VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

1.12.2016

Policisté obsadili hranice v kraji

Karlovarský kraj - Policie si vyzkoušela, jak by v praxi vypadaly znovu zavedené kontroly na hranicích. Celkem sedmdesát policistů kontrolovalo řidiče na čtyřech hraničních přechodech po celém Karlovarském kraji. Vytipovaní řidiči museli vystoupit z vozidla a ukázat obsah zavazadlového prostoru.

1.12.2016

Ježíškova pošta začala úřadovat

Boží Dar - Oblíbená Ježíškova pošta začíná dnes úřadovat na Božím Daru. Až do 23. prosince tu na pohledy, dopisy a přání otisknou příležitostné razítko, které má každý rok jiný motiv symbolizující vánoční svátky.

30.11.2016

Hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO): Byly to vyčerpávající dny

Karlovy Vary - Je to na den téměř týden, kdy byla zvolena nová krajská koalice v čele s hnutím ANO, Piráty, Hnutím nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst, ODS a SPO. My jsme se proto nové hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) zeptali:

30.11.2016

Na místo v domovech seniorů čeká na 150 lidí

Karlovarský kraj - Zajistit dostatek míst v domovech pro seniory a co nejvíce zkrátit čekací dobu. To je přání mnoha regionálních komunálních politiků. Na místo v sociálním zařízení tohoto typu čeká v Karlovarském kraji odhadem kolem 150 lidí. Z dat, která má Karlovarský kraj k dispozici, je pak čekací doba pro umístění v rozmezí tří až šesti měsíců.

29.11.2016

Relikviář bude k vidění i během zimy

Bečov nad Teplou - Návštěvní sezona už skončila, ale hrad a zámek Bečov i nadále umožňuje zájemcům návštěvy relikviáře svatého Maura. V současnosti se Bečov připravuje na zimu.

28.11.2016

Vánoční trhy v kraji začaly. S nimi také adventní čas

Karlovarský kraj - Víkend byl v řadě měst Karlovarského kraje ve znamení začátku vánočních trhů. Ty největší v kraji, které se konají v Chebu, odstartovalo vystoupení zpěvačky Heleny Vondráčkové.

28.11.2016

Chřipka umí i zabít

Karlovarský kraj - Ročně v České republice zemře asi dva tisíce lidí na chřipku. To je třikrát víc než při dopravních nehodách. Podle odborníků je účinnou prevencí očkování.

26.11.2016

Zpomalte u Drmoulu

Karlovarský kraj - Silnice I/21 u obce Drmoul nedaleko Mariánských Lázní se objevila ve výčtu nejrizikovějších úseků komunikací České republiky na prvním místě. Vychází to z přehledu nejrizikovějších míst pro motoristy, který již pošesté vydává jedna z tuzemských pojišťoven.

25.11.2016

Zájem o kola z nádraží byl letos veliký

Karlovarský kraj - Více než sedm stovek jízdních kol si letos od začátku dubna do konce října vypůjčili lidé od Českých drah. Nárůst to byl velký, v roce předchozím to bylo 449 kol.

25.11.2016

Zarostlý lesopark se změní v oddychovou zónu

Chodov - Meziresortní komise jmenovaná vládou České republiky zařadila úpravu chodovského lesoparku na seznam projektů, které podpoří penězi z takzvaných ekomiliard. Ty jsou určeny na zahlazení škod a následků po důlní činnosti. Zarostlý lesopark v Lesní ulici mezi Chodovem a Vintířovem se má změnit v příjemnou lokalitu s řadou novinek.

25.11.2016

Komentář: Katolické účty a falešní proroci

Katolická církev uspořádala tiskovou konferenci. Nic zvláštního, řeklo by se. Tiskovka ale byla věnována hospodaření tohoto dva tisíce let starého „nadnárodního koncernu", tedy speciálně jeho české „dceřinné společnosti". Bylo to poprvé v historii, kdy muži s kolárkem u krku nechali veřejnost poměrně detailně nahlédnout do ekonomické situace společenství, v jehož čele stojí.

24.11.2016

Modernizace železniční stanice začala od konce

Chodov - Poslední, třetí etapa modernizace železniční stanice Chodov je hotová. Nejpozoruhodnější součástí byla demontáž bývalého mostu vlečky přes železniční trať. Stavba začala netradičně od konce, první a druhá etapa přijdou na řadu na jaře příštího roku. Stavební práce se zatím odehrávaly ve stanici Nové Sedlo.

24.11.2016

Máte strach z lékařů? Neváhejte a jděte na preventivní vyšetření

Ostrov - Jedinečnou šanci informovat se o svém zdravotním stavu a konzultovat své potíže s odborníky využili včera děti i dospělí v ostrovské nemocnici. Kromě kontroly civilizačních chorob se v nemocnici lidé mohli seznámit i s problémem úzce spjatým s 21. stoletím. S depresí.

24.11.2016

Rozpočet čeká revize

Karlovarský kraj - Nové vedení kraje chce revizi navrženého rozpočtu. Schodek 1,1 miliardy korun, který navrhlo končící vedení a jejž měly krýt rezervy, tedy úvěr a Fond budoucnosti, je podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) příliš vysoký.

23.11.2016

Miloš Zeman, státník, kterého Západ ignoruje. Lépe si vede slovenský Kiska

Prezident Miloš Zeman se zatím nejeví jako úspěšný vývozní artikl České republiky. Dokáže se ve větší míře uplatnit jen na postkomunistickém Balkáně a na méně náročných asijských trzích, ty vyspělé západní o toto „české zboží" projevují minimální zájem. I to lze dovodit z kompletní soupisky nejvýznamnějších zahraničních cest současné hlavy českého státu. V neformálním souboji se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou Zeman nyní jasně prohrává.

23.11.2016

Maketa zámku Humprecht je výjimečná

Mariánské Lázně - Další model mohou obdivovat návštěvníci parku Boheminium v Mariánských Lázních.

23.11.2016

Jana Vildumetzová se stala historicky první hejtmankou Karlovarského kraje

Karlovarský kraj - Jana Vildumetzová se stala historicky první hejtmankou Karlovarského kraje. Třiačtyřicetiletou političku z vítězného hnutí ANO zvolilo jednatřicet krajských zastupitelů z pětačtyřiceti, a ona na tomto postu tak vystřídala hejtmana Martina Havla (ČSSD).

AKTUALIZOVÁNO
22.11.2016

Hejtmankou Karlovarského kraje se stala Jana Vildumetzová (ANO)

Karlovarský kraj - Novou hejtmankou Karlovarského kraje byla dnes zvolena Jana Vildumetzova (ANO). Ve veřejném hlasování dostala ve 45 členem zastupitelstvu nadpoloviční větsinu hlasů, celkem 31. Kraj tak poprvé v jeho historii povede žena. ANO bude v kraji vládnout v koalici s ODS, Hnutím nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM), Piráty a SPO. Koalice má 24 hlasů, takže novou hejtmanku podpořili i někteří zastupitelé z opozičních stran.

22.11.2016

Volba na kraji: Bude to drama?

Karlovarský kraj - Křest ohněm dnes prožije připravovaná krajská koalice ANO s Piráty, ODS, Hnutím nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM) a Stranou práv občanů (SPO). Buď z ustavujícího zastupitelstva vyjde vítězně, a kraj tak bude mít nové vedení v čele s hejtmankou, nebo jednání začnou nanovo.

21.11.2016

Před 100 lety zemřel císař a král František Josef I.

Vládl předlouhých 68 let, takže jej generace našich předků považovaly málem za nesmrtelného a neuměly si nikoho jiného na trůnu ani představit. Proto když František Josef I. před sto lety – 21. listopadu 1916 – zemřel, byl to začátek konce habsburské monarchie. Uprostřed vřavy 1. světové války zmizel poslední svorník, který držel starobylou říši pohromadě.

21.11.2016

Krajské zastupitelstvo zvolí hejtmana i nové vedení

Karlovarský kraj - Už zítra by mohl mít Karlovarský kraj nové vedení hejtmanství v čele s hejtmanem a podle všeho pravděpodobněji s hejtmankou. Na úterý 22. listopadu je totiž naplánováno ustavující zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje.

20.11.2016

„Dělal jsem, co jsem musel," říká osmnáctiletý zachránce

Karlovarský kraj - Pomohl zachránit lidský život a nepochlubil se s tím. V Chomutově, kde se osmnáctiletý Vojtěch Imrich z Bukovan připravuje na povolání hasiče, nikdo nic netušil, dokud na školu nepřišel dopis od účastníka autonehody. Mladého hrdinu za jeho skutek dodatečně ocenil krajský ředitel hasičů i ředitel školy

20.11.2016

Silničáři Karlovarského kraje dostanou letos více peněz na zimní údržbu

Karlovarský kraj – Silničáři v Karlovarském kraji před letošní zimou obměnili část techniky.

19.11.2016

Hospodaření krajské nemocnice může být na sklonku roku vyrovnané

Karlovarský kraj - Za předpokladu, že hospodaření Karlovarské krajské nemocnice skončí za říjen letošního roku v „černých číslech" a vedení společnosti se podaří vyjednat doplacení poskytované péče, by nemocnice mohla v závěru roku 2016 vykázat vyrovnaný hospodářský výsledek.

19.11.2016

První krajské zastupitelstvo po volbách povede žena

Karlovarský kraj - V režii žen bude první, ustavující jednání krajského zastupitelstva, které se bude konat v úterý 22. listopadu. Předsedat mu bude krajská zastupitelka a starostka Bečova Olga Haláková (KDU-ČSL).

18.11.2016

Čtyři desítky prodejců a kreativní dílny. To bude Free Fler Market

Karlovarský kraj - Už tuto neděli se uskuteční další Free Fler Market. Od 10 do 18 hodin si návštěvníci můžou v chebském Kulturním centru Svoboda nakoupit originální rukodělné výrobky, zúčastnit se výtvarných dílen nebo si užít ukázky řemesel.

18.11.2016

O návštěvu památek byl letos zájem

Karlovarský kraj - Nadmíru spokojeni mohou být kasteláni z hradů a zámků v Karlovarském kraji, které jsou ve správě Národního památkového ústavu, s právě uzavřenou sezonou. V porovnání s předchozím rokem stoupla návštěvnost, úspěch ale nepřišel náhodou. Pomohla mu řada mimořádných akcí, které se na památkách uskutečnily.

18.11.2016

Pekárny zůstaly zavřené

Karlovarský kraj - Z technických důvodů zavřeno, hlásají od středy nápisy na pobočkách chodovské pekárny Pekosa. Zatímco prodavačky hovoří o problémech a nevyplacených mzdách, vedení firmy slibuje opětovné otevření prodejen.

17.11.2016

Přišli, nakoupili a darovali potřebným

Karlovarský kraj - Lidé v kraji byli letos štědřejší než loni. Trvanlivé mléko, konzervy, mouka nebo olej. Regály ve skladu potravinové banky se v průběhu sobotního odpoledne začaly postupně zaplňovat. Ani letos totiž lidé nezůstali lhostejní vůči těm, kteří pomoc potřebují, a zapojili se do již 4. ročníku Národní potravinové sbírky.

17.11.2016

O dostavbě D6 se znovu diskutovalo u kulatého stolu

Karlovarský kraj - Zástupci Karlovarského kraje, Senátu a Parlamentu ČR, starostové, představitelé Ředitelství silnic a dálnic či Krajské hospodářské komory se sešli u kulatého stolu, aby se vzájemně informovali o aktuální situaci týkající se dostavby dálnice D6.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies