VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti tvořily společně s umělci

Nejdek, Sokolov - Žáci základních škol v Nejdku a také v Sokolově mají za sebou pololetí, kdy společně s učiteli připravovali a vedli hodiny profesionální umělci.

14.2.2016
SDÍLEJ:

DO PROJEKTU Kreativní partnerství se zapojila i základní škola na náměstí Karla IV. v Nejdku.Foto: Foto: Společnost pro kreativitu ve vzdělávání

Základní škola na náměstí Karla IV. v Nejdku a Základní škola Běžecká v Sokolově se zapojily do inovativního projektu Kreativní partnerství, který realizuje Společnost pro kreativitu ve vzdělávání společně s norským partnerem The Great Pretenders.

„Děti ze škol v Nejdku a Sokolově zpracovávaly několik samostatných třídních projektů, například v rámci matematiky téma geometrických tvarů prostřednictvím kombinace tance a výtvarných technik, vlastivědu a přírodovědu prostřednictvím animací tvorbou večerníčku o dědečkovi Mecháčkovi nebo putováním avatárků po Karlovarském kraji. V chemii pak znázorňovaly prostřednictvím divadla vztahy mezi chemickými prvky a paralelu k mezilidským vztahům nebo zkoumaly kultury a mezikulturní vztahy prostřednictvím výtvarných technik a interiérového designu. Výběr témat a umělců byl pak nechán čistě na škole samotné," uvedla Marianna Sršňová ze Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání.

Do projektu Kreativní partnerství podpora vzdělávání romských žáků se v Karlovarském kraji zapojily dvě třídy z nejdecké školy (2. a 8. třída) a tři třídy (4., 7. a 8. třída) ze sokolovské školy. Nyní projekty na školách končí a děti se připravují na jejich závěrečnou prezentaci, která se uskuteční 21. března v Krajské knihovně Karlovarského kraje.

Děti vystoupí také na únorové konferenci Jak na společné vzdělávání v Karlovarském kraji, kterou pořádá spolu s krajem Nadace Open Society Fund Praha.

Kreativní partnerství je vzdělávací program, který zavádí na školách systém spolupráce učitele a umělce při přípravě i realizaci výuky.

Učitel společně s umělcem nastaví originální ztvárnění vybraného vzdělávacího tématu za využití uměleckých postupů a metod a v průběhu školního pololetí tento program společně vedou.

Kreativní partnerství nabízí způsoby, jak vyučovat kreativně a zároveň podporovat žáky ze socio-kulturně znevýhodněného prostředí v rámci inkluzivních kolektivů základních škol. Přitom využití umění ve výuce je nejen možné, ale je to efektivní přístup, který má mnohé pozitivní dopady na učitele i žáky a otevírá prostor pro využití jejich kreativity.

„Program Kreativní partnerství patří mezi velice kvalitní a ověřené programy zaměřené na rozvoj kvality vzdělávání a zařazení kreativních metod do výuky. V České republice momentálně běží již druhý pilotní projekt spolufinancovaný grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů, Nadací Karla Janečka a Romským vzdělávacím fondem. Hlavním cílem tohoto projektu je stmelit kolektiv třídy, podpořit spolupráci žáků, ale také rozvíjet vyšší individuální participaci v rámci výuky," dodala Sršňová.

Autor: Vladimír Meluzín

14.2.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Déčkaři své Divadelní putování zakončili v Jakubově

Karlovy Vary - Divadelní studio D3 rozšířilo své kočovné působení. Po legendárním Vagantu letos poprvé vyrazil na svou pouť DivPut, jinak známý také jako Divadelní putování.

Rytířům první příprava sedla, Vary přehráli 3:0

Kladno – Druhé přípravné utkání před sezonou hokejisté Kladna už zvládli. Nově rodící se tým se předvedl poprvé před sedmi stovkami vlastních diváků v dobrém světle a ještě na jaře extraligové Karlovy Vary přehrál 3:0. Závěr utkání sledoval i hvězdný majitel klubu Jaromír Jágr.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Cizinci na čtyřkolkách si s našimi zákony vůbec hlavu nelámali

Pernink, Karlovy Vary – Naprosto arogantně si počínalo pět řidičů čtyřkolek z Belgie, kteří si patrně přijeli do Karlovarského kraje zařádit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení