VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

7.12.2016

Do sopky se kopne i příští rok

Cheb – Vyhloubit několik metrů dlouhou štolu a nechat širokou veřejnost nahlédnout do chřtánu vulkánu. To je projekt, na kterém už několik měsíců pracuje Geofyzikální ústav Akademie věd v Praze. Geologové už dokonce část bývalé štoly z 19. století v Komorní hůrce vyhloubili. Nyní už je jasné, že projekt bude zdárně pokračovat i v příštím roce, kdy na něj Akademická rada Akademie věd věnuje dalších 200 tisíc korun.

7.12.2016

Vedení kraje prověří projekt zabezpečení škol

Karlovarský kraj - Bezpečnost žáků a učitelů v krajských středních školách patří k prioritám nového vedení Karlovarského kraje. Krajští radní se proto na svém prvním jednání rozhodli, že prověří využití financí v probíhajícím projektu zabezpečení školních budov a pokusí se o následné urychlení prováděných bezpečnostních opatření.

6.12.2016

Odstřelená katedrála a další zločiny rudého ateismu

Měl to být nejviditelnější triumf komunistického ateismu nad náboženstvím. Přesně před 85 lety – 2. prosince 1931 – zbořil Stalinův sovětský režim pravoslavnou katedrálu Krista Spasitele v Moskvě.

5.12.2016

Petr Navrátil obhájil post předsedy ČSSD v Karlovarském kraji

Nové Sedlo - Starosta Chebu Petr Navrátil obhájil v sobotu na krajské konferenci ČSSD místo předsedy v Karlovarském kraji. Získal 72 procent hlasů delegátů. Novinářům to po konferenci řekl staronový krajský předseda. Proti němu kandidoval Pavel Čekan, starosta Ostrova, který v poslední době hlasitě kritizuje vývoj v ČSSD.

5.12.2016

Řekněte si o vyšší platy, vyzval v kraji premiér Sobotka

Nové Sedlo - Vedení ČSSD se bude podle předsedy sociálních demokratů a premiéra Bohuslava Sobotky nyní soustředit zejména na růst mezd. Ty jsou v Karlovarském kraji nejnižší v republice.

4.12.2016

Dozorčí radu karlovarské nemocnice čekají po volbách změny

Karlovy Vary - Povolební změny ve vedení Karlovarského kraje se dotknou i dozorčí rady Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Nový krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš (ODS) však zatím neplánuje změny ve vedení společnosti, tedy v představenstvu. Chce nejprve získat přehled.

3.12.2016

Na představenstvo Údržby silnic vyhlásila rada výběrové řízení

Karlovarský kraj - První kroky ke změnám v krajských organizacích už učinila nová krajská rada. Jako první přišla na řadu akciová společnost Údržba silnic, v níž chce hejtmanství obměnit současné představenstvo.

3.12.2016

Karlovarský kraj láká turisty, jeho obyvatelé ho spíše opouštějí

Karlovarský kraj - Regionem dvou tváří je tak trochu Karlovarský kraj. Pro turisty je poměrně atraktivní destinací, což potvrzuje stoupající návštěvnost, místním ale nejspíše až tolik k srdci nepřirostl. Jak jinak vysvětlit, že rok od roku ubývá jeho obyvatel především kvůli tomu, že se stěhují jinam.

3.12.2016

Na ekologii je k mání 12 milionů korun

Karlovarský kraj - Nejenom podpora splnění legislativních povinností daných zákonem a příslušnými evropskými směrnicemi, ale současně i zlepšení ekologické situace. To je důvod pro vyhlášení dotačního programu na realizaci drobných vodohospodářských ekologických akcí. K mání by mělo být 12 milionů korun.

2.12.2016

EET v praxi: Smíření, zdržení a zdražení

Karlovarský kraj – A je to tady. Od včerejší půlnoci vstoupila do ostrého režimu obávaná elektronická evidence tržeb (EET).Ta se v první fázi týká všech podnikatelů v pohostinství a v ubytovacích a stravovacích službách. A jak tuto novou povinnost majitelé hospod, barů, kaváren a hotelů zvládli? Někteří hospodští jsou v Karlovarském kraji s EET smíření, jiní si nevědí rady, další protestují a natruc na několik hodin včera zavřeli hospody.

2.12.2016

Ocenění za úspěchy v soutěžích

Nová Role - Karlovarský kraj vzdal hold svým nejlepším a nejúspěšnějším žákům, kteří bodovali v soutěžích za školní rok 2015/2016. V novorolské základní umělecké škole byly oceněny necelé dvě stovky žáků, kteří si za své úspěchy odnesli hodnotné dary.

2.12.2016

Před 70 lety začal proces s prominenty Slovenského štátu

Pro umírněného ľuďáka, kněze a prezidenta Jozefa Tisa provaz, ale pro radikálního ministra vnitra Alexandera Macha pouhé vězení. Verdikt soudu s předáky Slovenského štátu, který byl zahájen 2. prosince 1946, byl ovlivněn mocenskými zájmy nastupujících komunistů.

2.12.2016

Běh s čelovkou je nadějí ve zdánlivé beznaději

Ostrov - Třetí ročník unikátního dobročinného Běhu s čelovkou má letos za cíl pomoci dvěma holčičkám, Michalce, Terezce, a jedné ženě Romaně, kterým byla diagnostikována roztroušená skleróza. Běh s čelovkou je stále úspěšnější a každý rok si nachází nové příznivce. Více v rozhovoru s jeho organizátorkou Michaelou Valentovou.

2.12.2016

Konference řešila problematiku menšin

Karlovy Vary - Na problematiku menšin a sociálně vyloučených lokalit byla kromě jiného zaměřena konference, která se včera konala v krajské knihovně. Nechyběla ani tématika prevence kriminality a rizikového chování. Příslušníci Policie České republiky představili rovněž preventivní činnost ve vztahu k menšinám v Karlovarském kraji. O tu se stará sedmičlenná pracovní skupina, kterou na konferenci zastupovali dva její členové, policisté Kateřina Böhmová z Karlových Varů a Alexander Tutter z Chebu. Každý kraj má tuto skupinu jinak velkou.

1.12.2016

Policisté obsadili hranice v kraji

Karlovarský kraj - Policie si vyzkoušela, jak by v praxi vypadaly znovu zavedené kontroly na hranicích. Celkem sedmdesát policistů kontrolovalo řidiče na čtyřech hraničních přechodech po celém Karlovarském kraji. Vytipovaní řidiči museli vystoupit z vozidla a ukázat obsah zavazadlového prostoru.

1.12.2016

Ježíškova pošta začala úřadovat

Boží Dar - Oblíbená Ježíškova pošta začíná dnes úřadovat na Božím Daru. Až do 23. prosince tu na pohledy, dopisy a přání otisknou příležitostné razítko, které má každý rok jiný motiv symbolizující vánoční svátky.

30.11.2016

Hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO): Byly to vyčerpávající dny

Karlovy Vary - Je to na den téměř týden, kdy byla zvolena nová krajská koalice v čele s hnutím ANO, Piráty, Hnutím nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst, ODS a SPO. My jsme se proto nové hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) zeptali:

30.11.2016

Na místo v domovech seniorů čeká na 150 lidí

Karlovarský kraj - Zajistit dostatek míst v domovech pro seniory a co nejvíce zkrátit čekací dobu. To je přání mnoha regionálních komunálních politiků. Na místo v sociálním zařízení tohoto typu čeká v Karlovarském kraji odhadem kolem 150 lidí. Z dat, která má Karlovarský kraj k dispozici, je pak čekací doba pro umístění v rozmezí tří až šesti měsíců.

29.11.2016

Relikviář bude k vidění i během zimy

Bečov nad Teplou - Návštěvní sezona už skončila, ale hrad a zámek Bečov i nadále umožňuje zájemcům návštěvy relikviáře svatého Maura. V současnosti se Bečov připravuje na zimu.

28.11.2016

Vánoční trhy v kraji začaly. S nimi také adventní čas

Karlovarský kraj - Víkend byl v řadě měst Karlovarského kraje ve znamení začátku vánočních trhů. Ty největší v kraji, které se konají v Chebu, odstartovalo vystoupení zpěvačky Heleny Vondráčkové.

28.11.2016

Chřipka umí i zabít

Karlovarský kraj - Ročně v České republice zemře asi dva tisíce lidí na chřipku. To je třikrát víc než při dopravních nehodách. Podle odborníků je účinnou prevencí očkování.

26.11.2016

Zpomalte u Drmoulu

Karlovarský kraj - Silnice I/21 u obce Drmoul nedaleko Mariánských Lázní se objevila ve výčtu nejrizikovějších úseků komunikací České republiky na prvním místě. Vychází to z přehledu nejrizikovějších míst pro motoristy, který již pošesté vydává jedna z tuzemských pojišťoven.

25.11.2016

Zájem o kola z nádraží byl letos veliký

Karlovarský kraj - Více než sedm stovek jízdních kol si letos od začátku dubna do konce října vypůjčili lidé od Českých drah. Nárůst to byl velký, v roce předchozím to bylo 449 kol.

25.11.2016

Zarostlý lesopark se změní v oddychovou zónu

Chodov - Meziresortní komise jmenovaná vládou České republiky zařadila úpravu chodovského lesoparku na seznam projektů, které podpoří penězi z takzvaných ekomiliard. Ty jsou určeny na zahlazení škod a následků po důlní činnosti. Zarostlý lesopark v Lesní ulici mezi Chodovem a Vintířovem se má změnit v příjemnou lokalitu s řadou novinek.

25.11.2016

Komentář: Katolické účty a falešní proroci

Katolická církev uspořádala tiskovou konferenci. Nic zvláštního, řeklo by se. Tiskovka ale byla věnována hospodaření tohoto dva tisíce let starého „nadnárodního koncernu", tedy speciálně jeho české „dceřinné společnosti". Bylo to poprvé v historii, kdy muži s kolárkem u krku nechali veřejnost poměrně detailně nahlédnout do ekonomické situace společenství, v jehož čele stojí.

24.11.2016

Modernizace železniční stanice začala od konce

Chodov - Poslední, třetí etapa modernizace železniční stanice Chodov je hotová. Nejpozoruhodnější součástí byla demontáž bývalého mostu vlečky přes železniční trať. Stavba začala netradičně od konce, první a druhá etapa přijdou na řadu na jaře příštího roku. Stavební práce se zatím odehrávaly ve stanici Nové Sedlo.

24.11.2016

Máte strach z lékařů? Neváhejte a jděte na preventivní vyšetření

Ostrov - Jedinečnou šanci informovat se o svém zdravotním stavu a konzultovat své potíže s odborníky využili včera děti i dospělí v ostrovské nemocnici. Kromě kontroly civilizačních chorob se v nemocnici lidé mohli seznámit i s problémem úzce spjatým s 21. stoletím. S depresí.

24.11.2016

Rozpočet čeká revize

Karlovarský kraj - Nové vedení kraje chce revizi navrženého rozpočtu. Schodek 1,1 miliardy korun, který navrhlo končící vedení a jejž měly krýt rezervy, tedy úvěr a Fond budoucnosti, je podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) příliš vysoký.

23.11.2016

Miloš Zeman, státník, kterého Západ ignoruje. Lépe si vede slovenský Kiska

Prezident Miloš Zeman se zatím nejeví jako úspěšný vývozní artikl České republiky. Dokáže se ve větší míře uplatnit jen na postkomunistickém Balkáně a na méně náročných asijských trzích, ty vyspělé západní o toto „české zboží" projevují minimální zájem. I to lze dovodit z kompletní soupisky nejvýznamnějších zahraničních cest současné hlavy českého státu. V neformálním souboji se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou Zeman nyní jasně prohrává.

23.11.2016

Maketa zámku Humprecht je výjimečná

Mariánské Lázně - Další model mohou obdivovat návštěvníci parku Boheminium v Mariánských Lázních.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies