VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezka bude zase o něco delší

Karlovarský kraj - Nejen národem houbařů, ale také národem cyklistů by se dali Češi nazvat. Cyklostezky po celém kraji jsou od vysvitnutí prvních slunečních paprsků plné dospělých i dětí.

31.5.2016
SDÍLEJ:

Den Cyklostezky OhřeFoto: Deník/Jana Bežáková

Navíc páteřní Cyklostezka Ohře, kterou už od roku 2004 buduje Karlovarský kraj, bude zase o něco delší.

To slíbil cyklistům náměstek hejtmana Karlovarského kraje Dalibor Blažek na druhém ročníku Dne Cyklostezky Ohře, který se uskutečnil tentokrát v areálu chebské Krajinky. „Karlovarský kraj dlouhá léta pečuje o rozvoj cyklodopravy," uvedl Dalibor Blažek. „V příštím roce se, doufáme, otevře další etapa Cyklostezky Ohře až na Pomezí. Je zpracována studie rozvoje cyklodopravy v rámci Krušnohorské magistrály. Práce je před Karlovarským krajem opravdu hodně," řekl Dalibor Blažek.

Cyklostezku podél Ohře začal kraj budovat před dvanácti lety a po kompletním dokončení by páteřní trasa protínající kraj měla měřit k hranici s Ústeckým krajem 105 kilometrů. „Věřím, že v budoucnu cykloturisté ocení i další plánované pokračování stezky v údolí Ohře směrem do Ústeckého kraje," uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Oblíbená a hojně využívaná Cyklostezka Ohře vede malebnými zákoutími a údolími podél řeky z Karlových Varů, například pod hradem v Lokti, přes Kynšperk a kolem zámku Mostov až do Chebu. Až na výjimky vede mimo silnice a na cyklisty nečekají žádná převýšení.

Cyklisté ale nemusí ke svým cestám využívat jen páteřní cyklostezku. „Do vybudování cyklostezek se v našem regionu v posledních letech hodně investovalo," doplnil starosta Chebu Petr Navrátil. „Aktivně k tomu přistoupilo i město Cheb, které má velkou výhodu v blízkosti Německa a jeho bohaté sítě cyklotras," řekl s tím, že město vybudovalo například cyklostezku po trase zaniklé železniční trati do nedalekého Waldsassenu.

Autor: Jana Bežáková

31.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení