VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman: Jsme připraveni zvládnout případné nebezpečí výskytu nákazy ebolou

Karlovarský kraj - Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje v sobotu 11. října převezla za přísných bezpečnostních opatření do pražské Nemocnice Na Bulovce ženu s podezřením na možnou nákazu virem ebola. Byť se podezření na tuto nákazu nepotvrdilo, hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný ocenil připravenost záchranářů, zdravotníků a bezpečnostních složek, kteří postupovali podle aktivovaného krizového plánu.

18.10.2014 3
SDÍLEJ:

Karlových Varů se dotkl temný stín eboly. Naštěstí se nákaza u zaměstnankyně jednoho z hotelů, kterou záchranáři převezli do Prahy v biovaku, nepotvrdila.Foto: Foto Deník Petr Toman

Případ řešili záchranáři ihned po přijetí výzvy, povoláni byli i krajští hygienici. Pacientku transportovali do Prahy. „Po celou dobu řešení případu jsem byl v kontaktu s vedením Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, se zdravotnickou záchrannou službou. Společně se záchranáři a zdravotníky z Karlovarské krajské nemocnice jsme vyhodnotili situaci a na základě toho jsem se rozhodl, že prozatím nebude nutné svolat Bezpečnostní radu kraje. Pacientka byla převezena spíše z preventivních důvodů a obyvatelé našeho kraje se nemusejí obávat ohrožení," uvedl hejtman.

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje se dlouhodobě systematicky připravuje na možná rizika biologického ohrožení, včetně nebezpečí vysoce virulentních nákaz. Jednotlivé výjezdové skupiny jsou vybaveny například transportními biovaky s ventilací a proškoleny, jak postupovat při výzvě, která má příznaky vysoce virulentní nákazy. „Lektoři našeho vzdělávacího střediska absolvovali také výcvik v centru biologické ochrany Armády České republiky," uvedl ředitel záchranky Roman Sýkora.

Přípravou na možné zjištění nákazy virem ebola v regionu se zabývá i Karlovarská krajská nemocnice. „V těchto dnech jsme uvolnili finanční prostředky na nákup dalších speciálních osobních ochranných pracovních pomůcek pro zdravotníky a na další potřebné vybavení. Nicméně stále platí, že by člověk s podezřením na nákazu ebolou byl okamžitě po převzetí záchranáři transportován do Prahy na specializované pracoviště," vysvětlil generální ředitel KKN Josef März.

Podle náměstka hejtmana Miloslava Čermáka chystá v tomto měsíci záchranka společně s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje plánované cvičení se zaměřením na biologická rizika.

Autor: Redakce

18.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení