Vedení lázeňského města dokonce usiluje o zbudování dvou rozdílných tras a vznik atraktivního turistického okruhu.
„Rádi bychom opravdu vybudovali dvě cyklostezky mezi Chebem a Františkovými Lázněmi. A aspoň jedna z nich bude cyklistům sloužit jistě už příští rok," potvrdil místostarosta Františkových Lázní Jak Kuchař.

První zamýšlená trasa začíná na františkolázeňské Slatině a vede podél Slatinného potoka k pramenu Natálie a dále pak k silnici I/21, kde by měla navázat na plánovanou cyklostezku ze strany Chebu. „Protože však není přesně dáno, kde by se měly tyto cyklostezky protnout – není kompletní dokumentace ze strany Chebu - počítáme se zpracováním dvou variant cest od pramene Natálie k silnici I/21. Druhá trasa navazuje na cyklostezku v Klostrmannově ulici u hotelu Bohemia a pokračuje na Komorní Dvůr. Zde by opět měla být propojena s cyklostezkou na Cheb a pokračovat přes Stein až do chebské Krajinky.

Františkovy Lázně už požádaly kraj o dotaci na projektovou dokumentaci na obě cyklostezky a krytí by mělo být v řádu přibližně 50% ceny. „V případě přidělení této dotace nechá město vypracovat projektovou dokumentaci na obě cyklostezky v ceně asi 640.000,- Kč vč. DPH. Pokud by dotace přidělena nebyla, jsme rozhodnuti zafinancovat ze svých zdrojů variantu číslo dvě – směr Komorní Dvůr a Stein.

Tato stezka je pro nás prioritní s ohledem na Krajinnou výstavu Cheb-Bayreuth 2016 a také proto, že ze strany Chebu je již dnes dokumentace pro cyklostezku od Krajinky přes Stein až k silnici na Libou hotová. Cena projektu na tuto variantu je ve výši 268.500,- vč. DPH," upřesnil Kuchař a dodal, že pokud by se povedla výstavba obou tras, byl by to velmi zajímavý turistický okruh. „Propojil by se jak s Krušnohorskou magistrálou, tak s cestou pro vyznavače sportování v sedle kola do německého Waldsassenu," zasnil se.