Jako nejlepší vyhodnotila odborná porota návrh Ateliéru A69, jehož členové pocházejí z regionu. Ty nejpovedenější projekty si zájemci prohlédnou na chystané výstavě.

Soutěž byla dvoukolová a přihlásilo se třináct architektonických týmů, do užšího výběru pak postoupily čtyři nejlepší. V první fázi se řešilo obecně celé území, postupující architekti rozebírali budoucnost bývalých kasáren. Jak sdělil chebský starosta Pavel Vanoušek, všechny návrhy počítají hlavně s klidným bydlením. „Pozitivní z mého pohledu je, že se ve všech vítězných návrzích projevuje určitá empatie k potřebám města," vysvětlil s tím, že právě bydlení je proveditelným řešením. Počítá se zde jak s rodinnými, tak bytovými domy. „Navíc by v lokalitě mohlo vzniknout například bydlení s pečovatelskou službou," nastínil Vanoušek a připomněl, že si je město vědomo, co takový plán s sebou nese. „Nejdříve musíme mít pro občany dostatek práce," konstatoval. Plán Ateliéru A69 počítá s tím, že by zůstaly zachovány dvě budovy kasáren, ostatní patrně čeká demolice.

„Je ale třeba podotknout, že návrhy pro nás nejsou závazné, takže si z projektů můžeme brát jen to, co chceme," podotkl. „Také se ukázalo, že byla rozhodující znalost prostředí. Místní dokáží odhadnout reálnou potřebu města a je u nich vidět znalost územního plánu," doplnil starosta. Komise se až po vyhodnocení dozvěděla, čí je který návrh.

Kdo se bude chtít dozvědět, jaké projekty uspěly, může si je prohlédnout od 3. prosince v hale chebského nádraží.

Kasárenské komplexy byly i v jiných městech, třeba v Karlových Varech. Tady ale většina z nich zmizela. Řada objektů ve Dvorech, kde bývalo i divizní velitelství, byla srovnána se zemí. Místo toho tady jsou objekty krajského úřadu či krajské knihovny. Na pozemku si postavila sídlo i Policie ČR. Další z kasáren v ulici Kapitána Jaroše zase nahradilo nákupní centrum. V Sokolově ustoupila kasárna novému sídlišti ještě před rokem 1989.