VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

21.12.2016

Nadační fond nashromážil desítky tisíc, na Vánoce chystá Štědroranní výklus

Karlovarský kraj – Už více než 200 tisíc korun nashromáždil za dobu své existence Nadační fond Ještěřice působící v Karlovarském kraji od konce roku 2014. Dobrovolnice přitom peníze z větší části získávají pořádáním vlastních akcí, jako jsou benefiční koncerty, recesistické, ale i sportovní akce, autorská čtení nebo třeba Hry bez hranic po vzoru světoznámé soutěže. Peníze pak rozdělují těm, kteří to potřebují.

21.12.2016

Vánoční trhy jsou pod dohledem

Karlovy Vary, Cheb - Bezprecedentní útok na vánoční trhy v Berlíně nezůstal nepovšimnut také v Karlovarském kraji, kde jsou v současnosti velké vánoční trhy ještě v Chebu a v Karlových Varech.

20.12.2016

Kvůli dotačním průšvihům řídnou řady krajské ČSSD

Karlovarský kraj - Nechtěný, ale nereklamovatelný dárek obdrželi krajští sociální demokraté k letošním vánočním svátkům. Kvůli evropským dotačním průšvihům řídnou ČSSD řady. Na vlastní žádost včera přerušili členství tři sociální demokraté, kteří jsou společně s dalšími jednadvaceti dalšími lidmi trestně stíháni za dotační podvody v ROP Severozápad.

20.12.2016

Bez rámusu! Bez výjimek?

Karlovarský kraj - Města a obce Karlovarského kraje vydávají vyhlášky, které mají chránit občany před hlukem po 22. hodině. Řada akcí však nejspíše dostane výjimku. Jde většinou o velké kulturní, městské akce. Zažádat si však o výjimku může každý a bude na radě, potažmo zastupitelích, zda mu akci povolí.

19.12.2016

Psi v útulku na Vránově si už rozbalili dárky

Vránov - Svůj Štědrý den zažili opuštění pejsci v útulku na Vránově. Pod stromečkem se jim sešly pelíšky, deky, granule a taky spousta dobrůtek, které přinesli návštěvníci v rámci sobotní akce Vánoce pro pejsky.

19.12.2016

Pomozte opuštěným kočkám a naplňte jejich misky

Karlovarský kraj - Není vám lhostejný osud opuštěných koček? Pak jim můžete naplnit jejich misky. A to při již šestém ročníku akce Kočičí přání, která právě začala. Obdarovat opuštěnou kočku může kdokoliv, a to dokonce přímo z tepla domova přes internet.

18.12.2016

Pozemky na letišti je třeba vyměnit mezi vlastníky, krajem a městem

Karlovy Vary - Karlovarský kraj ještě stále nemá vypořádané majetkové vztahy na mezinárodním letišti v Olšových Vratech. Některé pozemky totiž stále patří Karlovým Varům a modernizace přistávací plochy, kterou kraj plánuje, by tak rozhodně začít nemohla.

17.12.2016

V Karlovarském kraji ubylo za tři čtvrtletí už 828 lidí

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji ubylo za první tři čtvrtletí letošního roku už 828 lidí. Umírá více lidí, než je narozených dětí, lidé se navíc z kraje i stěhují.

17.12.2016

V Karlovarském kraji došlo letos především na velké opravy silnic

Karlovarský kraj - Především opravy povrchů komunikací nebo silničních objektů byly v letošním roce realizovány v Karlovarském kraji. To byla nejvýznamnější změna proti roku loňskému, kdy bylo dokončeno několik velkých staveb. Například obchvaty Hroznětína nebo Chebu a také malý úsek dálnice D6 na hranicích Karlovarského a Ústeckého kraje.

17.12.2016

Kam jít, řeší zastupitelé města i kraje

Karlovarský kraj - Úterý 20. prosince by mohl být obyčejný den jako jiný, přesto bude výjimečný. Na tento termín připadla jednání dvou zastupitelstev, krajského i karlovarského.

16.12.2016

Upravený rozpočet kraje vadí opozici

Karlovarský kraj - Těsně před schvalováním krajského rozpočtu pro příští rok se mezi krajskou koalicí a opozicí rozhořel spor. Bývalá krajská vláda totiž rozpočet připravila, schválila a vyvěsila. Jenomže nové vedení hejtmanství jej přepracovalo a schodek výrazně snížilo.

16.12.2016

Kaštany i jablíčka, to všechno můžete nosit do lesa.Víte ale, čím zvěři škodíte?

Karlovarský kraj - Na Vánoce dopřáváme sobě i svému okolí. Jinak na tom není ani lesní zvěř. Nosit jim mlsky do lesa není problém, ale je nutné vědět, co zvěři škodí a naopak, co má ráda.

15.12.2016

Za levý břeh Ohře zaplatí Cheb pokutu 300 000 Kč

Brno, Cheb – Kvůli pochybení při zadávacím řízení na projekt Turistické využití levého břehu Ohře zaplatí město Cheb pokutu 300 000 korun.

15.12.2016

Čekají krajskou nemocnici změny?

Karlovarský kraj - Čeká po nástupu nového vedení kraje obměna členů orgány Karlovarské krajské nemocnice (KKN)? O tom hovoříme s Janem Burešem (ODS), radním Karlovarského kraje pro zdravotnictví:

15.12.2016

Propuštěný sexuální delikvent se usadil v příhraničí, lidé neskrývají obavy

Klingenthal, Kraslice – Obyvatele příhraničí v Kraslicích na Sokolovsku znepokojila informace, že se do sousedního německého města Klingenthal přistěhoval sexuální delikvent B.M.B., který si v Německu odpykal trest za znásilnění jedenáctiletého chlapce a stejně staré dívky. Na sociální síti se objevila jeho fotografie, která patrně unikla z interní sítě policie ve Zwickau.

13.12.2016

Policie zasahovala kvůli ROP Severozápad

Ústí nad Labem, Karlovy Vary – Kriminalisté zahájili trestní stíhání 24 lidí kvůli zneužití evropských dotací. Případ se týká Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad (Ústecký a Karlovarský kraj).

13.12.2016

Kraj naděloval ceny za ekologii

Karlovarský kraj - Každý rok před Vánoci oceňuje Karlovarský kraj ve spolupráci se společnostmi EKO-KOM a Asekol nejlepší ekology a třídiče a ani letošek není výjimkou. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo včera v Krajské knihovně Karlovy Vary a ocenění se týkalo výtvarné soutěže Hrajeme si s odpady a Recyklohraní, tedy sběru vyřazených elektrospotřebičů.

12.12.2016

Letadlem novou linkou na západ

Karlovy Vary - Poprvé v novodobé historii karlovarského letiště odtud zamíří letadla na pravidelné lince směr západ. Letecká společnost Germania Airlines se stane od 26. března provozovatelem přímé linky spojující Karlovy Vary, potažmo celý Karlovarský kraj, s německým Düsseldorfem.

12.12.2016

Děsiví čerti strašili, ale také bavili

Sokolov - Chlupatí, olysalí, malí, velcí či pajdaví a kdoví jací ještě. Každopádně jedno měly desítky čertů, kteří zaplavili v neděli v podvečer Sokolov, společné. Pouštěli hrůzu na všechny strany, metali plameny pekelné, ale také tisíce přihlížejících dobře bavili.

11.12.2016

Kraj shání lékaře. A nabízí bonus

Karlovarský kraj - Až 400 tisíc korun jako bonus k platu mohou získat lékaři internisté, kteří nastoupí do Karlovarské krajské nemocnice.

11.12.2016

Hejtmanství pod lupou

Karlovarský kraj - Přísná pravidla panují na hejtmanství po zvolení nového krajského vedení. Bez kontroly hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) a jejího podpisu neprojde od 25. listopadu z krajského úřadu ani faktura, natož objednávka, smlouva nebo usnesení.

10.12.2016

Dialyzační středisko oslavilo třicetiny. Pomohlo už desetitisícům lidí

Karlovy Vary - Významné jubileum si v těchto dnech připomnělo dialyzační středisko NephroCare v Karlových Varech. Celý tým lékařů a sester, pacienti i zakladatelky oslavili jeho třicáté narozeniny a připomněli si dlouhou historii tohoto střediska.

10.12.2016

Hrad provoní krušnohorské speciality našich předků

Loket - Víkend plný zábavy, dobrého jídla i pití čeká na každého, kdo se rozhodne své kroky nasměrovat do Lokte. Vánoční trhy v duchu krušnohorských tradic zaplní nejen hradní prostory, ale i město. Souvisí s nimi ale také dopravní omezení.

9.12.2016

„Stromeček kupte, krást se nevyplácí,“ varují lesníci

Karlovarský kraj - Dárky, kapr, cukroví, vánoční stromek a mnoho dalšího, co je na Vánoce třeba, dokážou v peněžence udělat pořádný průvan. Většina se snaží stlačit náklady na nejkrásnější svátky roku co nejníže. Někteří se snaží ušetřit, jak se dá, například na vánočním stromečku. Krást se ale v tomto případě nevyplácí.

9.12.2016

Kam za lyžováním? Skiareálů bude v provozu několik

Karlovarský kraj - Opravdová lyžařská sezona to sice ještě není, ale přesto už lze v některých areálech sjezdovky vyzkoušet. V procozu by měla být alespoň zčásti většina celkých skiareálů v regionu.

9.12.2016

Co se děje s Pekosou? To patrně netuší ani zaměstnanci

Karlovarský kraj - Na zavřené dveře opět naráží zákazníci pekárny Pekosa, která sídlí v Chodově na Sokolovsku a patří mezi největší v Karlovarském kraji. Svými produkty tato pekárna zásobovala i některá místa v Ústeckém a Plzeňském kraji.

8.12.2016

Hejtmanka Jana Vildumetzová se stala šéfkou asociace krajů

Karlovarský kraj – Nejdříve se stala Jana Vildumetzová (ANO) hejtmankou Karlovarského kraje a jen o několik dní později uspěla v další volbě. Ve čtvrtek byla zvolena předsedkyní Asociace krajů České republiky.

8.12.2016

Padne balónkový rekord s dětskými sny?

Karlovarský kraj - Ve stejný den, ve stejný čas se v nejrůznějších koutech republiky vznesou k nebi tisíce balónků. S jediným prostým vzkazem. S přáním Ježíškovi. Tato akce je součástí projektu Český Ježíšek a zároveň pokusem o rekord ve vypouštění balónků v celé republice. Letos vše začíná už v pátek 9. prosince v obvyklý čas, v 15:15. K akci je přihlášeno i třináct obcí a měst z našeho kraje.

7.12.2016

Problém s čerty. Jejich rej se nesmí jmenovat krampus

Sokolov - Městský dům kultury v Sokolově musel narychlo změnit název nedělní akce, aby se vyhnul žalobě či placení za použití ochranné známky na slovo krampus. Jde o nedělní akci, kdy z jednoho náměstí přejde na druhé zhruba stovka čertů a jiných strašidel. Rej čertů, jak se akce po změně oficiálně jmenuje, si vyžádá i dopravní omezení.

7.12.2016

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies