti sobectví, je vlastně nepřetržitým řetězem skandálů a průšvihů.

4.11.2016

O silnice se postarají opravené vozy

Karlovarský kraj - Kolem čtyř desítek dopravních nehod se stalo ve čtvrtek v Karlovarském kraji. Nepozorné motoristy tak zaskočilo náledí. I když se předpokládá, že jde spíše o výjimky a tato zima bude podobná těm mírným jako v minulých letech, silničáři jsou na boj se sněhem a námrazou vyzbrojeni zase o něco více. Dokupovalo se a opravovalo vybavení a vozy.

4.11.2016

Čas běží a dohody stran o krajské koalici se vlečou

Karlovarský kraj - Kdy bude uzavřena krajská koalice a kdo povede v příštích čtyřech letech Karlovarský kraj? Voliči zatím nevědí nic. „Jednání pokračují," zní téměř měsíc po krajských volbách, v nichž zvítězilo hnutí ANO, ze všech stran.

4.11.2016

Najděte si na bazárku originální kabelku ještě před Vánoci a navíc pomozte dětem

Karlovy Vary, Chodov - Ženy mají slabost pro ledacos, ale určitě se shodneme na tom, že na horních příčkách pomyslného žebříčku jsou boty a hlavně ´kabelky´. A co je lepšího než si najít jedinečný kousek a přitom pomoci bohulibé činnosti? Letos se totiž bude konat již třetí ročník kabelkového veletrhu, jehož výtěžek půjde na pomoc klientům z Denního centra Mateřídouška.

3.11.2016

Před 12 lety ovládl Bakala ostravské doly. Za tu dobu z nich vytáhl 137 miliard

Celkem 137 miliard korun. Tolik vydělali na vlastnictví společnosti OKD a souvisejících firem finančníci Zdeněk Bakala a Peter Kadas. Z těžebního byznysu se již stáhli a další firmy stihli prodat, dvě menší firmy vydělené z OKD však stále ovládají. Před dvanácti lety těžební podnik koupili za pouhých 10 miliard.

3.11.2016

Do sopky s krumpáčem

Karlovarský kraj - První metry bývalé štoly ve vyhaslé sopce Komorní hůrka u Františkových Lázní už začaly spatřovat světlo světa. Na vulkán totiž dorazili horníci, kteří ručně odkopávají zeminu kolem ozdobného portálu sopky. Práce potrvají do konce týdne. Odborníci museli k přístupu do štoly použít i krumpáče a lopaty.

2.11.2016

Berní správa šikanuje podnikatele, sama zákon nedodržuje

Ani čtyři měsíce po spuštění Registru smluv do něj Generální finanční ředitelství nevkládá všechny uzavřené smlouvy, jak mu to zákon ukládá. Na registr se tento státní úřad podléhající ministru financí Andreji Babišovi nestihl připravit. Ať se od 1. prosince stejně zkusí vymlouvat hospodští a hoteliéři, že se nezvládli nachystat na elektronickou evidenci tržeb.

2.11.2016

Řidiči, pozor! Na silnice jen se zimní výbavou

Karlovarsko – Nemáte ještě přezuto na zimní pneumatiky? Pak byste si měli pospíšit. Tedy alespoň pro případ, že region zasype sněhová nadílka. V zimním období se totiž řidiči setkají s dopravní značkou, která označuje povinnost zimní výbavy (symbolem je automobil se sněhovou vločkou).

1.11.2016

Pomalu, ale přece. Koalice stále jedná

Karlovarský kraj - Karlovarský kraj je mezi dvěma posledními, které ještě nemají uzavřenou koaliční smlouvu. Podle Jany Vildumetzové, lídryně vítězného hnutí ANO, ale jednání s Piráty, HNHRM a ODS bez problémů pokračují.

1.11.2016

Už jako malý kluk obdivoval pozoun, teď do něj vypouští plíce a v mezičase pirát

Karlovy Vary - Mladí, talentovaní, plní nadějí a ideálů. To jsou hudebníci z Karlovarska. Mezi ně patří i Ondra Skorka, nájemný pozounista a Pirát. O tom, jak se dostal k trombonu, o muzice a o jeho plánech se dočtete v rozhovoru plném nadhledu a humoru.

1.11.2016

Rozhlas je stále "in". A to i v době mobilů a internetu

Karlovarský kraj - V době mobilních telefonů, rychlých SMS zpráv, internetu a sociálních sítí v některých obcích pořád nedají dopustit na místní rozhlas. Zejména starší lidé jeho hlášení vítají a dalo by se říct, že i vyžadují. Vedle webových stránek, facebooku či místních novin je podávání informací právě rozhlasem maximálně využíváno.

31.10.2016

Americké volby očima komiků

Alec Baldwin, nebo Jimmy Fallon? Otázka, kdo z této dvojice umí lépe napodobit Donalda Trumpa, nyní rozděluje scénu americké politické satiry. Volba prezidenta USA má totiž v zámoří ještě jednu – u nás neznámou – rovinu. Kdo si z této události dokáže udělat větší legraci. A internet i televize mají o materiál postaráno.

31.10.2016

Co čeká novou krajskou vládu?

Karlovarský kraj - Stamilionové zakázky, výběrová řízení, ale také dokončení rozpracovaných akcí, to čeká na novou krajskou vládu. Rozpočet je jedním ze zásadních dokumentů, jímž se nové krajské zastupitelstvo bude muset neodkladně zabývat.

30.10.2016

Zavřené supermarkety lidi nezaskočily. Nakoupili předem

Karlovarský kraj - Zavřeno, zavřeno, zavřeno… Téměř na všech hypermarketech a supermarketech v Karlových Varech visela včera cedule upozorňující na to, že je státní svátek, a tudíž podle nového zákona prodejny neotevřely.

30.10.2016

S prázdnou politici neodejdou

Karlovarský kraj - Pokud by muselo současné vedení Karlovarského kraje své posty uvolnit nové krajské koalici, pak s prázdnou jeho členové domů rozhodně neodejdou.

30.10.2016

Soud zamítl jednu ze dvou stížností na krajské volby

Karlovarský kraj – Ze dvou stížností podaných na průběh a výsledky krajských voleb v Karlovarském kraji, které obdržel Krajský soud v Plzni, byl návrh ze dne 13. října na zpochybnění voleb soudem odmítnut.

28.10.2016

Opravenou hřbitovní kapli vysvětí loketský farář

Hory - Kaplička na místním hřbitově prošla velkou rekonstrukcí a tento víkend bude slavnostně vysvěcena.

28.10.2016

Více peněz na kotlíky

Karlovy Vary - Možnosti nabízené Ministerstvem životního prostředí získat dodatečné finance na výměnu dosluhujících neekologických kotlů chce využít Karlovarský kraj.

27.10.2016

Nemocnice si poradila s akreditací

Karlovy Vary - Byly to sice trochu nervy, ale dopadlo to dobře. Nemocnice v Karlových Varech, která je součástí akciové společnosti Karlovarská krajská nemocnice (KKN), prošla úspěšně náročným akreditačním procesem. Zaměřený byl na kvalitu a bezpečí při poskytování zdravotnických služeb.

27.10.2016

Památky lze navštívit také v zimě

Karlovarský kraj - Hlavní návštěvní sezona v památkových objektech v Karlovarském kraji končí tento víkend. Navštívit některé z nich ale bude možné také v zimním období.

27.10.2016

Na Dušičky budou déle otevřené hřbitovy a chystá se také mše

Karlovarský kraj – Dušičky jsou dobou, kdy si připomínáme ty, které jsme ztratili. V době kolem 2. listopadu, kdy je svátek zesnulých, se vydáváme na hřbitovy se svíčkami a věnci. Některé hřbitovy budou mít na Dušičky otevřeno nonstop, jinde se budou sloužit mše za zesnulé.

26.10.2016

Nejlepší český rozhodčí besedoval s dětmi

Karlovy Vary - O jedinečný zážitek měli postaráno během včerejšího dopoledne žáci na karlovarské ZŠ Poštovní. Svou návštěvou je, poctil Pavel Královec, který je považován za nejlepšího českého rozhodčího současnosti, což dokládá například i vítězství z roku 2014 v anketě o nejlepšího rozhodčího Gambrinus ligy 2013/14. 

25.10.2016

Maďaři byli první. Před 60 lety povstalo Maďarsko proti komunismu

Stalin je mrtev, ale stalinisté se nevzdávají. Jako první v historii se o této trpké pravdě přesvědčili před 60 lety svobodomyslní Maďaři. Jejich celonárodní revoluce proti sovětské okupaci a domácí stalinistické diktatuře začala 23. října 1956, ovšem už 10. listopadu byla sovětskými tanky utopena v krvi.

25.10.2016

Zvířecí „babybox“ zachraňuje

Karlovarský kraj – Speciální zvířecí „babybox" v Záchranné stanici handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě na Sokolovsku zafungoval. Za první měsíce zachránil už tři živočichy.

24.10.2016

Babišovy fabriky požírají dotace pro venkov

V parlamentní hře o „lex Babiš" jde majiteli Agrofertu o hodně. Jeho firmy skvěle rozehrály novou partii o evropské dotace. Skoro pětinu z celého balíku peněz na inovace potravinářů shrábly čtyři fabriky Andreje Babiše. To je výsledek 1. kola Programu rozvoje venkova. Další stovky dotačních milionů mají přiklepnuté jeho agropodniky na chovy prasat a kuřat. Agrofert si umí říci také o velkorysé příspěvky na životní prostředí. Tedy z resortu, který ovládá hnutí ANO.

24.10.2016

Opatření kvůli chuligánům budou stát město 150 tisíc

Karlovarský kraj - Do Sokolova míří další fotbalový Baník. Tentokráte ten ostravský a s ním i proslulí chuligáni z Čech a zřejmě i Polska. Na listopadový zápas se proto již v těchto dnech připravují pořadatelé, policisté i vedení Sokolova. To dalo na bezpečnostní opatření z městské kasy 150 tisíc korun.

24.10.2016

Obstojí české lázně v tvrdé konkurenci?

Karlovarský kraj - Můžou česká lázeňská města obstát v těžké evropské konkurenci? A jakým způsobem do nich přitáhnout další pacienty z tuzemska i ciziny? To byly hlavní otázky konference Sdružení lázeňských míst (SLM) ČR, která poprvé zavítala do Karlovarského kraje, a to do Františkových Lázní. Konference byla určená především členům SLM, ale i odborníkům či podnikatelům v oboru. Mezi hosty byl také ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

23.10.2016

Komíny zaviní až stovky požárů

Karlovarský kraj - Jakmile začne topná sezona, mohou hasiči téměř jistě počítat s tím, že budou vyjíždět k požárům způsobeným problematickými komíny. A to i přes skutečnost, že na toto nebezpečí jsou lidé upozorňováni rok co rok. Špatně udržované komíny každoročně způsobí na 1000 požárů a desítky až stovky otrav.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies