VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman navštívil školy a starosty

Karlovarský kraj - Během další pracovní cesty Karlovarským krajem zamířil tentokrát hejtman Martin Havel do obcí v okolí Karlových Varů.

23.4.2016
SDÍLEJ:

Hejtman Martin Havel společně s dětmi ze Základní školy a mateřské školy Regionu Karlovarský venkov v Sadově (v pozadí starosta Sadova Eduard Frisch). Foto: Foto Jana Pavlíková

V Dalovicích nejprve zavítal do Střední zemědělské školy. Škola má v současnosti přes stovku studentů, kteří se vzdělávají v oboru agropodnikání. Podle ředitele školy Zdeňka Perlingera žáci během studia absolvují praxi na pozemcích školy a získají řidičské oprávnění k řízení osobního i nákladního vozu a traktoru. Hejtman si prohlédl botanickou zahradu, která je chloubou školy, i blízké sportoviště využívané žáky i veřejností.

S dalovickým starostou Martin Havel diskutoval o problematice vysokého věku praktických lékařů, za něž mají obce problém sehnat náhradu. „Ministerstvo zdravotnictví proto vyhlásilo program finančních pobídek pro lékaře, kteří by chtěli otevřít ordinaci v obcích v odlehlejších částech regionů. Může jít až o 400 tisíc korun," upřesnil Martin Havel. Starosta Jiří Karas jej také požádal, aby společně se zástupci Ředitelství silnic a dálnic jednal o možnosti usnadnit silniční napojení části Dalovic na silnici I/13 ve směru na Ostrov.

V Otovicích informovala starostka Stefana Švecová hejtmana o fungování ZŠ a MŠ Regionu Karlovarský venkov vzniklé díky společné aktivitě obcí. Shodli se na tom, že meziobecní spolupráce Otovic, Sadova a Hájku pomáhá ideálně využít kapacity mateřské i základní školy. Řeč byla ale také o územním plánování, krajském zdravotnictví a záměru obce zřídit v budoucnu domov s pečovatelskou službou.

Milé překvapení připravili hejtmanovi v sadovské škole, kde se jej ujali tři malí průvodci, kteří ho provedli třídami mateřské i základní školy a půdními prostorami školní družiny. Starosta Sadova Eduard Frisch popsal Martinu Havlovi, jak probíhala rekonstrukce školy i přilehlého sportovního areálu. Apeloval také na hejtmana, zda by se mohl zasadit o řešení problému s nedodržováním rychlosti na silnicích v obci. „Budu jednat se zástupci Krajské správy a údržby silnic, jestli by na těchto komunikacích, které jsou ve správě kraje, mohli provést taková opatření, jež by nutila neukázněné řidiče ke snížení rychlosti a přispěla k větší bezpečnosti dalších účastníků silničního provozu," uvedl hejtman. Hovořilo se i o problémech s černými skládkami nebo o pokračování stavby páteřní Cyklostezky Ohře.

V Hájku hejtman společně se starostou Vítem Hromádkem zavítal do tamní hasičské zbrojnice, kde má jednotka dobrovolných hasičů kvalitní zázemí. Starosta ocenil rekordní příspěvek, kterým v letošním roce kraj podpořil dobrovolné hasiče. Upozornil ale také na dezolátní stav silnice II. třídy vedoucí na Ostrov. Hejtman jej seznámil s aktuálním stavem financování oprav krajských silnic a přislíbil starostovi, že zjistí, zda úsek do Ostrova patří mezi projekty, které se letos silničáři chystají uskutečnit. (pav)

Autor: Redakce

23.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Ilustrační foto

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení