VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

23.11.2016

Jana Vildumetzová se stala historicky první hejtmankou Karlovarského kraje

Karlovarský kraj - Jana Vildumetzová se stala historicky první hejtmankou Karlovarského kraje. Třiačtyřicetiletou političku z vítězného hnutí ANO zvolilo jednatřicet krajských zastupitelů z pětačtyřiceti, a ona na tomto postu tak vystřídala hejtmana Martina Havla (ČSSD).

AKTUALIZOVÁNO
22.11.2016

Hejtmankou Karlovarského kraje se stala Jana Vildumetzová (ANO)

Karlovarský kraj - Novou hejtmankou Karlovarského kraje byla dnes zvolena Jana Vildumetzova (ANO). Ve veřejném hlasování dostala ve 45 členem zastupitelstvu nadpoloviční větsinu hlasů, celkem 31. Kraj tak poprvé v jeho historii povede žena. ANO bude v kraji vládnout v koalici s ODS, Hnutím nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM), Piráty a SPO. Koalice má 24 hlasů, takže novou hejtmanku podpořili i někteří zastupitelé z opozičních stran.

22.11.2016

Volba na kraji: Bude to drama?

Karlovarský kraj - Křest ohněm dnes prožije připravovaná krajská koalice ANO s Piráty, ODS, Hnutím nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM) a Stranou práv občanů (SPO). Buď z ustavujícího zastupitelstva vyjde vítězně, a kraj tak bude mít nové vedení v čele s hejtmankou, nebo jednání začnou nanovo.

21.11.2016

Před 100 lety zemřel císař a král František Josef I.

Vládl předlouhých 68 let, takže jej generace našich předků považovaly málem za nesmrtelného a neuměly si nikoho jiného na trůnu ani představit. Proto když František Josef I. před sto lety – 21. listopadu 1916 – zemřel, byl to začátek konce habsburské monarchie. Uprostřed vřavy 1. světové války zmizel poslední svorník, který držel starobylou říši pohromadě.

21.11.2016

Krajské zastupitelstvo zvolí hejtmana i nové vedení

Karlovarský kraj - Už zítra by mohl mít Karlovarský kraj nové vedení hejtmanství v čele s hejtmanem a podle všeho pravděpodobněji s hejtmankou. Na úterý 22. listopadu je totiž naplánováno ustavující zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje.

20.11.2016

„Dělal jsem, co jsem musel," říká osmnáctiletý zachránce

Karlovarský kraj - Pomohl zachránit lidský život a nepochlubil se s tím. V Chomutově, kde se osmnáctiletý Vojtěch Imrich z Bukovan připravuje na povolání hasiče, nikdo nic netušil, dokud na školu nepřišel dopis od účastníka autonehody. Mladého hrdinu za jeho skutek dodatečně ocenil krajský ředitel hasičů i ředitel školy

20.11.2016

Silničáři Karlovarského kraje dostanou letos více peněz na zimní údržbu

Karlovarský kraj – Silničáři v Karlovarském kraji před letošní zimou obměnili část techniky.

19.11.2016

Hospodaření krajské nemocnice může být na sklonku roku vyrovnané

Karlovarský kraj - Za předpokladu, že hospodaření Karlovarské krajské nemocnice skončí za říjen letošního roku v „černých číslech" a vedení společnosti se podaří vyjednat doplacení poskytované péče, by nemocnice mohla v závěru roku 2016 vykázat vyrovnaný hospodářský výsledek.

19.11.2016

První krajské zastupitelstvo po volbách povede žena

Karlovarský kraj - V režii žen bude první, ustavující jednání krajského zastupitelstva, které se bude konat v úterý 22. listopadu. Předsedat mu bude krajská zastupitelka a starostka Bečova Olga Haláková (KDU-ČSL).

18.11.2016

Čtyři desítky prodejců a kreativní dílny. To bude Free Fler Market

Karlovarský kraj - Už tuto neděli se uskuteční další Free Fler Market. Od 10 do 18 hodin si návštěvníci můžou v chebském Kulturním centru Svoboda nakoupit originální rukodělné výrobky, zúčastnit se výtvarných dílen nebo si užít ukázky řemesel.

18.11.2016

O návštěvu památek byl letos zájem

Karlovarský kraj - Nadmíru spokojeni mohou být kasteláni z hradů a zámků v Karlovarském kraji, které jsou ve správě Národního památkového ústavu, s právě uzavřenou sezonou. V porovnání s předchozím rokem stoupla návštěvnost, úspěch ale nepřišel náhodou. Pomohla mu řada mimořádných akcí, které se na památkách uskutečnily.

18.11.2016

Pekárny zůstaly zavřené

Karlovarský kraj - Z technických důvodů zavřeno, hlásají od středy nápisy na pobočkách chodovské pekárny Pekosa. Zatímco prodavačky hovoří o problémech a nevyplacených mzdách, vedení firmy slibuje opětovné otevření prodejen.

17.11.2016

Přišli, nakoupili a darovali potřebným

Karlovarský kraj - Lidé v kraji byli letos štědřejší než loni. Trvanlivé mléko, konzervy, mouka nebo olej. Regály ve skladu potravinové banky se v průběhu sobotního odpoledne začaly postupně zaplňovat. Ani letos totiž lidé nezůstali lhostejní vůči těm, kteří pomoc potřebují, a zapojili se do již 4. ročníku Národní potravinové sbírky.

17.11.2016

O dostavbě D6 se znovu diskutovalo u kulatého stolu

Karlovarský kraj - Zástupci Karlovarského kraje, Senátu a Parlamentu ČR, starostové, představitelé Ředitelství silnic a dálnic či Krajské hospodářské komory se sešli u kulatého stolu, aby se vzájemně informovali o aktuální situaci týkající se dostavby dálnice D6.

16.11.2016

Lovu zdar! Přemnožený je japonec i kanci

Karlovarský kraj - Největší problém myslivosti v Karlovarském kraji představuje přemnožení spárkaté a černé zvěře. „Jedná se především o japonské plemeno jelena sika, ale i o muflony, daňky, srnce a kance.

15.11.2016

Chaty a chalupy jsou terčem zlodějů až dvakrát častěji

Karlovarsko - S nastávajícím podzimem, kdy chataři a chalupáři houfně opustili své rekreační nemovitosti, se zvyšuje riziko, že se tyto objekty stanou terčem zlodějů. Je proto dobré myslet na opatření, která pomohou riziko takové nevítané návštěvy snížit, a zároveň udělat vše pro to, aby nemovitost byla co nejlépe chráněna před nepřízní počasí.

14.11.2016

Svatá brána milosrdenství se otevřela. Jediná

Loket - Svatá brána milosrdenství se otevřela, Loket zažil výjimečnou událost. Zatímco Brány milosrdenství se v neděli po celém světě uzavíraly, ta loketská u kostela svatého Václava se právě naopak na jeden den otevřela. Unikátní událost, které se zhostil plzeňský biskup Tomáš Holub, si nenechaly ujít desítky věřících.

14.11.2016

Krajská knihovna se dočká nového skladu

Karlovy Vary - Karlovarská krajská knihovna potřebuje nové skladovací prostory. Jejich realizace se vyšplhá až na 136 130 000 korun. Rada kraje jejich návrh schválila, teď ho musí projednat a schválit také Zastupitelstvo Karlovarského kraje.

13.11.2016

Střecha nad hlavou a možnost začít znovu. Musí ale chtít, pak to jde

Sokolov - Těžký alkoholik, který se léta propíjel až na dno, a dnes je dokonce zaměstnancem Pomoci v nouzi. Třiašedesátiletý senior, který přišel o střechu nad hlavou a téměř rok přespával v lese v Habartově. Maminka s pěti malými dětmi, která neměla střechu nad hlavou, nebo tatínek, který zůstal sám s dvěma malými dětmi a neměl kam jít. Co člověk, to těžký a složitý lidský osud. Jedno mají ale všichni společné. Útočiště a pomoc nakonec našli v sokolovském azylovém domě, kde dostali nejen střechu nad hlavou, ale také druhou šanci.

13.11.2016

Sbírají věci pro nedonošence

Hazlov - Na počátku bylo těšení se na miminko, na konci probdělé noci a strach, zda miminko, které se narodilo předčasně, vybojuje svůj život.

12.11.2016

I tragédie je třeba si připomínat, aby se už neopakovaly

Chodov - „Viděl jsem už synagogu v plamenech, kolem ní dav civilistů a vojáků. Esesáci přivlekli k ohni skupinu karlovarských Židů. Civilisté na ně plivali, házeli kameny a volali: hoďte je do ohně." Křišťálová noc v roce 1938. Slova přímého pamětníka, lékaře Alfréda Gebharta, zazněla ve středu v podvečer ústy předsedy karlovarské židovské obce Pavla Rubína. I Chodov si čištěním kamenů zmizelých – stolpersteinů – připomněl hrůzy pogromu na židovské obyvatelstvo.

12.11.2016

Do lázní míří stále více Čechů a Němců

Karlovy Vary - Počet návštěvníků přijíždějících do Karlových Varů stále stoupá. Do lázeňského města ve třetím čtvrtletí letošního roku přicestovalo o 20 procent klientů více než ve stejném období loňského roku. Strávili zde téměř stejně nocí jako v loňském roce (+1 procento).

10.11.2016

Volby v USA očima Mirka Topolánka: Guláš, nebo polévka?

Kanibalové chytí tři muže. Náčelník, s cylindrem na hlavě a s nosem protknutým lidskou kostí se ptá prvního: „Odkud jsi?" Muž hrdě odpovídá: „Jsem z Ameriky." Náčelník kanibalů mu srazí kyjem hlavu a rozkáže: „Na guláš!" Druhý muž na stejnou otázku odpovídá: „Já jsem Rus." Po stejné proceduře náčelník rozhoduje: „Na polévku!" Třetí muž se třese a ustrašeně vykoktá: „Já jsem z Prahy…" Náčelník se zaraduje a zvolá: „Áááh. Praga, Czechoslovakia. Tam to znám; tam jsem studoval. Co si dáš? Guláš, nebo polévku?"

10.11.2016

Zbraň na zastupitelstvo nepatří, míní politici

Karlovarský kraj - Nechtěl to, ale rozhodně si ze zastupitelstva řádně vystřelil. Karlovarský radní a jednatel KV Areny Vladimír Kvasnička, který přišel na jednání zastupitelstva ozbrojen, se hysterii, která se po odhalení jeho zbraně strhla, diví.

9.11.2016

Nová krajská koalice vyluxuje městské radnice

Karlovarský kraj - Zatímco nová krajská vláda s vítězným hnutím ANO, Piráty, ODS, HNHRM a Stranou práv občanů už má téměř jasné kontury, na radnicích v kraji začínají řešit personální problémy. Někteří zvolení krajští politici se v případě zvolení této koalice přesunou z vedení měst na posty krajských radních či náměstků a budou pracovat jako uvolnění zastupitelé. To byla ostatně podmínka lídryně hnutí ANO a kandidátky na hejtmanku Jany Vildumetzové, protože podle ní je třeba ve vedení kraje pracovat na sto procent. Personální obměnu tak budou muset řešit na radnicích v Mariánských Lázních, Aši, Chebu i v Sokolově.

8.11.2016

Šok! Zastupitel jednal se střelnou zbraní za pasem

Karlovy Vary – Naprostý šok zažili karlovarští zastupitelé. Jejich kolega a radní Vladimír Kvasnička (Řád strážců koruny a meče) přišel na zasedání zastupitelstva ozbrojen.

8.11.2016

Žena, která dostala Donalda Trumpa

Těsně po převratu v roce 1989 okouzlil Československo příběh veleúspěšné české dívky, která to „dotáhla" až na manželku amerického miliardáře Donalda Trumpa. Tehdy už ale nastával konec pohádky a rozvod, při němž Ivana Trumpová vysoudila – na tehdejší dobu rekordní – jmění v hodnotě 25 milionů dolarů.

7.11.2016

Přejídání i poškození orgánů. Co s námi udělá nespavost

Nedostatek spánku narušuje celkovou rovnováhu v lidském organismu. Velmi citelně se to projevuje například na regulaci pocitu hladu. Nevyspalý člověk jí více a pronásleduje ho neodbytná chuť na kaloricky vydatná jídla, především sladká a tučná.

7.11.2016

Kraji hrozí více ledovek i námrazy

Karlovarský kraj - Na mnohem více ledovek na silnicích se v následujících týdnech musí připravit lidé v Karlovarském kraji. Hrozit tak bude mnohem více nehod. Upozornil na to Rudolf Kovařík z klimatologické stanice v Šindelové. A ani letos se podle všeho nedočkáme bílých romantických Vánoc na sněhu.

AKTUALIZOVÁNO
6.11.2016

Karlovarský kraj povede koalice ANO, ODS, HNHRM, Piráti a SPO

Karlovarský kraj - Po měsíci od konání krajských voleb bude mít Karlovarský kraj novou krajskou vládu. Koaliční smlouvu, kterou tvoří pět politických subjektů, včera společně podepsali vítězné hnutí ANO (13 mandátů), ODS (4 mandáty), Piráti (3 mandáty), Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM – 3 mandáty) a Strana práv občanů (jeden mandát). Tato koalice tak bude mít v pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu převahu čtyřiadvaceti hlasů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies