VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlasujte pro úspěšné dámy

Karlovarský kraj - V plném proudu je internetové hlasování o vítězky letošního ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. V Karlovarském kraji soutěží jedenáct dam, v cele republice široká veřejnost nominovala celkem 240 jmen.

23.3.2016
SDÍLEJ:

JANA ŠPERLOVÁ z Karlových Varů získala ocenění Žena regionu v loňském roce za svůj projekt Svatošky dětský ráj. V minulých letech byly mezi oceněnými například také sokolovská veterinářka Václava Molcarová či vedoucí Ostrovského Macíka Hana ŠimkováFoto: foto: archiv ankety Žena regionu

Pokud znáte nějakou zajímavou osobnost, ženu, která se významně podílí na pomoci jiným, nebo je dobrá sportovkyně, obětavý rodič a zároveň vyniká i ve svém povolání, mohli jste ji do počátku března nominovat. Nyní se rozjelo na internetových stránkách www.zenaregionu.cz hlasování, kde za Karlovarský kraj soutěží jedenáct žen, kterým můžete jediným kliknutím dát svůj hlas. Zvláště pokud vás zaujal medailonek nominovaných, nebo máte pocit, že některá z nich vyniká v jednom z následujících odvětví: podnikání, politika a veřejná správa, vzdělávání, věda a výzkum, zdravotnictví a charitativní činnost, umění, kultura nebo sport.

„Projekt Žena regionu patří všem ženám, které svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji regionu, v němž žijí. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost většinou ani tušení," uvedla zakladatelka projektu Denisa Kalivodová.

Široká veřejnost letos nominovala 240 favoritek z celé České republiky. 26 z nich soutěží za Plzeňský kraj, 11 za Karlovarský. Hlasovat můžete do 28. března 2016. „Projekt Žena regionu žije od roku 2009 coby celonárodní soutěž, jejímž cílem je ocenit úsilí výjimečných žen a zviditelnit jejich práci a výsledky," doplnila Denisa Kalivodová.

Nad letošním, sedmým ročníkem soutěže převzal záštitu Senát Parlamentu České republiky v čele s předsedou Milanem Štěchem a Asociace krajů České republiky v čele s Michalem Haškem.

Soutěž podporuje také Plzeňský a Karlovarský kraj. Ambasadorkou se stala Rut Bízková, předsedkyně Technologické agentury, Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, a Jana Moravová, výkonná ředitelka společnosti Mountfield.

Dokončení ze strany 2

Možnost nominovat výjimečné ženy měla široká veřejnost do 1. března 2016 nejen v Karlovarském kraji, ale i v ostatních českých regionech. V Plzeňském kraji se do užšího výběru dostalo 26 dam, které vynikají prací ve svém oboru, nebo se jinak zasloužily o lepší život svého okolí. S příběhy kandidátek se můžete seznámit na webových stránkách soutěže www.zenaregionu.cz, kde můžete zároveň i hlasovat pro své favoritky až do pondělí 28. března.

Ženy nominované v Karlovarském kraji

Alexandra Jančová,

Martina Kalendová,

Marie Lokingová

Lada Macečková,

Walburga Mikešová,

Helena Němcová,

Erika Pavlová,

Anna Plačková

Lucie Poláková,

Martina Šilhánová,

Pavla Štěrbová

Ženy nominované v Plzeňském kraji

Dita Abrahamová, Marie Koutná, Bedřiška Koželuhová, Milena Králíčková, Miroslava Kuntzmannová, Ludmila Ledecká,

Alena Lochmannová, Martina Mikšovská, Pavlína Němečková

Lenka Šiková, Věra Šístková

Šárka Škodová, Simonetta Šmídová, Romana Svobodová

Dana Vaníková, Marie Vokáčová

Dita Bezděková, Markéta Čekanová, Jana Červánková, Vlasta Faiferlíková, Bohumila Hajšmanová, Ivana Havlíčková, Hana Hrušková, Ilona Jehličková, Sofie Kalyani Sarras, Lenka Klasnová

Autor: Zdeňka Newiaková

23.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení