VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

29.12.2016

Z Karlovarského kraje se díky simulátoru dostali až do nablýskané šou formule 1

Karlovarswký kraj - Když se řekne Kraslice, mnoho lidí si vybaví světově proslulou fabriku na výrobu hudebních nástrojů pod původním názvem Amati. Zdejší rodák Petr Lisa to chce změnit. Jeho snem je, aby se po vyslovení jména Kraslice většině z nás vybavily také jeho špičkové profesionální simulátory. O tom, že to myslí vážně, svědčí fakt, že do jeho kraslické firmy míří česká i evropská esa mezi jezdci a jeho simulátory znají a objednávají po celém světě. A nejen to. Před Vánocemi jeho firemní tým postoupil zase o nějaký ten level výše. Dostal totiž pozvánku mezi ty nejlepší. Vybrali si ho organizátoři Grand Prix Abú Zabí, závodu prestižní formule 1, která se jede na okruhu Yas Marina ve Spojených arabských emirátech. Jeho firma patří mezi nejrychleji se rozrůstající společnosti tohoto oboru ve střední Evropě. Co vše předcházelo jeho pozvání mezi absolutní špičku či jaké má plány do budoucna, nastínil v rozhovoru pro Deník.

29.12.2016

Pozor, bude se „bouchat“

Karlovarský kraj - Řízené veselí doplněné nejen alkoholem, ale také rachejtlemi, dělobuchy a ohňostroji každoročně přidělává vrásky hasičům a záchranářům.

28.12.2016

Opozice chce odvolat starostu Navrátila

Cheb – Jedenáct opozičních zastupitelů Chebu chce odvolat starostu Petra Navrátila. Ten už na jejich žádost svolal mimořádné zastupitelstvo. Koalice ale stojí za starostou a chce počkat na výsledky vyšetřování.

28.12.2016

Vedení kraje se setkalo se starosty

Karlovarský kraj - V příjemném předvánočním duchu se neslo setkání nové Rady Karlovarského kraje se starosty měst a obcí, které se konalo v Sokolově.

28.12.2016

Lyžaři se na horách více chrání, usměrňuje je i desatero

Krušné hory – Drtivá většina návštěvníků lyžařských areálů v Krušných horách nepodceňuje při sjíždění svahů svoji bezpečnost. Takřka samozřejmostí už bývají lyžařské helmy nebo takzvané páteřáky. Horští záchranáři ale se vztyčeným ukazováčkem poukazují na to, že lidí s helmami na hlavě by mohlo být ještě více.

27.12.2016

Počet lyžařů v krušnohorských skiareálech ovlivnilo oteplení

Krušné hory - V krušnohorských skiareálech se sice o vánočních svátcích lyžovalo, ale nebýt oteplení, počet lyžařů by byl patrně výrazně vyšší. I tak jsou ale jejich provozovatelé s návštěvností vcelku spokojeni.

27.12.2016

Svátky lidem kazilo hlavně počasí

Karlovarský kraj - Vánoční svátky v Karlovarském kraji byly relativně poklidné. Hasiči sice bez práce nebyli, ale žádný z požárů nebyl příliš vážný. Bez vážnějších následků skončilo i několik dopravních nehod. A tak lidem kazilo asi nejvíce náladu počasí s deštěm a větrem, které romantické bílé Vánoce ani zdaleka nepřipomínalo. Pocítily to hlavně skiareály, na sjezdovky se lyžařům příliš nechtělo.

26.12.2016

Riškovo angažmá u silnic končí. Bude jen náměstkem

Karlovy Vary - Politická kariéra náměstka primátora Michala Riška (ČSSD) nabrala po jednání prosincového karlovarského zastupitelstva poněkud nečekaný směr.

26.12.2016

Studenti z ISŠTE přinesli dárky dětem do nemocnice

Karlovarský kraj - Strávit Vánoce v nemocnici asi nechce nikdo z dospělých, natož děti. Pokud ale není zbytí, snaží se jim všichni pobyt zpříjemnit a navodit co nejvíce pohodovou vánoční atmosféru. Přesně to udělali studenti z Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově, kteří přišli dětem do nemocnice zazpívat a přinesli jim dárky.

24.12.2016

V ulicích slouží několik desítek policistů navíc

Karlovarský kraj - Kvůli teroristickému útoku v Berlíně byla přijata bezpečnostní opatření s cílem zvýšit ochranu životů a zdraví našich občanů i Policií ČR Karlovarského krajského ředitelství. V kraji tak o vánočních svátcích slouží desítky policistů navíc.

24.12.2016

Chcete na Vánoce pomoci opuštěným zvířatům?

Karlovarský kraj - Útulky v Karlovarském kraji se chystají na Vánoce. Pokud i vy chcete přilepšit opuštěným zvířatům, máte možnost. Vaši pomoc ocení například v Ostrovském Macíku, který provozuje azyl pro týraná a hendikepovaná zvířata. Jednou z možností je nákup magnetek.

23.12.2016

Aby Vánoce byly klidné a nebyly ohnivé

Karlovarský kraj - V čase Vánoc zasahují nejčastěji hasiči u požárů, které jsou způsobeny hořící svící nebo vzníceným adventním věncem, které zůstávají bez dozoru. Na Karlovarsku museli hasiči k podobným požárům vyjet už dvakrát. 

23.12.2016

Zraněná zvířata v záchranné stanici Drosera dostala vánoční dárek

Bublava – Na Záchrannou stanici handicapovaných živočichů Drosera, která se v Karlovarském kraji stará o poraněná zvířata, myslí lidé i během Vánoc.Například školáci z Chodova jí věnovali výtěžek z vánočního jarmarku. A nejsou jediní. Příspěvek na péči a potravu pro zvířata věnovali stanici i školáci z Kraslic, kteří kvůli tomu uspořádali vánoční jarmark.

21.12.2016

Nadační fond nashromážil desítky tisíc, na Vánoce chystá Štědroranní výklus

Karlovarský kraj – Už více než 200 tisíc korun nashromáždil za dobu své existence Nadační fond Ještěřice působící v Karlovarském kraji od konce roku 2014. Dobrovolnice přitom peníze z větší části získávají pořádáním vlastních akcí, jako jsou benefiční koncerty, recesistické, ale i sportovní akce, autorská čtení nebo třeba Hry bez hranic po vzoru světoznámé soutěže. Peníze pak rozdělují těm, kteří to potřebují.

21.12.2016

Vánoční trhy jsou pod dohledem

Karlovy Vary, Cheb - Bezprecedentní útok na vánoční trhy v Berlíně nezůstal nepovšimnut také v Karlovarském kraji, kde jsou v současnosti velké vánoční trhy ještě v Chebu a v Karlových Varech.

20.12.2016

Kvůli dotačním průšvihům řídnou řady krajské ČSSD

Karlovarský kraj - Nechtěný, ale nereklamovatelný dárek obdrželi krajští sociální demokraté k letošním vánočním svátkům. Kvůli evropským dotačním průšvihům řídnou ČSSD řady. Na vlastní žádost včera přerušili členství tři sociální demokraté, kteří jsou společně s dalšími jednadvaceti dalšími lidmi trestně stíháni za dotační podvody v ROP Severozápad.

20.12.2016

Bez rámusu! Bez výjimek?

Karlovarský kraj - Města a obce Karlovarského kraje vydávají vyhlášky, které mají chránit občany před hlukem po 22. hodině. Řada akcí však nejspíše dostane výjimku. Jde většinou o velké kulturní, městské akce. Zažádat si však o výjimku může každý a bude na radě, potažmo zastupitelích, zda mu akci povolí.

19.12.2016

Psi v útulku na Vránově si už rozbalili dárky

Vránov - Svůj Štědrý den zažili opuštění pejsci v útulku na Vránově. Pod stromečkem se jim sešly pelíšky, deky, granule a taky spousta dobrůtek, které přinesli návštěvníci v rámci sobotní akce Vánoce pro pejsky.

19.12.2016

Pomozte opuštěným kočkám a naplňte jejich misky

Karlovarský kraj - Není vám lhostejný osud opuštěných koček? Pak jim můžete naplnit jejich misky. A to při již šestém ročníku akce Kočičí přání, která právě začala. Obdarovat opuštěnou kočku může kdokoliv, a to dokonce přímo z tepla domova přes internet.

18.12.2016

Pozemky na letišti je třeba vyměnit mezi vlastníky, krajem a městem

Karlovy Vary - Karlovarský kraj ještě stále nemá vypořádané majetkové vztahy na mezinárodním letišti v Olšových Vratech. Některé pozemky totiž stále patří Karlovým Varům a modernizace přistávací plochy, kterou kraj plánuje, by tak rozhodně začít nemohla.

17.12.2016

V Karlovarském kraji ubylo za tři čtvrtletí už 828 lidí

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji ubylo za první tři čtvrtletí letošního roku už 828 lidí. Umírá více lidí, než je narozených dětí, lidé se navíc z kraje i stěhují.

17.12.2016

V Karlovarském kraji došlo letos především na velké opravy silnic

Karlovarský kraj - Především opravy povrchů komunikací nebo silničních objektů byly v letošním roce realizovány v Karlovarském kraji. To byla nejvýznamnější změna proti roku loňskému, kdy bylo dokončeno několik velkých staveb. Například obchvaty Hroznětína nebo Chebu a také malý úsek dálnice D6 na hranicích Karlovarského a Ústeckého kraje.

17.12.2016

Kam jít, řeší zastupitelé města i kraje

Karlovarský kraj - Úterý 20. prosince by mohl být obyčejný den jako jiný, přesto bude výjimečný. Na tento termín připadla jednání dvou zastupitelstev, krajského i karlovarského.

16.12.2016

Upravený rozpočet kraje vadí opozici

Karlovarský kraj - Těsně před schvalováním krajského rozpočtu pro příští rok se mezi krajskou koalicí a opozicí rozhořel spor. Bývalá krajská vláda totiž rozpočet připravila, schválila a vyvěsila. Jenomže nové vedení hejtmanství jej přepracovalo a schodek výrazně snížilo.

16.12.2016

Kaštany i jablíčka, to všechno můžete nosit do lesa.Víte ale, čím zvěři škodíte?

Karlovarský kraj - Na Vánoce dopřáváme sobě i svému okolí. Jinak na tom není ani lesní zvěř. Nosit jim mlsky do lesa není problém, ale je nutné vědět, co zvěři škodí a naopak, co má ráda.

15.12.2016

Za levý břeh Ohře zaplatí Cheb pokutu 300 000 Kč

Brno, Cheb – Kvůli pochybení při zadávacím řízení na projekt Turistické využití levého břehu Ohře zaplatí město Cheb pokutu 300 000 korun.

15.12.2016

Čekají krajskou nemocnici změny?

Karlovarský kraj - Čeká po nástupu nového vedení kraje obměna členů orgány Karlovarské krajské nemocnice (KKN)? O tom hovoříme s Janem Burešem (ODS), radním Karlovarského kraje pro zdravotnictví:

15.12.2016

Propuštěný sexuální delikvent se usadil v příhraničí, lidé neskrývají obavy

Klingenthal, Kraslice – Obyvatele příhraničí v Kraslicích na Sokolovsku znepokojila informace, že se do sousedního německého města Klingenthal přistěhoval sexuální delikvent B.M.B., který si v Německu odpykal trest za znásilnění jedenáctiletého chlapce a stejně staré dívky. Na sociální síti se objevila jeho fotografie, která patrně unikla z interní sítě policie ve Zwickau.

13.12.2016

Policie zasahovala kvůli ROP Severozápad

Ústí nad Labem, Karlovy Vary – Kriminalisté zahájili trestní stíhání 24 lidí kvůli zneužití evropských dotací. Případ se týká Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad (Ústecký a Karlovarský kraj).

13.12.2016

Kraj naděloval ceny za ekologii

Karlovarský kraj - Každý rok před Vánoci oceňuje Karlovarský kraj ve spolupráci se společnostmi EKO-KOM a Asekol nejlepší ekology a třídiče a ani letošek není výjimkou. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo včera v Krajské knihovně Karlovy Vary a ocenění se týkalo výtvarné soutěže Hrajeme si s odpady a Recyklohraní, tedy sběru vyřazených elektrospotřebičů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies