VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti budou tančit a zároveň pilovat angličtinu

Sokolov - Mirákl v současné době aktivně navštěvuje přes 120 tanečníků, kteří pracují ve čtyřech věkových skupinách. Své pobočky má tradičně při MDK v Sokolově, dále pak při ZUŠ v Ostrově

27.8.2013
SDÍLEJ:

TANEČNÍCI MIRÁKLU jsou všestranně nadaní. Kromě toho se jim při soutěžích hodí i znalost anglického jazyka.Foto: Archiv Miráklu

Nábory do nejmladších tříd připravuje od září sokolovský taneční soubor Mirákl. Již v útlém věku tak mají děti šanci rozvíjet svůj talent pod vedením odborníků a naučit se skvěle tančit. K tomu navíc Mirákl nově otevírá pohybovou průpravu s výukou anglického jazyka. „Myslím si, že v regionu budeme první, kdo něco podobného zavádí," uvedla vedoucí Miráklu Andrea Burešová.

V praxi to bude vypadat tak, že když učitel tance dává dětem pokyny nebo si s nimi hraje, bude na ně mluvit anglicky. „Právě v tom nejmladším věku totiž děti nejlépe vstřebávají jak taneční průpravu, tak zároveň i cizí jazyk," vysvětlila Burešová.
„Na mezinárodních soutěžích, na které pravidelně vyjíždíme, je ústředním jazykem angličtina. A bohužel, i když jsou naše dívky hodně šikovné, tak s angličtinou na tom nejsou nejlépe. Když pak musejí reagovat na pokyny moderátorů a nemají vedle sebe nikoho, kdo by jim mohl překládat, tak z toho bývají hodně nervózní," doplnila vedoucí s tím, že soutěže v zahraničí jsou pro dívky dobré také v tom, že se zde potkávají s tanečníky z celého světa a mohou si s nimi předávat své nápady a zkušenosti. „Díky sociálním sítím se pak stává, že společně udržují kontakty a třeba se i přes video učí nové choreografie," zmínila.

Mirákl v současné době aktivně navštěvuje přes 120 tanečníků, kteří pracují ve čtyřech věkových skupinách. Své pobočky má tradičně při MDK v Sokolově, dále pak při ZUŠ v Ostrově. Skupina se prioritně věnuje tanečním kategoriím modern, show a jazz dance. Tanečníci však procházejí také systematickou přípravou baletní, gymnastickou, akrobatickou a dramatickou. „Musím přiznat, že nám velice chybí chlapci. V souboru máme pouze jediného. Tatínkové totiž chtějí mít ze svých kluků raději fotbalisty a na tanec je dávat zkrátka nechtějí," posteskla si Burešová.

Autor: Milan Hloušek

27.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení